"Дреновец" отстрани "Бдин" от турнира за Купата на АФЛ

Снимка: Иво Иванов

ФК"Дреновец" победи с 2:1 и елиминира ОФК"Бдин-1923" в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Мача се игра на стадиона в село Ружинци. Точни за домакините през първото полувреме бяха бившия капитан на "Бдин", Ивайло Иванов и Тодор Горанов. През втората част видинчани върнаха един гол чрез Александър Манджуков, но младият тим на Мартин Методиев не намери сили за нещо повече. Съдийска бригада от Видин ръководи срещата. Главен съдия беше Павел Колев с помощници Цветомир Младенов и Александър Ангелов. Дежурен делегат бе Еней Кузманов.

Цанко Цанков

Цанко Цанков преплува 120 км в река Дунав за 18 часа

Българският плувец Цанко Цанков преплува 120 километра и 600 метра в река Дунав, без да спира, съобщиха от неговия екип. Състезателят стартира вчера по обяд от село Ясен , община Видин и финишира рано тази сутрин на кораба "Радецки" в Козлодуй . Цанков измина дистанцията за 18 часа, 1 минута и 39 секунди.  Плувецът плува за втори път в река Дунав..

публикувано на 20.09.24 в 09:48

Цанко Цанков с нов опит за световен рекорд по непрекъснато плуване

Нов опит за поставяне на световен рекорд по непрекъснато плуване в студени води прави днес Цанко Цанков . Той тръгна в 12:00 часа от плажа на видинското село Ясен и се очаква утре сутринта да бъде в Козлодуй. Това обясни за Радио Видин неговият треньор и мениджър, Николай Илиев : "Предвиждаме да направим 120 км, по правилата на световната..

публикувано на 19.09.24 в 16:10

Мартин Марков свири на "Монтана" в Плевен

Мартин Марков бе назначен за главен съдия на мача в Плевен между "Спартак" и "Монтана" от 10-ия кръг на Втора лига. Николай Попниколов и Марин Бонев са помощници, а четвърти арбитър е Димитър Буров. Делегат на съдиите е Красимир Василев.  Срещата е утре, от 14:30 часа и с нея се открива кръгът. Двубоят е телевизионен. Монтанският арбитър..

публикувано на 19.09.24 в 15:14
Драгомир Драганов /с топката/

Драгомир Драганов свири на "Ботев" (Враца) в Пловдив

Драгомир Драганов получи наряд да ръководи следващия мач на "Ботев" от Първа лига. В понеделник, на 23 септември, врачани гостуват в Пловдив на "Крумовград". Срещата е от 20:00 часа на стадиона в квартал "Коматево". Помощници на Драганов в двубоя ще са Христо Хаджийски и Светослав Стойчев. Наряд за четвърти съдия получи Красимир Кръстев, а за ВАР..

публикувано на 19.09.24 в 11:27

Картинг пистата във Враца е затворена заради ремонт

Затвориха картинг пистата във Враца заради ремонтни дейности, съобщи концесионерът на спортното съоръжение. Очаква се след края на рехабилитацията пистата да е преасфалтирана, а зоната за кемпери – модернизирана. Поне от 30 години не е правен основен ремонт на трасето, което след интензивните занимания от последните 2 години започна да дефектира...

публикувано на 19.09.24 в 11:22

Централен защитник на "Монтана" е с травма, нападател се завръща в игра

Костадин Илиев е под въпрос за гостуването на "Монтана" в петък на "Спартак"  (Плевен). 22-годишният централен бранител изпитва болки в бедрото. Илиев бе заменен принудително в домакинския мач с дубъла на ЦСКА. Наставникът на "Монтана"  Танчо Калпаков ще разчита на нападателя Владислав Цеков – Каската, който лекува разтежение...

публикувано на 19.09.24 в 10:00