"Бдин" Видин би с 4:0 дубъла на "Ботев" Враца

Снимка: Радио ВИДИН

Отборът на "Бдин" Видин не срещна трудности и с лекота победи с 4:0 "Ботев" Враца II в среща от 11 кръг на Северозападната Трета лига. Видинчани започнаха мача без трима от титулярите си. Заради контузии срещата пропуснаха братята Валдемар и Брайан Стоянови и защитникът Стефан Стефанов. Въпреки тежкия терен, мъглата и дъжда, който валя през голяма част от 90-те минути, мачът бе динамичен, коректен и без излишни грубости. Първото попадение падна още в 11-ата минута, когато Цветомир Тодоров отбеляза с хубав удар от 10-ина метра фронтално пред вратата на гостите. След този гол Деян Захариев и Калоян Цветков изпуснаха добри положения. В 27-ата минута при поредната си солова акция в полето на гостите, Тодоров центрира триково в наказателното поле към Ивайло Иванов, който отбеляза след плонж с глава. В последната минута на първото полувреме Александър Соколов бе спънат на границата на наказателното поле на "Ботев", а Иванов направи безпомощен вратаря на гостите с хубав удар с левия крак за второто си попадение в мача. Крайното 4:0 оформи Соколов от дузпа в 63-ата минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на защитник на гостите. Заради късата резервна скамейка, централният защитник на "Бдин" Ивайло Иванов през втората част игра като централен нападател. Младият състав на "Ботев" Враца показа грамотен и открит футбол и можеше да отбележи на няколко пъти почетно попадение, но липсваше концентрация и майсторство в завършващия удар.

Мачът на стадион "Георги Бенковски" се игра без публика заради допълнителните противоепидемични мерки във Видин. След този кръг "Бдин" заема 5-а позиция във временното класиране с 19 точки. "Ботев" Враца е на 13-о място.

"Направихме добър мач, победихме с 4:0 и продължаваме напред- готвим се за следващия мач срещу "Левски 2007". Надявам се контузените ни състезатели бързо да се възстановят и да се включат в отбора, защото реалната ситуация е такава, че не разполагаме с много футболисти и ни е къса резервната скамейка. Надявам се за следващото ни домакинство- дебрито с "Локомотив" Горна Оряховица, всички момчета да са здрави", каза след мача старши-треньорът на "Бдин" Диян Попов.

"Бдин" Видин започна със следния състав:

1. Ивайло Сайков; 4. Ангел Цолов; 5. Ивайло Иванов; 6. Калоян Цветков; 9. Денис Николов; 10. Цветомир Тодоров; 11. Мартин Николов; 14. Александър Соколов; 16. Деян Захариев; 18. Кристиян Йошов; 19. Светослав Валериев

"Бдин" Видин се върна на победния път след 3:1 срещу "Ком" Берковица

"Бдин" Видин се наложи с 3:1 над "Ком" Берковица в среща от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига. В главната роля за "Бдин" в този мач бе Мартин Николов, който отбеляза две попадения, но получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко в заключителната част на срещата. Третото попадение бе дело на Радослав Захариев, за гостите се разписа Денис..

публикувано на 19.10.24 в 19:01

Четвърти кръг на Националния драг шампионат за мотори събира състезатели край Видин

Областният управител на Видин Ани Арутюнян откри финалният кръг на Националния шампионат по драг рейсинг за мотори 2024 , който ще се  ще се проведе н а пистата на бившето летище край с. Иново. Състезанието привлича над 100 участници, включително водещи пилоти от България и международни екипи от Румъния, Сърбия, Унгария и Гърция. Днес се..

публикувано на 19.10.24 в 15:38
БК Монтана

"Монтана" победи "Берое" за първенство

Баскетболистките на "Монтана" победиха с 92:71 точки при гостуването си "Берое" /Стара Загора/ в среща от 2-ия кръг на българското първенство. В рамките на два дни монтанчанки показаха различна игра и след като загубиха в Стара Загора мач за Адриатическата лига биха за първенство. Момичетата на треньора Преслав Пешев влязоха уверено в срещата и..

публикувано на 19.10.24 в 15:30

"Локомотив" /Мездра/ гостува на труден съперник

След 4 поредни победи за първенството и двете купи на България днес от 16.00 часа в среща от 8-ми кръг на Северозападната Трета лига, "Локомотив" /Мездра/ гостува на един от традиционно трудните си противници – отборът на Павликени. Домакините са 6-ти във временното класиране с актив от 9 точки и голова разлика 12:9, а „железничарите” с мач..

публикувано на 19.10.24 в 11:09

"Монтана" и "Пирин" не се победиха

"Монтана" и "Пирин" /Благоевград/ завършиха 1:1 в дербито на 13-ия кръг на Втора лига. Гостите се добраха до точката с гол в добавеното време. Като цяло в мача липсваха чистите положения. Монтанци откриха резултата от дузпа. Тодор Вълчев изчисти високо топката, която при падането се удари в ръката на Николай Бодуров и в 19-та минута главният съдия..

публикувано на 19.10.24 в 09:15

"Ботев" гостува в Своге на 29 октомври

Насрочиха дата и час за мача на "Ботев" от турнира за купата на България по футбол. Срещата от 1/16 финалите срещу "Спортист" ще започне в 13.30 часа на 29 октомври /вторник/, реши СТК към БФС. В града на шоколадите врачани трябва да се справят с втородивизионния противник в рамките на 90 минути. Ако в края на редовното време резултатът е равен,..

публикувано на 18.10.24 в 10:03

"Монтана" загуби от "Берое" в лигата

Баскетболистките на "Монтана" загубиха със 76:83 точки гостуването си на "Берое"/Стара Загора/ в мач от третия кръг на Адриатическата лига. Срещата  бе доста оспорвана и интригуваща. Домакинките взеха първите 10 минути. Последва равенство и три точки преднина на почивката за Берое. Следващите две четвърти домакинките ги спечелиха, което доведе до..

публикувано на 17.10.24 в 17:12