"Монтана" завърши на четвърто място в "Пирин къп"

Монтана остана на четвърто място на международния турнир „Пирин къп” в Сандански. 16 отбора спориха за приза, при родените през 2007 година. В битката  за третото място момчетата на треньора Бисер Ефремов отстъпиха с 0:2 на столичния Витоша 13.

„Не успяхме в последния момент да се мобилизираме и да вземем медал”, коментира Ефремов. В групата младите надежди на Монтана бяха категорични и разгромиха с 5:1 Спартак /Пловдив/, биха с класическото 3:0 столичния Локомотив и се наложи с 1:0 над македонския Янк тийм. Монтанци биха с 3:0 Академия Пандев /Македония/. На ¼ финала Славия се наложи над Монтана с 6:0.

„Определено има израстване в играта на отбора. Първенство в което играем няма база за сравнение от мачовете, които правят столичните тимове. Въпреки всичко съм доволен от децата, но трябва да се научат да имат манталитет на победители”, допълни наставникът на Монтана Бисер Ефремов.

Футболно шоу в Дреновец

С много празнично настроение премина днешната традиционна футболна среща между отборите на "Млади" и "Стари" в Дреновец. За първи път младите успяха да се наложат над ветераните, съобщиха организаторите. Мачът бе доста оспорван и завърши при резултат 9:9 в редовното време, но отборът на младите бе по-точен при изпълнението на дузпите.  След края на..

публикувано на 05.05.24 в 15:13

"Ботев II" падна и от "Локо" Горна Оряховица

Дубълът на Ботев /Враца/ направи шпалир на новия член на Втора лига – Локо /ГО/, след съкрушителна загуба у дома с 1:5. Срещата от 26-ия кръг на Северозападната трета лига фиксира поредното поражение за тима на Ивайло Димитров, който отдавна се е превърнал в боксова круша за останалите противници в аматьорската дивизия. Заради предсрочното изпадане на..

публикувано на 05.05.24 в 15:07

Ясно е кога са последните срещи на "Ботев" Враца

Спортно-техническата комисия към БФС най-после обяви дните и часовете, в които ще се изиграят последните 4 мача в групата на изпадащите от родния елит. За разлика от останалия свят, у нас графикът се прави на малки периоди от време, тъй като зависи от програмата на телевизията, имаща права за излъчване. Това нерядко е предизвиквало негодуванието на..

публикувано на 05.05.24 в 15:05

Двама от "Ботев 93" на европейско по борба

Двама състезатели на врачанския клуб „Ботев 93" попаднаха в състава на националния ни тим по борба за европейското първенство за момчета и момичета. Надпреварата при 15-годишните ще се проведе между 15 и 18 май в гръцкия град Лутраки. Националните шампиони Владислав Иванов при 38-килограмовите и Борис Крумов в кат. до 41 кг ще представят родината на..

публикувано на 05.05.24 в 15:02

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в Ел Класико

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в дербито на село Николово. Срещата бе от 13-ия отложен кръг на четвър та монтанска футболна дивизия. Заради падналия дъжд Ел Класико на Николово се игра на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" в Монтана.  Мачът тръгна повече от добре за "Пъстрина". В 12-та минута Цветелин Анжелов реализира отсъдената дузпа..

публикувано на 04.05.24 в 13:45

"Локо" гони четвърто място

В истински голов екшън "Локомотив" Мездра спечели гостуването си на "Ювентус" Малчика с 5:3 в срещата от 26-ия кръг на Северозападната Трета лига.  Сергей Георгиев от гостите помогна за успеха с хеттрик, а Мартин Милков от домакините вкара два пъти и веднъж уцели гредата. Милков  откри резултата в 13-ата минута, а секунди след това Васил Сапунджиев..

публикувано на 04.05.24 в 12:59

"Бдин" взе точка в Разград

"Бдин" Видин завърши наравно 2:2 като гост на дублиращия отбор на "Лудогорец" в Разград. Срещата от 31-ия кръг на Втора професионална лига започна с натиск на домакините. Йоан Йорданов откри резултата в 18-ата минута с премерен удар от границата на наказателното поле на видинчани. Само 4 минути по-късно гостите успяха да изравнят резултата. Емануел Виейра..

публикувано на 04.05.24 в 11:59