Кариана не победи Хебър в последния си мач

6
Снимка: Любо Андреев

Кариана и Хебър /Пазарджик/ не се победиха след 1:1 в среща от 17-ия последен за есента кръг на Втора лига. Двубоят на стадиона в Ерден бе последен за домакините, след като от Нова година Кариана спира участие, заради здравословни проблеми на собственика Милан Йосифов. Карианци излязоха на терена с фланелки с лика на Йосифов и надпис: „Благодарим ти, шефе”!

В 5-та минута с глава Живков Петков изведе напред Хебър. В 9-та домакините спечелиха дузпа, след като Цеков бе съборен в наказателното поле от Папазов. От бялата точка Дичев нацели напречната греда. До почивката хебърци изпуснаха три положения. В 66-та минута с глава Цеков засече центриране на Николов за 1:1. Две по-късно Кариана спечели втора дузпа за непозволена игра срещу Николов от Хамдиев. От бялата точка капитанът Евгени Игнатов стреля до гредата. В добавеното време карианци можеха да стигнат до трите точки, но гредата спаси Хебър след шут на Игнатов.

Защо Хебър не успя да вкара положенията си, отговор даде старши треньорът Николай Митов.

"Това е един нов отбор, с 18-20 годишни... Заслужен резултат."

Наставникът на Кариана Веселин Великов изказа съжаление, че отборът му не успя да завърши участието си във Втора лига с победа:

"Жалкото е, че не можахме да оставим отбора на първо място в класирането, но това няма никакво значение. Тръгваме си с гордо вдигнати глави..."

След три години в  Кариана ето с какво ще запомни престоя си Николай Дичев:

"Ще запомня с добро отношение ръководството, добър колектив, коректна работа...С годините съумяхме да се сработим, направихме добър отбор..."

След два сезона и половина във Втора лига и второ място в края на есента, най-вероятно от догодина Кариана ще играе в четвърта монтанска дивизия.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев (74-Деян Иванов), Георги Търтов, Борислав Дамянов, Владимир Мичев (90-Георги Илиев), Владислав Цеков, Евгени Игнатов /к/, Емануил Личев

Хебър: Александър Любенов /к/, Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Цветелин Тонев, Красимир Илиев, Ивайло Лазаров, Тодор Чаворски (90+2 Стойчо Папазов), Йордан Тодоров (59-Мартин Вълчинов), Октай Хамдиев (77-Васил Божинов), Живко Петков

Голмайстори: 0:1 Живко Петков (5), 1:1 Владислав Цеков (66).

Главен съдия:Васимир Ел-Хатиб.

Асистенти: Димитър Русев, Петър Рангелов.
Жълти картони:Николай Дичев, Емануил Личев (Кариана); Томислав Папазов, Живко Хаджиев, Йордан Тодоров (Хебар).

Стадион: „Кариана”, в с. Ерден-пред празни трибуни.

Галерия

"Локомотив" (Мездра) посреща "Локомотив 1927" (Дряново)

"Локомотив" (Мездра) посреща в събота, 28 септември, от 17:00 часа съименниците си от Дряново в среща от 5-ти кръг на Северозападната Трета лига. Момчетата на Николай Нинов, които нелепо загубиха в Търново, са 4-ти във временното класиране с актив от 7 точки и голова разлика 10:4.  Гостите от "Локомотив 1927" (Дряново) са на последната позиция..

публикувано на 27.09.24 в 14:51

"Ботев" (Враца) приема "Лудогорец" в Разград

Мачът между отборите на "Ботев" (Враца) и "Лудогорец" в неделя, 29 септември,  ще се играе в Разград , а не във Враца. Това реши спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз за срещата, която е от програмата на 11-ия кръг на Първа футболна лига. Като причина за решението се изтъква ремонтът на стадион "Христо Ботев" във Враца,..

публикувано на 27.09.24 в 13:24

Продължава ремонтът на картинг пистата във Враца

Удължиха със седмица срокът, за пускането на картинг пистата във Враца, съобщиха от дружеството, което я стопанисва. От там допълниха, че времето за преасфалтиране на спортното съоръжение е удължен по независещи от тях причини. Първоначално картинг пистата беше затворена до 27 септември, но времето за пускането й се премести за 5 октомври.  За..

публикувано на 27.09.24 в 07:50

"Монтана" гостува в Свищов за купата на България

"Монтана" ще спори с третодивизионния "Академик" /Свищов/ в турнира за купата на България по футбол, това отреди тегления жребий. Двубоят от втория предварителен кръг ще се проведе от 13 октомври, когато ще има пауза за мачовете на националните отбори. Победителят от двойката ще приеме "Славия" на 1/16 финала. Мачовете от този етап ще се изиграят в..

публикувано на 25.09.24 в 12:22

"Ботев" е пред дилема къде да посрещне "Лудогорец"

"Ботев" (Враца) търси решение за това къде да посрещне "Лудогорец" в следващото си домакинство. Шампионите гостуват по програма на 29 септември от 21:15 часа, а срещата е от програмата на 11-ия кръг. Заради проблемите с тревното покритие, стадион „Христо Ботев“ във Враца със сигурност няма да посрещне двубоя с разградчани. Пред..

публикувано на 24.09.24 в 14:00

"Локомотив" (Мездра) загуби от "Етър" в Търново

Вторият отбор на " Етър " (Велико Търново) победи неочаквано у дома "Локомотив" (Мездра) с 2:1 и вече има актив от 3 точки. Срещата бе последна  от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига.  Момчетата на Николай Нинов  стартираха убедително в двубоя и Сергей Георгиев материализира предимството им с попадение с глава след центриране на..

публикувано на 24.09.24 в 13:12

Крумовград не остави шанс на Ботев (Враца)

Крумовград разби Ботев (Враца) в домакински мач от 9-ия кръг на Първа футболна лига.  "Синьо-жълтите" надвиха врачани с 3:0 на футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Пловдив. Срещата започна по-добре за отбора домакин. В 33-ата минута това даде резултат, когато Рафаел Фуртадо засече центриране на Серкан Юсеин - 1:0. 2 минути след началото..

публикувано на 24.09.24 в 08:32