„Ботев 2000“ се класира в първата шестица по ватерпол

Снимка: Жоро Александров

Момчетата на СКПС „Ботев 2000“ се наредиха в първата шестица на България по водна топка за своята възраст. Възпитаниците на треньорите Радослав Шеремедски и Венетка Начева си осигуриха класирането за финалите на втората квалификация. Те победиха „Левски“ с 20:6,  ЦСКА с 14:5, варненския „Комодор“ с 20:6 и другия врачански тим КВТ „Ботев“ с 14:11. Допусната бе само една загуба от „Аква Спорт“ с 5:15.

В квалификацията добре се представи и КВТ „Ботев“. Малко не достигна на момчетата на Христо Левичков да намерят място във финалите и ще играят за разпределение на местата във втората шестица. Врачани биха „Комодор“ 21:6, надделяха над „Левски“ с 12:9, но регистрираха и 3 загуби – от „Ботев 2000“ с 11:14, от „Аква Спорт“ - 5:25 и от ЦСКА - 7:9.

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в Ел Класико

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в дербито на село Николово. Срещата бе от 13-ия отложен кръг на четвър та монтанска футболна дивизия. Заради падналия дъжд Ел Класико на Николово се игра на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" в Монтана.  Мачът тръгна повече от добре за "Пъстрина". В 12-та минута Цветелин Анжелов реализира отсъдената дузпа..

публикувано на 04.05.24 в 13:45

"Локо" гони четвърто място

В истински голов екшън "Локомотив" Мездра спечели гостуването си на "Ювентус" Малчика с 5:3 в срещата от 26-ия кръг на Северозападната Трета лига.  Сергей Георгиев от гостите помогна за успеха с хеттрик, а Мартин Милков от домакините вкара два пъти и веднъж уцели гредата. Милков  откри резултата в 13-ата минута, а секунди след това Васил Сапунджиев..

публикувано на 04.05.24 в 12:59

"Бдин" взе точка в Разград

"Бдин" Видин завърши наравно 2:2 като гост на дублиращия отбор на "Лудогорец" в Разград. Срещата от 31-ия кръг на Втора професионална лига започна с натиск на домакините. Йоан Йорданов откри резултата в 18-ата минута с премерен удар от границата на наказателното поле на видинчани. Само 4 минути по-късно гостите успяха да изравнят резултата. Емануел Вийера..

публикувано на 04.05.24 в 11:59

"Монтана" победи с 5:0 "Марица"

"Монтана" разгроми с 5:0 "Марица" /Пловдив/ в среща от 31-ия кръг на Втора лига. За новия треньорски тандем Петър Колев – Светлан Кондев това бе дебют пред публиката на стадион „Огоста". Монтанци откриха головата си сметка още в 6-та минута, когато Кевин Беманга пробив от ляво от малък ъгъл порази вратата на Петър Начев. В 20-та Филип..

публикувано на 03.05.24 в 09:11

Шестото издание на турнира „Малки локомотиви“ събра повече от 80 деца

За шести път в Мездра се проведе традиционният турнир по мини хандбал за момчета и момичета до 10 г. (М/Ж10) „Малки локомотиви“. Организатор на спортната проява, която е от програмата на 50-ите юбилейни Празници на културата „Мездра-май“, беше Хандбален клуб (ХК) "Локомотив" (Мездра) с финансовата подкрепа на Община Мездра. Турнирът беше..

публикувано на 02.05.24 в 16:23

"Монтана" без двама титуляри срещу "Марица"

Отборът на Монтана няма да разчита на Антон Тунгаров и Франк Ландри за днешната среща с "Марица" /Пловдив/.  Полузащитниците изтърпяват наказание, Тунгаров от един мач, а Ландри от два.  Костадин Илиев се завръща в отбраната на Монтана, след наказание.  Мачът между "Монтана" и "Марица" е днес от 18 часа. Главен арбитър е..

публикувано на 02.05.24 в 13:06

Монтана спечели купата по Винг Тчун

Спортен клуб "УШУ" /Монтана/ спечели за втори път Купа на България по китайското бойно изкуство Уин чун /Винг Тчун/ . Турнирът Трета купа на България по ушу за деца и юноши се проведе през уикенда в столицата. В него взеха участие състезатели от Варна, Монтана, Пловдив, София, Стара Загора. Възпитаниците на треньора Асен Асенов спечелиха общо 6..

публикувано на 02.05.24 в 08:10