Късен гол донесе дебютната победа на Сухия

Снимка: Любо Андреев

Монтана се наложи с минималното 1:0 над дубъла на Лудогорец /Разград/ в среща от 25-ия кръг на Втора лига.

Така след двете равенства Тони Здравков – Сухия записа първа победа начело на тима.

Успехът донесе Стефан Цонков с късен гол. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия президент на Монтана инж. Замфир Замфиров.

Определено домакините можеха да съжаляват, че не вкараха по-ранен гол. В 15-та минута удар на Башлиев мина до гредата, а шутът на Фудил Идрисс бе избит в корнер от вратаря Дамян Христов.

Удар с глава на Боби Дамянов пък мина в близост до гредата на съперника.

Гостите се отчетоха с две положения. Ударът на капитана Цветослав Петров от близо бе спасен от вратаря Петър Любомиров Петров. След това Петров не позволи и на Петър Георгиев да вкара.

С първата атака след подновяването на играта Идрисс стреля до гредата на гостите. Вратарят Дамян Христов плонжира, за да избие в корнен засечената с глава топката на Стефан Каменов. В 65-та минута Петър Петров внимаваше и спаси коварен удар от корнер на Цветослав Петров, след като защитата пред него не бе концентрирана.

В 87-та минута Фудил Идрисс центрира от корнер и с глава Стефан Цонков бе точен за 1:0.

Наставникът на дубъла на Лудогорец Тодор Живондов остана доволен от играта на момчетата си.

"Заслужаваме похвали. Днес дадохме шанс на състезатели, които са родени през 2003 и 2004 година. Пътят ни е позитивен".

Като титуляр в центъра на отбраната за разградчани започна родения в Монтана Анастас Пемперски, син на легендарния защитник на монтанци Димитър Пемперски.

"Пемперски получи шанс за първи път да стартира като титуляр. Перспективен е, въпрос на време е да улови мига. Млад е, роден 2003".

Наставникът на Монтана Тони Здравков бе радостен от първата победа на отбора под негово ръководство

"Поздравявам момчетата, показаха агресия и в атака, и в защита. Имаше технически брак, пропуснахме положения. Важното е да победим, не в коя минута ще вкараме. Отборът на Лудогорец разполага с добра скорост отпред".

В сряда Монтана гостува на Хебър /Пазарджик/.

Монтана – Лудогорец 2 1:0 /0:0/

1:0 Стефан Цонков /87/

Монтана: Петър Л. Петров, Башлиев, Цонков, Буров, Стоянов, Йорданов /к/, Мартинс /63-Цеков/, Каменов, Уамри, Фудил Идрисс /92-Предев/, Дамянов /72-Айтов – 92-Предев/

Лудогорец 2: Д.Христов, Стефанов, Пемперски /46-Ганчев/, Найденов, Кельовлуев /58-Йорданов/, Цв.Петров /к/ /79-Иванов/, Димитров, Георгиев /63-Косьов/, Будинов, Цанков, Минков /56-Караангелов/

Жълти картони: Мехди Уамри, Владислав Цеков /Монтана/, Петко Цанков /Лудогорец 2/

Главен съдия: Венцислав Митев

Помощници: Георги Минев, Радослав Вутов

Стадион „Огоста”: 100 зрители

Видинчанки показаха лют характер в силен международен турнир по джудо

Малките видински шампионки - сестрите Никол и Нанси Николови, участваха в 8-ото издание на силния международен турнир по джудо "Топалов оупън" в Панагюрище. И двете взеха сребърни медали в своите категории, но показаха и непримирим спортен дух. Нанси се нареди втора в категория до 21 килограма, въпреки че изигра три срещи  срещу... момчета. Драматично..

публикувано на 15.06.24 в 20:56

"Ботев" започва подготовка за Първа лига

Футболният "Ботев"   (Враца) започва подготовка за новата кампания в елита в събота, 15 юни. Първото занимание, на което старши-треньорът Тодор Янчев събира играчите, е насрочено от 9.30 часа на стадион "Христо Ботев".  От клуба анонсираха, че лятната подготовка ще премине в България. Тимът ще се готви във Враца и на лагер в Етрополе. Вече са..

публикувано на 14.06.24 в 16:11

17-годишен юноша започна с мъжете на "Монтана"

Радослав Славчев започна подготовката с мъжете на футболния "Монтана" . Наставникът Петър Колев дава шанс на 17-годишния юноша на клуба. Ради е син на бившия футболист на "Монтана" Галин Славчев – Кривия. "Винаги се гледа към школата. Така или иначе, в тренировъчния процес винаги участват по един, двама или трима играчи от школата,..

публикувано на 14.06.24 в 12:00

"Ботев 93" е трети по борба в България

Борци от врачанския спортен клуб "Ботев 93" си тръгнаха с тежък товар от Пловдив. Там се проведе държавният лично-отборен шампионат в класическия стил при мъжете, в който състезателите от града под Околчица спечелиха 6 медала в индивидуалната надпревара и отборна купа за трето място в генералното подреждане. Шампиони в категориите си..

публикувано на 14.06.24 в 11:13

Баща и син от Враца мерят сили на държавния шампионат по борба

Баща и син от Враца ще мерят сили на държавния личен-отборен шампионат за мъже в класическия стил в пловдивската зала „Колодрума“ в четвъртък, 14 юни. Президентът на СК „Ботев 93“ Юлиян Георгиев е селекционер на националния ни отбор за юноши, а през есента стана втори на световното за ветерани. Той ще излезе при 97-килограмовите. А..

публикувано на 13.06.24 в 15:24

"Ботев" (Враца) с 8 домакинства и 7 гостувания тази есен

Общо 8 домакинства и 7 гостувания чакат врачанския "Ботев" през есента - това отреди тегленият жребий в Българския футболен съюз. Врачани започват кампанията с мач на своя стадион срещу съименника си от Пловдив. До декември тимът на Тодор Янчев приема последователно "Берое", "Септември", "ЦСКА 1948", "Локомотив" (Пловдив), "Лудогорец", "Спартак"..

публикувано на 13.06.24 в 15:17

"Дреновец" се отказа от Трета лига

След 5 сезона в Северозападната Трета лига, Футболен клуб "Дреновец" прекратява участието си в първенството. Това каза за Радио Видин кметът на община Ружинци Александър Александров: "Въпросът е по-скоро морален, отколкото сензационен. Няма проблеми с финансите, няма проблем с футболистите. Отборът е комплектован с млади и много добри момчета. Но..

публикувано на 13.06.24 в 08:23