Локомотив (Мездра) не се затрудни срещу съименника си от Дряново

Снимка: Община Мездра

Локомотив /Мездра/ победи Локомотив /Дряново/ с 3:1 в срещата  от 31 кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините натиснаха още от началото, но след грешка в защитата гостите поведоха в 23-та мин.с гол на Манолов.

В 42-та мин. Ваньо Иванов изравни за 1:1 след  самостоятелен пробив.

В 44-та мин. юношата Иван Аспарухов удари греда. В 45-та мин. главният съдия Никола Петров отсъди дузпа за мездренчани , но вратарят на гостите спаси удара на Митко Милчев и първото полувреме завърши 1:1.

През второто полувреме натискът на домакините продължи и логично  в  66-та мин. Михаил Иванов отбеляза за  2:1.

68-та мин. бе на Иван Аспарухов-младши , който със страхотен удар за своите 17-години отбеляза за крайното 3:1.

Мездренчани  можеха да отбележат още, но направиха куп пропуски.

Диан Попов пусна в игра следните футболисти:

Васил Асенов, Стефан Стефанов /80 Стоян Иванов/, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев /к/, Гроздан Илиев, Антонио Йорданов, Митко Милчев, Пламен Венелинов /87 Методи Янков/, Михаил Иванов, Иван Аспарухов /85 Паоло Петков/

Останалите мачове от кръга:
Гостуващият Локомотив (Горна Оряховица) разгроми Ботев II (Враца) с 1:5. Врачани поведоха в 40-на мин. с гол на Пламен Спасов, но до края на мача инкасираха 5 попадения в мрежата си.
През втората част много по-опитният отбор на гостите стигна до категоричната победа с попадения на Ивайло Тодоров /55/, Тодор Бакърджиев /60/, Димитър Байдаков /70/, Кристиян Райчев /75/ и Кристиян Дечев /83/.
За Ботев 2 започнаха: Христо Митов, Мариян Кусев, Теодор Димитров, Луис Фелипе, Георги Георгиев, Николай Константинов, Тодор Горанов /к/, Митко Панов, Дейвид Симеонов, Пламен Спасов, Асен Русинов.
Бдин (Видин) се върна на победния път след класическото 3:0 срещу дубъла на Етър (Велико Търново). Спартак (Плевен) вкара пет пъти и не допусна попадение в своята мрежа срещу Ювентус (Малчика). Вихър (Славяново) разочарова феновете си и отстъпи с 0:1 на Севлиево. Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 2:0 Дреновец, а Партизан (Червен бряг) получи служебна победа срещу извадения от групата Пещера (Галата). Академик (Свищов) надделя над Павликени с 2:0, а отборът на Левски 2007 почива.
В класирането Спартак (Плевен) е на първа позиция с актив от 75 точки - 24 победи, 3 равни и 2 загуби. Отборът на Бдин е на четвърта позиция.

Таран от "Етър" ще води атаката на "Ботев"

Централният нападател на Етър Иван Василев премина в редиците на врачанския Ботев.  Новината съобщиха „болярите", според които за голмайстора им е платена известна сума.  Освен финансовия приход Етър запазва правата върху процент при следващ трансфер на 23-годишния нападател. Това е второто ново попълнение в тима на Тодор Янчев.  Преди дни зеления..

публикувано на 25.06.24 в 18:25

Състезател от Враца в борба за бронз от европейското първенство

Състезателят на врачанския клуб по борба „Ботев 93" - Калоян Иванов, стигна до битка за бронза на европейското за кадети. Надпреварата се провежда в сръбския град Нови Сад.  Калоян тръгна мощно в категорията си като тушира  германеца Лени Вернер при 48-килограмовите на класическия стил.  На полуфинала обаче врачанинът бе спрян от руснака Николай..

публикувано на 25.06.24 в 18:23

Цанко Цанков планира да постави световен рекорд от Видин

Българският маратонец и шампион по плуване в открити и студени води Цанко Цанков ще опита да постави нов световен рекорд . В Деня на съединението 6 септември ще плува без прекъсване 100 километра в река Дунав от Видин до Козлодуй . Това обяви днес неговият треньор Николай Илиев : "100 километра плуване по правилата на Световната федерация, което..

публикувано на 25.06.24 в 15:38

"Монтана" остана без треньор

Футболният тим на Монтана остана без треньор. Петър Колев напусна по взаимно съгласие. С него си тръгна и единият от помощниците му Светлан Кондев. Решението бе обявено днес. Това стана ден преди "монтанци" да заминат на лагер в Банско. За сега отборът ще бъде воден от досегашните помощници на Колев Христо Захариев и Христо Стаменов. Петър Колев дойде..

публикувано на 24.06.24 в 17:20

Плувци от Враца с 10 медала при ветераните

Най-новият спортен клуб във Враца – "Ботев Враца" ветерани, се прибра с тежък багаж от Варна. През почивните дни в морската столица се проведе състезание за бивши спортисти, на което плувците от града под Околчица спечелиха 10 призови класирания.  Над всички се открои председателят на клуба Емил Петров. Заместник-административният ръководител на..

публикувано на 24.06.24 в 11:36

Един нов в "Ботев" Враца и много спекулации

Много спекулации и един нов привлечен – това е резултатът от подготовката на врачанския Ботев след 7 дни. Защитникът на Черно море Мартин Дичев премина в лагера на врачани през последните дни. Бранителят идва като свободен агент от „моряците". Различни издания изпратиха в Ботев и Симеон Мечев. Синът на фолк фурията Малина до скоро беше футболист на..

публикувано на 23.06.24 в 14:53

"Монтана" направи равен в първата си проверка

"Монтана" завърши 2:2 в контролната среща с дубала на "ЦСКА 1948". Мачът се игра вчера, преди обяд, в Етрополе.  В рамките на четири минути преди края на първата част двата гола за монтанци вкара Илия Русинов. Първият след пас на Даниел Кабанелас, а вторият след асистенция на Виктор Добрев, който е юноша на Левски /София/ и кара пробен период...

публикувано на 23.06.24 в 10:49