Монтана и Марек не си отбелязаха, но демонстрираха класа

Снимка: Любо Андреев

Два от фаворитите за промоция в българския футболен елит - отборите на Монтана и Марек завършиха 0:0 на стадион Огоста в среща от първия кръг на новия сезон на Втора лига.

Най-чистата възможност за гол през първото полувреме бе създадена от гостите. В 31-ата минута близо до гола беше Николай Ганчев, но уцели гредата.

След почивката в 56-ата минута пък на вратаря на дупничани Константин Костадинов се наложи да се намесва решително с двойно спасяване. До края двата тима продължиха с поделено надмощие и двубоят приключи без попадения.

Новият наставник на отбора от Дупница Анатоли Нанков остана доволен от играта на Марек.

"Действително един доста силен мач и за двата отбора, равностоен мач, закономерен резултат".

Старши треньорът на Монтана Танчо Калпаков през миналата кампания седеше на скамейката на съперника.

"Доста специален мач за мен. Очакваното се случи. Не сме очаквали нищо по-различно от това, което се случи. И двата отбора имахме шансове".

В следващия кръг Монтана ще гостува на новака Локомотив (Горна Оряховица), а Марек ще приема у дома Янтра (Габрово).

"Локо" /Мездра/ гостува на "Партизан" /Червен бряг”

В среща от втори кръг на Северозападната трета лига "Локомотив" /Мездра/ гостува на "Партизан" /Червен бряг” в събота от 17.00 часа .  След първия кръг без точки и голова разлика 0:1 „партизаните” са на девета позиция, а "железничарите" са  втори с 3 точки и голова разлика 5:1.  Срещата ще бъде ръководена от плевенска бригада – главен съдия ще е..

публикувано на 06.09.24 в 16:24

Христо Янев се върна в "Ботев" /Враца/

Почти 2 месеца, след като си тръгна по собствена воля от "Ботев", Христо Янев се завърна в елитния футболен клуб. Старши-треньорът, който остави тима в Първа футболна лига след невероятно драматичен финал на миналогодишната кампания, се договори с ръководството и от понеделник се завръща в отбора. По всяка вероятност в събота Янев няма да гледа..

публикувано на 06.09.24 в 15:07

ЦСКА триумфира на турнира "Иван Младенов" в Берковица

ЦСКА спечели турнира по футбол за деца родени след 2015 година в Берковица в памет на „Иван Младенов". Осем отбора спориха за медалите.  На финала ЦСКА победиха с 8:1 Ботев /Враца/. Третото място е за Марек /Дупница/ след 4:0 над столичния Академия за футболно развитие. Следващите места заеха Ком /Берковица/, Струмска слава /Радомир/,..

публикувано на 06.09.24 в 09:06

Цанко Цанков с опит за световен рекорд за непрекъснато плуване в река Дунав

Плувецът Цанко Цанков ще направи опит за световен рекорд на 100 километра непрекъснато плуване в река Дунав в Деня на Съединението , 6 септември. Той ще тръгне в 08:00 ч. от района на с. Гомотарци, а финалът е в Козлодуй на кораба Радецки: "Направихме всичко възможно да получим подкрепа на Международната федерация по..

публикувано на 05.09.24 в 16:47

"Локомотив" Мездра продължава в турнира за Купата

"Локомотив" Мездра победи категорично едноименния тим на Бутан с 4:0 във финала на Област Враца от турнира за Купата на България . Момчетата  на старши треньора Николай Нинов показаха явно повече класа и поведоха с класически резултата още  през първото полувреме.   Асен Русинов откри резултата в 21-ата минута, само десетина..

публикувано на 05.09.24 в 13:24

Втора американка се присъедини към "Монтана"

Киана Джонсън се присъедини към подготовката на женския баскетболен тим на Монтана . Американката направи първа тренировка със съотборничките си в зала "Младост".  31-годината Киана за последно игра в Минск, с който стана шампион на Беларус. Гардът е висока 178 сантиметра. Сара Бут е другата чужденка в тима на монтанчанки...

публикувано на 05.09.24 в 13:04

Турнир по футбол в памет на Семко Горанов ще се проведе в Мездра

Девети Детски футболен турнир Мемориал "Семко Горанов“ в памет на известния треньор, футболист и спортен деятел от близкото минало Семко Горанов (1936-2011 г.) ще се проведе на 14 септември, информират от Община Мездра.  Турнирът е организиран съвместно от Футболен клуб "Локомотив" Мездра и местната Община.  В тазгодишното..

публикувано на 04.09.24 в 15:32