"Монтана" и "Пирин" не се победиха

| Репортаж
Снимка: Любо Андреев

"Монтана" и "Пирин" /Благоевград/ завършиха 1:1 в дербито на 13-ия кръг на Втора лига. Гостите се добраха до точката с гол в добавеното време. Като цяло в мача липсваха чистите положения.

Монтанци откриха резултата от дузпа. Тодор Вълчев изчисти високо топката, която при падането се удари в ръката на Николай Бодуров и в 19-та минута главният съдия Тодор Киров посочи бялата точка. Точен от нея бе Димитър Буров за 1:0. В началото на втората част далечен удар на Уилфред Коуакоу мина до сглобката на вратата на Костов. Владислав Цеков – Каската с влизането си можеше да вкара, но би до гредата на Пирин. В третата от добавените пет минути гостите изравниха. След центриране капитанът Александър Дюлгеров бе най-съобразителен и с плътен удар вкара за крайното 1:1.

"Общо взето беше това кой ще направи грешка. За мен дузпата е малко странна...Смятам, че равенството си е закономерно с оглед на това се показа като качество на терена", каза треньорът на "Пирин" Иво Тренчев:

Наставникът на Монтана Танчо Калпаков изказа съжаление за загубените две точки и възможността да скъсат изоставането си до лидера:

"Така общо взето се проведе мача, без много положения, без много ситуации. Беше важно за "Пирин" да не загуби и искахме да спечелим със сигурност, но не искахме да оставаме пространство, защото знаем, че ако допуснем гол става много трудно."

Благоевградчани продължават да са лидер, като изоставането на втория Монтана остава 4 точки.

Монтана – Пирин 1:1 /1:0/

19 1:0 Димитър Буров /дузпа/

93 1:1 Александър Дюлгеров

Монтана: 30 Васил Симеонов /к/, 20 Борислав Вакадинов, 6 Денис Динев, 4 Никола Борисов, 18 Костадин Стойнев, 21 Димитър Буров, 23 Антони Тунгаров, 24 Уилфред Коуакоу, 9 Филип Ежике /82-Цеков/, 10 Александър Тодоров /73 Русимов/, 14 Виктор Добрев /67 Минков/

Пирин: 76 Красимир Костов, 38 Александър Дюлгеров /к/, 8 Лазар Боянов, 5 Николай Бодуров /79 - Костов/, 15 Денис Бучев, 7 Георги Вълчев, 6 Богомил Божуркин /79-Намиганда /, 10 Аймен Суда, 17 Запро Динев /99 Ботнари/, 71 Христо Петров, 98 Валентин Йосков /55 - Гуано/

Жълти картони: Ежике, Буров /Монтана/, Вълчев, Бучев, Дюлгеров /Пирин/

Главен съдия: Тодор Киров

Помощници: Богомил Димитров, Станимир Господинов

Стадион "Огоста" : 1200 зрители

"Локомотив" /Мездра/ гостува на труден съперник

След 4 поредни победи за първенството и двете купи на България днес от 16.00 часа в среща от 8-ми кръг на Северозападната Трета лига, "Локомотив" /Мездра/ гостува на един от традиционно трудните си противници – отборът на Павликени. Домакините са 6-ти във временното класиране с актив от 9 точки и голова разлика 12:9, а „железничарите” с мач..

публикувано на 19.10.24 в 11:09

"Ботев" гостува в Своге на 29 октомври

Насрочиха дата и час за мача на "Ботев" от турнира за купата на България по футбол. Срещата от 1/16 финалите срещу "Спортист" ще започне в 13.30 часа на 29 октомври /вторник/, реши СТК към БФС. В града на шоколадите врачани трябва да се справят с втородивизионния противник в рамките на 90 минути. Ако в края на редовното време резултатът е равен,..

публикувано на 18.10.24 в 10:03

"Монтана" загуби от "Берое" в лигата

Баскетболистките на "Монтана" загубиха със 76:83 точки гостуването си на "Берое"/Стара Загора/ в мач от третия кръг на Адриатическата лига. Срещата  бе доста оспорвана и интригуваща. Домакинките взеха първите 10 минути. Последва равенство и три точки преднина на почивката за Берое. Следващите две четвърти домакинките ги спечелиха, което доведе до..

публикувано на 17.10.24 в 17:12

Олимпийска шампионка "запали" белоградчишките деца да спортуват (СНИМКИ)

Олимпийската шампионка Ивет Горанова се срещна със стотици деца, изпълнили спортната зала в Белоградчик. 24-годишната спортистка им разказа за пътя си до олимпийската титла и им преподаде първия урок по карате. "Бъдете пример за другите, бъдете пример за подражание. Искайте всички да подражават на вас и да се различавате от другите, да..

публикувано на 17.10.24 в 15:08

"Локомотив" (Мездра) с победа за Купата на Аматьорската футболна лига

"Локомотив"(Мездра) победи като гост с 1:6 "Искър 1923" (Роман)- втори отбор в среща от областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и се класира за следващия етап на надпреварата. Мездренските "железничари" поведоха в резултата в 15-ата минута на мача, когато Кристиан Грозданов се разписа за 0:1 след извеждащ пас на Сергей..

публикувано на 17.10.24 в 14:49

"Монтана" приема "Пирин"

"Монтана" и "Пирин"/Благоевград/ откриват срещите от 13-ия кръг на Втора лига. Мачът на стадион "Огоста" е утре от 14.15 минути. И двата отбора играха мачове за купата на България, които спечелиха с тази разлика, че "Пирин" се справи в редовното време с "Ком"/Берковица/, а момчетата на треньора Танчо Калпаков стигнаха до дузпи в Свищов. "Всички..

публикувано на 17.10.24 в 14:30

Стартира общинският етап от Ученическите спортни игри в Мездра

С междуучилищния турнир по Футбол 7 за юноши VIII-X клас стартира общинският етап от Ученическите спортни игри в Мездра. В директна елиминация СУ"Св. Климент Охридски" - Зверино разгроми ПГ"Васил Левски" - Мездра с 15:2 и се класира за следващия, областен етап на игрите. Пет гола за зверинчани вкара Лъчезар Ценов, по два добавиха Иван Илиев,..

публикувано на 17.10.24 в 12:34