"Бдин" не успя да пречупи "Вихър" Славяново (СНИМКИ)

7
Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" Видин и "Вихър" Славяново завършиха 0:0 в среща от 24 кръг на Северозападната Трета лига. Видинчани контролираха срещата и владееха повече притежанието на топката, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на гостите, които почти през цялото второ полувреме умишлено бавеха играта.

Още във втората минута на мача Брайан Дочев отправи силен удар от границата на наказателното поле, а стражът на гостите Светлин Линев с мъка изби топката от голлинията. Защитникът на "Бдин" Ивайло Иванов изпълни майсторски пряк свободен удар в 23 минута, но топката облиза страничната греда. 7 минути по-късно Андрей Атанасов можеше да отбележи с глава, но мерникът му изневери. През второто полувреме влезлият като резерва Валдемар Стоянов също имаше добри възможности да открие резултата. Гостите от Славяново се бранеха самоотвержено въпреки сериозните кадрови проблеми в отбора и разчитаха на контраатаки. Силният вятър също попречи за по-качествен футбол.

"В този мач играхме слабо", призна след срещата старши-треньорът на "Бдин" Александър Петров:

"От самото начало се подведохме по играта на "Вихър" Славяново- започнахме да играем с изритани топки и единоборства, които повечето печелеха гостите. Мисля, че заради това не успяхме да победим. Липсваше ни агресия и самочувствие. Няма как да победим, ако не се надиграваме и то особено в домакинските мачове. Играхме доста слабо. Александър Соколов все още не е възстановен на 100%, за този мач имахме и двама наказани, но това са нормални неща. Предстои ни труден мач срещу "Локомотив" Мездра. Хубавото там е, че теренът позволява да се играе добър футбол, така че излизаме за трите точки."

След този мач "Бдин" запазва третото място в класирането с 50 точки, но изостава с цели 10 точки от лидера "Спартак" Плевен, който ще гостува на стадион "Георги Бенковски" в 26 кръг на първенството. Мачът е в събота, 16 април, от 17 часа.

"Ще бъде доста тежък мач срещу най-добрия отбор в групата, но дотогава има време. Играем първо с "Локомотив" Мездра и след това ще мислим за Плевен", добави Александър Петров.

За "Бдин" в този мач играха: 24. Павел Станев; 2. Брайан Дочев; 3. Людмил Иванов (жълт картон)/11. Мартин Николов; 5. Ивайло Иванов; 6. Янек Кирилов; 8. Андрей Атанасов/15. Кристиян Йошов; 9. Денис Николов; 10. Калоян Цветков (к); 16. Деян Захариев; 18. Стойчо Стойков; 20. Станислав Жеков/21. Валдемар Стоянов

"Вихър" Славяново: 1. Светлин Линев; 2. Янислав Иванов; 5. Кристиян Тарфраджийски (жълт картон)/25. Анатоли Петров; 6. Калин Иванов; 7. Милен Тодоров; 8. Светлин Златарев; 10. Йоан Петков (жълт картон); 13. Петър Златинов/9. Десислав Русев; 23. Тони Паликрушев; 77. Благовест Ленков; 88 Цветан Петров (к)

Галерия

Продължава ремонтът на картинг пистата във Враца

Удължиха със седмица срокът, за пускането на картинг пистата във Враца, съобщиха от дружеството, което я стопанисва. От там допълниха, че времето за преасфалтиране на спортното съоръжение е удължен по независещи от тях причини. Първоначално картинг пистата беше затворена до 27 септември, но времето за пускането й се премести за 5 октомври.  За..

публикувано на 27.09.24 в 07:50

"Монтана" гостува в Свищов за купата на България

"Монтана" ще спори с третодивизионния "Академик" /Свищов/ в турнира за купата на България по футбол, това отреди тегления жребий. Двубоят от втория предварителен кръг ще се проведе от 13 октомври, когато ще има пауза за мачовете на националните отбори. Победителят от двойката ще приеме "Славия" на 1/16 финала. Мачовете от този етап ще се изиграят в..

публикувано на 25.09.24 в 12:22

"Ботев" е пред дилема къде да посрещне "Лудогорец"

"Ботев" (Враца) търси решение за това къде да посрещне "Лудогорец" в следващото си домакинство. Шампионите гостуват по програма на 29 септември от 21:15 часа, а срещата е от програмата на 11-ия кръг. Заради проблемите с тревното покритие, стадион „Христо Ботев“ във Враца със сигурност няма да посрещне двубоя с разградчани. Пред..

публикувано на 24.09.24 в 14:00

"Локомотив" (Мездра) загуби от "Етър" в Търново

Вторият отбор на " Етър " (Велико Търново) победи неочаквано у дома "Локомотив" (Мездра) с 2:1 и вече има актив от 3 точки. Срещата бе последна  от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига.  Момчетата на Николай Нинов  стартираха убедително в двубоя и Сергей Георгиев материализира предимството им с попадение с глава след центриране на..

публикувано на 24.09.24 в 13:12

Крумовград не остави шанс на Ботев (Враца)

Крумовград разби Ботев (Враца) в домакински мач от 9-ия кръг на Първа футболна лига.  "Синьо-жълтите" надвиха врачани с 3:0 на футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Пловдив. Срещата започна по-добре за отбора домакин. В 33-ата минута това даде резултат, когато Рафаел Фуртадо засече центриране на Серкан Юсеин - 1:0. 2 минути след началото..

публикувано на 24.09.24 в 08:32

Спортен клуб "УШУ Монтана" с медали от международен турнир в Сърбия

Спортен клуб "УШУ Монтана" спечели общо 18 медала от 19-ия Международен открит турнир по Кунгфу – Ушу в Сърбия, съобщиха от клуба. Състезанието по китайски бойни изкуства се проведе на 21 септември в град Нови Бечей. Участваха състезатели от 9 държави: Босна и Херцеговина, България, Египет, Италия, Ливан, Република Сръбска, Сърбия,  Украйна и..

публикувано на 23.09.24 в 16:05

"Локомотив" Мездра гостува на "Етър" във Велико Търново

В последна среща от 4-ти кръг на Северозападната Трета лига днес от 17:00 часа "Локомотив" /Мездра/ гостува на "Етър" Велико Търново/. „Виолетовите” са последни в класирането без спечелена точка и голова разлика 2:12 гола. „Железничарите” с мач по малко за сега са 4-ти със 7 точки и голова разлика 9:2. Победа би ги изстреляла на върха в класирането, но..

публикувано на 23.09.24 в 10:23