Монтана победи с 2:0 "Кариана"

5
Снимка: Любо Андреев

Монтана победи с 2:0 "Кариана" /Ерден/. Приятелският мач бе последен и за двата отбора от подготвителния етап. Преди срещата стана официалното представяне на отборите за Втора лига. Монтана и "Кариана" дойдоха за срещата на стадион "Огоста" направо от летните си лагери.

В 6-та минута нападателят на Монтана Атанас Илиев се възполза от грешка в защитата на карианци. Топката се оплете в мрежата, но от външната страна на гредата.

Две минути по-късно при контраатака капитанът на гостите от Ерден Евгени Игнатов - Бамзе проби от ляво и стреля. Вратарят Ивайло Василев бе на мястото си и изчисти в корнер. До почивката удари на Тони Тасев, Сергей Георгиев и Атанас Илиев минаха в близост до гредата на вратата на "Кариана".

Ерданчани можеха да открият резултата в 43-та минута. Айтов върна леко топката към вратаря Василев, тя бе пресечена от Георги Цеков, но ударът му срещна страничната греда.

Монтана откри резултата в 57-та минута. Димитър Георгиев свали с гърди топката към Цонков и от дузпата защитникът прониза вратаря Павел Станев. Четири минути по-късноюношата на Монтана Християн Илиев можеше да накаже родния си клуб, но вратаря Марин Орлинов изби топката до гредата.

Димитър Георгиев открадна топката в центъра, напредна и прехвърли вратаря на Кариана за 2:0 за Монтана. В самия край удар на Лионел Матадос бе спасен от Орлинов.

Монтана: Ивайло Василев, Васил Попов, Владимир Айтов, Стефан Цонков, Галин Ташев, Димитър Илиев, Даниел Георгиев, Сергей Георгиев, Никола Гавов, Атанас Илиев, Тони Тасев /Марин Орлинов, йордан Йорданов, Румен Трифонов, Борислав Дамянов, Ивайло Стоянов, Димитър Георгиев, Иван Михов, Айкут Рамадан

"Кариана": Стамен Бояджиев, Станислав Георгиев, Георги Илиев, Николай Дичев, Стоян Предев, Иван Тодоров, Николай Николов, Деян Иванов, Евгени Игнатов, Георги Цеков, Ангел Бастунов /Павел Станев, Ангел Цолов, Людмил Иванов, Цветко Иванов, Цветомир Тодоров, Лионел Матадос, Ангел Русев, Ивелин Илиев

Гл. съдия Николай Малджански„

помощници Даниел Цолов и Николай Михайлов /Монтана/

Стадион "Огоста": 300 зрители

Наставникът на Монтана Ферарио Спасов остана доволен от играта:

"Мисля, че се получиха хубави неща. Открит футбол, особено през второто полувреме. Създадохме ситуации, играхме с настроение. Не може да се иска повече на този етап. Важното е, че приключваме подготовката здрави, заедно и сега като се поосвежи отбора, очакваме вече първия мач за първенството."

Ето какво сподели след мача треньорът на "Кариана" Атанас Джамбазки:

"Добра проверка. Всеки мач за нас е едно изпитание, едно училище. Това ни е отборът от "В" група, с тия момчета ще опитаме да играем футбол, ако може да останем в групата. Това е целта пред отбора да се утвърдим през първата година, ще видим до къде и как. Имаме доста млади момчета. Имахме отделни ситуации и положения за гол, но ни липсва увереност и самочувствие най- вече."

Галерия

Звездите на на мездренската лека атлетика ще бягат във Велико Търново

Велико Търново става център на българската атлетика от днес до 30 юни.  За поредна година старопрестолната българска столица Велико Търново ще приеме националните шампионати за мъже и жени, както и за момичета и момчета под 16 години.  Най-добрите бегачи в България от СК "Атлет" Мездра с треньор Йоло Николов също ще се състезават на националния..

публикувано на 28.06.24 в 12:12

Пороен дъжд провали контрола на "Ботев" Враца

Първата контрола от лятната кампания на врачанския "Ботев" бе провалена от пороен дъжд. Мачът трябваше да се изиграе вчера в Тетевен. Минути преди началото – 18 часа, обаче над планинския град се изля порой, а дъждът наводни терена, на който трябваше да играят "Ботев" и "Черно море". Поради лошите атмосферни условия съперниците решиха да не подлагат..

публикувано на 28.06.24 в 10:50

"Ботев" започва контролите срещу "Черно море"

Врачанският "Ботев" играе днес, 27 юни, първата проверка от лятната си подготовка . Противник на тима на Тодор Янчев е вицешампионът от последната кампания- "Черно море". Мачът с варненци ще се изиграе в Тетевен, където "моряците" са на подготовка.  В рачани са предвидили още 4 контроли до началото на шампионата в Първа лига.  Началото му е от 18:00..

публикувано на 27.06.24 в 10:05
Петьо Ценов, новият треньор в Академията на

"Ботев" привлече треньор

Петьо Ценов е новото попълнение при треньорите в Академията на "Ботев" Враца, съобщиха от елитния футболен клуб .  Петьо е завършил през 2022 бакалавър с профил ,"Треньор по футбол" в Националната спортна академия, както и магистър по ,"Физическо възпитание и спорт"  2024 г. Притежава UEFA ,"В" лиценз. От клуба пожелаха успех на Петьо Ценов в..

публикувано на 27.06.24 в 10:00

"Монтана" направи равен с румънци

Монтана завърши 1:1 с румънския елитен тим Политехника Яш. Контролата се игра в Банско, където от вчера монтанци са на лагер. В 3-та минута с точен удар под гредата на вратата на Васил Симеонов Политехника откри резултата. В 17-та Филип Ежике изравни след асистенция от дясно на Борислав Вакадинов. Удар на Стивън Кирилов мина покрай вратата на румънците...

публикувано на 27.06.24 в 08:13

"Монтана" с първа контрола в Банско

Футболистите на Монтана ще изиграят днес първа контролна среща от лагера си в Банско. Тимът от вчера е в курортното градче. От 17 часа Монтана излиза срещу елитния румънски тим Политехника Яш. Монтанци са лагер в Банско с група от 24 играчи. Двама карат пробен период. Това са Симон Фанта, крило от дубала на ЦСКА 1948 и Иван Томов, халф от школата на..

публикувано на 26.06.24 в 15:00

Врачанин е пети на Европейското по борба

Врачанинът Калоян Иванов загуби битката за бронзовия медал на Европейското първенство по класическа борба за кадети в сръбския град Нови Сад. Състезателят на СК "Ботев 93" отстъпи на представител на Украйна. Калоян се класира на 5-о място, което е голям успех за клуба по борба в града под Околчица. Преди схватката за отличието врачанският борец се..

публикувано на 26.06.24 в 12:02