Берое поведе във финала срещу Монтана

Берое надигра Монтана и поведе във финала
Снимка: БТА

Тимът на Берое надигра Монтана 2003 с 87:72 (21:19, 20:11, 23:19, 23:23) като домакин в Стара Загора в първата среща от финалния плейоф за титлата в първенството на България по волейбол за жени.

Така старозагорки, които са носителки на трофея от последните три сезона, поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет възможни мача.

Берое ще бъде домакин и във втория двубой утре (19 април) от 19:30 часа. Третият мач е насрочен за 21 април в зала "Младост" в Монтана от 18:00 часа, а при необходимост от четвърти и пети двубой, те ще се проведат съответно на 22 април в Монтана от 18:00 часа и на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Баскетболистките на Монтана 2003, които оставаха със сребърните медали в последните три години, оказаха по-сериозна съпротива срещу Берое само до почивката.

Гостите успяха да поведат с 8 точки при 12:4 в средата на първата четвърт, но старозагорки обърнаха до 21:19 в своя полза след 10 минути игра.

Монтана 2003, шампион на България от 2018-а и 2019 година, пак поведе с 5 точки при 26:21 две минути след началото на втората част, преди домакините да поемат инициативата и да натрупат преднина от 11 точки на почивката – 41:30.

През второто полувреме състезателките на Берое не изпуснаха водачеството и увеличиха аванса си до 20 точки след тройка на Цветомира Наумова за 63:43 в третата четвърт, която приключи при 64:49.

Николет Гилдей и Деана Стояновска се отличиха с по 19 точки за Берое. Гилдей добави 4 борби и 3 асистенции, а Стояновска – 2 борби и 9 асистенции.

Николина Зубач допринесе с 18 точки и 7 борби. Играещият старши треньор Жаклин Златанова се включи с 14 точки, 8 борби и 5 асистенции.

За Монтана 2003 Тая Робинсън бе най-полезна с 21 точки, 5 борби и 8 асистенции. Тери Батъл отбеляза 15 точки и 7 борби, а Янина Тодорова завърши с 13 точки и 3 борби.

В спора за третото място носителят на Купата Рилски спортист надигра като гост Локомотив София със 79:55 точки и също поведе в серията.

По публикацията работи: Петър Ненов

Илиян Радулов

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за мъже на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.  18-годишният българин се наложи на старта на основната схема над представителя на домакините Икер Рамирес с 6:3, 4:6, 6:3 за 2:42 часа. Преди този мач Радулов постигна три победи без загубен сет в..

публикувано на 01.05.24 в 17:59
Димитър Бербатов и Стилиян Петров

ЦСКА София отрече за преговори с Бербатов и Пенев

От ЦСКА София излязоха с официална позиция заради многото спекулации, последвали оттеглянето на досегашните собствените на клуба Гриша и Данаил Ганчеви. "Във връзка със спряганите имена за ръководни позиции в ЦСКА, бихме искали да заявим, че преговори с Димитър Бербатов, Стилиян Петров, Лъчезар Танев, Любослав Пенев, Александър Томаш и други..

публикувано на 01.05.24 в 16:57
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова разгроми белгийка в Тунис

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" - Изабелла Шиникова, се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер едно българка преодоля на старта квалификантката Оушън Лопес (Белгия) с 6:0, 6:3 само за 49 минути игра. Шиникова вече си осигури..

публикувано на 01.05.24 в 16:19
Николай Костов

Николай Костов: Трябва да почакате за моята оставка

Треньорът на Левски - Николай Костов, даде изненадваща пресконференция днес, на която държеше да говори най-вече за критиките към играта на отбора и за иронизирането на "романтичния" футбол на "сините". Той се извини и за поведението си след дербито с ЦСКА-София. "Сядам пред вас съвсем приятелски и добронамерено. Да не остане впечатление,..

публикувано на 01.05.24 в 16:14
Тибо Куртоа

Тибо Куртоа пропуска Евро 2024

Белгийският вратар на Реал (Мадрид) Тибо Куртоа няма да бъде повикан в националния отбор за предстоящото Европейско първенство по футбол, тъй като бе извън игра през по-голямата част от сезона заради контузия, информира треньорът Доменико Тедеско. 31-годишният футболист не е играл до момента през сезона след като претърпя травма на коляното..

публикувано на 01.05.24 в 12:02
Ипсуич

Ипсуич е на точка от Висшата лига на Англия

Отборът на Ипсуич Таун победи Ковънтри Сити с 2:1 като гост в отложен двубой от 44-ия кръг на английската втора футболна дивизия "Чемпиъншип" и е само на една точка от промоция във Висшата лига за първи път от 22 години насам. Ипсуич събра 93 точки на второто място във временното класиране кръг преди края, с 3 повече от третия Лийдс, което..

публикувано на 01.05.24 в 11:13
Павел Мороз

Нефтохимик привлече руския волейболист Павел Мороз

Нефтохимик привлече руския волейболист Павел Мороз, съобщиха от бургаския клуб чрез официалната си страница в социалните мрежи. Мороз е седмият състезател за новия сезон, когото ВК Нефтохимик 2010 обявява след Аксел Трухчев, Красимир Георгиев, Венцислав Рагин, Розалин Пенчев, Шимон Крайчович и Франсоа Ребейлор. 37-годишният диагонал става..

публикувано на 01.05.24 в 10:29