"Бдин" отстъпи на 10 от "Спартак" Плевен в здрав мач

Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" Видин загуби с 1:2 от лидера "Спартак" Плевен в дербито на 26 кръг на Северозападната Трета лига. В 38-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Даниел Кристофър бе изгонен за втори жълт картон. Головете отбелязаха Мариян Огнянов (0:1 в 61 мин.), Ивайло Иванов (0:2, автогол в 73 мин.) и Янек Кирилов за крайното 1:2 в 83 минута.

Двата отбора се "захапаха" от първия съдийски сигнал и изиграха динамичен и интересен за зрителите двубой. В 10-ата минута удар с глава на Ивайло Иванов след центриране от ъглов удар "облиза" страничната греда. 10 минути по-късно Мариян Огнянов повтори упражнението, но вратарят на "Бдин" Павел Станев се разтегна и изби. В 33-ата минута след единоборство Валентин Макавеев от отбора на гостите получи тежка контузия и напусна принудително терена. Двата отбора продължиха с твърдите действия, а главният съдия Николай Малджански опита да тушира страстите с официални предупреждения. Даниел Кристофър обаче остави състава на гостите с 10 човека, като в рамките на две минути заслужи два жълти картона заради опасни влизания в краката на футболисти на домакините. 5 минути по-късно Деян Захариев бе съборен в наказателното поле на "Спартак", футболистите на "Бдин" претендираха за дузпа, но главният съдия прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

През второто полувреме лидерът в класирането излезе на терена с прекроена схема- прибрани в собствената половина, като напред разчитаха на контраатаки и на опитния Мариян Огнянов. "Бдинци" опитаха натиск, в 51-ата минута Андрей Атанасов-Хищника можеше да реши мача, но ударът му с глава срещна напречната глава. 10 минути по-късно отново Атанасов можеше да открие резултата, но вратарят на гостите отби изстрела му. В ответната контраатака се случи нелогичното- Мариян Огнянов отбеляза за 0:1. Малко по-късно, след поредното центриране от ъглов удар стражът на гостите Иван Ризов се приземи с топката зад голлинията, но реферът отсъди нарушение в атака. В 73-ата минута  гостите удвоиха след още една бърза контраатака. Кристиян Иванов напредна отдясно, центрира остро по земята, а в стремежа си да избие бранителят на "Бдин" Ивайло Иванов насочи топката в собствената си врата. Домакините не се предадоха и продължиха да атакуват, използвайки численото си преимущество. В 83-ата минута Янек Кирилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и отбеляза за 1:2. Опитните футболисти на "Спартак" обаче не позволиха обрат, а силите на домакините в края на мача привършиха. Главният съдия показа общо седем жълти картона на играчи на "Бдин".

Галерия от срещата можете да видите тук:

Лекувалият дълго време контузия основен състезател на "Бдин" Александър Соколов започна в стартовите 11 и изигра цял мач:

"Причините за тази загуба са комплексни- имат много по-добра организация от нас, не смятам, че сме по-слаби футболисти, но те имаха по-класните футболисти от нас. Заслужено победиха. Старахме се, но това са ни възможностите. Те изиграха по-правилно от нас мача. Няма да правим трагедии, имахме желанието да победим и да се стремим поне към второто място, но вече просто трябва да доиграем полусезона. Трябва да тренират по-здраво някои, защото не тренират достатъчно, смело мога да твърдя. Да се обиграва отборът и да се дава шанс на младите момчета да играят. Днес пет момчета от младите играха в този здрав мач, но смятам, че могат да дадат още. Ние сме на по 32-33 години, излизаме "убити от ритане", а младите излизат "чисти" от терена...".

"Получи се здрав мач. Ние имахме желание за победата, показахме характер и реализирахме положенията, които създадохме. Доволен съм от моите момчета. Въпреки червения картон, показахме характер, играхме добър футбол и закономерно победихме", каза за Радио ВИДИН старши-треньорът на "Спартак" Плевен Красимир Бислимов.

"Бдин" Видин: 24. Павел Станев; 3. Людмил Иванов (жълт картон); 5. Ивайло Иванов; 6. Янек Кирилов (жълт картон); 7. Мохамед Сила (жълт картон); 8. Андрей Атанасов; 10. Калоян Цветков, капитан (жълт картон); 15. Кристиян Йошов/11. Мартин Николов; 16. Деян Захариев/20. Станислав Жеков (жълт картон); 18. Стойко Стойков (жълт картон); 23. Александър Соколов (жълт картон)

"Спартак" Плевен: 94. Иван Ризов; 4. Цветелин Иванов; 7. Кристиян Иванов; 8. Клаубер Сантана; 10. Евертон Джило, капитан; 16. Даниел Кристофър (червен картон); 17. Алекс Георгиев; 18. Преслав Антонов/Кирил Андреев; 21. Валентин Макавеев/77. Цветан Митев; 22. Мариян Огнянов

"Лудогорец" би "Ботев" (Враца) в Разград

"Лудогорец" постигна без проблеми победа срещу "Ботев" (Враца) в среща от 10-ия кръг на Първа футболна лига. "Орлите" гостуваха на врачани на собствения си стадион заради ремонтни дейности на терена в Северозапада. Срещата завърши при резултат 0:2 за разградчани. Двубоят се разви на една врата - тази на символичните домакини. Още от..

публикувано на 30.09.24 в 09:59

Убедителен старт на сезона за школата на "Локо" Мездра

Победното начало на първенството за формациите от Детско-юношеската школа на "Локомотив" Мездра вдъхва увереност за пореден успешен сезон. Родените през 2012 година победиха "Чавдар" Бяла Слатина с 4:0. При много дъжд и студено време днес мачът "Дунав" Селановци - "Локомотив" Мездра, деца родени  2010 година, завърши при резултат 1:6, а преди..

публикувано на 29.09.24 в 16:02

Състезание по офроуд организират в Мърчево

Състезание по траялен офроуд ще се проведе следващата събота и неделя, 5 и 6 октомври, в монтанското село Мърчев о . Проявата се организира за първи път на това място. 30 пилоти от цялата страна, и екипаж от Гърция, са заявили участие. Състезанието е част от организацията за провеждане на европейско първенство по траялен офроуд в България през 2027..

публикувано на 29.09.24 в 15:47

"Монтана" се справи с "Несебър"

Футболистите на Монтана победиха с 2:0 Несебърв среща от 11-ия кръг на Втора лига. Головете на стадион „Огоста" паднаха през втората част дело наФилип Ежике и Димитър Буров от дузпа. Преди срещата с едноминутно мълчание бе почетен паметта на легендарния вратар на Септемврийска слава /Михайловград/ Цветан Тасев – Джани, който си отиде на 76 години. До..

публикувано на 29.09.24 в 15:39

Нанси и Никол от Видин пак са първи

Сестрите Нанси и Никол Николови отново спечелиха златни медали от силен турнир. Този път те покориха татамито в Бяла Слатина, където се качиха на най-горното стъпало на почетната стълбичка във второто издание на Международния турнир по джудо за деца от 8 до 14 години за Купата на кмета. Домакин на състезанието бе местният клуб "Чавдар - 2015"...

публикувано на 29.09.24 в 15:32

"Ботев" Враца привлече вратар от Бенин

Футболният Ботев представи като ново попълнение вратарят Сатурнин Алагбе. 30-годишният страж идва в града под Околчица като свободен агент, след като впечатли с изявите си за няколко френски отбора – Ниор, Дижон и Валансиен. В кариерата си във френската Лига 1 Сатурнин е изиграл 12 мача, като в три от тях е запазил вратата си без допуснат гол, както и..

публикувано на 29.09.24 в 15:20

"Бдин 77" триумфира във Варна

Видинският клуб по кану-каяк "Бдин 77" триумфира със спечелени 5 купи от тазгодишното издание на регатата купа "Черно море" във Варна. Състезанието бе на дистанция 5000 метра. С първи места, златни медали и купи в едноместния каяк се поздравиха Йоана Георгиева при жените, Веселин Вълчов - при мъжете и Кристият Георгиев при юношите. Ванеса Димитрова и..

публикувано на 29.09.24 в 15:04