Дейвид Димитров стана спортист №1 на Монтана за 2017 година.

Снимка: Любо Андреев

Борецът на Слава, с треньор Детелин Костов – Деко, спечели най-много точки в традиционната анкета на община Монтана. В нея номинирани 45 състезатели от 10 спорта. Кметът Златко Живков приветства спортистите в ресторант “Житомир”. Дейвид Димитров е национален състезател. Борецът на Слава участва при младежи до 23 години и е най-младият титуляр при мъжете. През годината Димитров спечели бронзов медал на Европейско първенство за младежи до 23 г., кат. 66 кг. в Букурещ /Румъния/, зае 9-то място на Европейско първенство за мъже, в Нови Сад /Сърбия/, остана 10-ти на Световно първенство за младежи до 23 г. в Бидгоч /Полша/. В българския шампионат стана сребърен и бронзов медалист. На силните международни турнири “Дан Колов-Никола Попов” и “Петко Сираков” Дейвид Димитров е трети при младежи и мъже. Наградата му връчи кметът на Монтана Златко Живков. Сред десетте най-добри спортисти на Монтана са: Стефан Григоров /борба/, Виктория Стойчева, Димана Макариева, Радостина Димитрова и Цветомира Шаренкапова /баскетбол/, Даниел Евгениев /жиу житцу/, Леонид Тончев /ММА и жиу житцу/, Здравка Танова /джудо и самбо/, Златко Кьосев /волейбол/. Най-перспективен млад състезател до 15 години бе определена Валентина Горанова от БК Монтана. Тя не присъства на награждаването, тъй като е на Балканиада в Румъния. Наградата получи треньорът й Петър Гергов. В класацията бяха отличени още: Димитър Иванов /борба/, Ивайла Иванова /джудо и самбо/, Мартин Благоев /кикбокс/, Сияна Тихолова /карате/ и Теодор Каменов /волейбол/. Пилотът на Старт Н Методи Тодоров стана спортист №1 в приложно техническите спортове. Тодоров е вицешампион в генералното класиране в рали кроса в “Дивизия 3” със задно предаване.  В класацията отличия получиха още: Ани Стаменова, Иванка Дрингова, Румяна Радунчева /парашутизъм/, Валери Димитров и Цветелин Велков /рали крос/.

През 2017 година 9 отбора участваха в различни възрастови групи на Финалите на Ученическите спортни игри в спортовете баскетбол, волейбол, футбол, бадминтон и шахмат. Най-доброто класиране е на баскетболистките на ПГПЧЕ „Петър Богдан“, с преподавател по физическо възпитание и спорт Камелия Симеонова. Те спечелиха първото място при девойките 8-10 клас на финалите в Хасково. Така те извоюваха правото да участват на Световното ученическо първенство по баскетбол  в Белград, Сърбия през месец юни 2018 г.  Награда за най-добре представил се отбор от Монтана на финалите на Ученическите спортни игри им връчи кметът Златко Живков.

Градоначалникът на Монтана връчи грамоти на състезателите от СК по културизъм и фитнес „Драганички тийм”, с треньори Дани Драганички и Велислав Нинов. През тази година състезателите пожънаха успехи, като спечелиха няколко републикански титли в класическия културизъм. Петър Петров е шампион на България за мъже до 65 кг. и е златен медалист на турнир Дионисополис в Балчик. Илиян Аврамов е бронзов медалист за ветерани и четвърти при мъже над 90 кг. на турнира Дионисополис и е шампион на България за ветерани. Александър Александров има две четвърти места в класическия културизъм на Държавните първенства за младежи и мъже до 180 см. и е шести на турнир в Пловдив, който е квалификация за Балканиада и Европейско първенство.

За доброто настроените на спортистите и гостите се погрижиха певците от ОДК “Ние, врабчетата”, с ръководител Миглена Георгиева и децата от школата по танци “Грация Денс”, с ръководител Диана Любенова.

Повече чуйте в звуковия файл.

Видински деца впечатлиха с футболните си умения на турнир в Унгария

Деца от спортното социално училище Видин към Фондация "Реал Мадрид" участваха в тазгодишното издание на демонстративния футболен турнир "Копа Алма" . Домакин на 5-дневното събитие беше Академия "Пушкаш" в Унгария , разказа Светлина Вълчева , координатор за Видин към испанската фондация: "Тези прекрасни деца бяха с треньори и представиха достойно..

публикувано на 03.07.24 в 13:51

Турнир по волейбол за празника на полицията във Враца

Отборът на затвора спечели волейболния турнир, организиран от СК Спартак в чест на професионалния празник на полицията – 5 юли. Шампион стана командата на ГДИН от мястото за изтърпяване на наказания край Враца, следвана от РСПБЗН. Трети се наредиха волейболистите от РУ на АЕЦ „Козлодуй", а четвърти са ченгетата от участъка в „Дъбника". Последни в..

публикувано на 03.07.24 в 13:17

"Монтана" с първа победа при Калпаков

Футболистите на "Монтана" победиха с 2:1 "Пирин" на собствения им терен в Благоевград. Това бе първи успех за монтанци от лятната подготовка и първа победа за новия наставник Тенчо Калпаков, който пое отбора в неделя. "Пирин" вкара ранен гол още в 4-та минута. В 14-та, след пробив по дясното крило, Стивън Кирилов изравни 1:1. На почивката..

публикувано на 03.07.24 в 12:09

Сребро и бронз за врачанки от шампионат по лека атлетика

Александра Петрова от Враца  стана вицешампион на България по лека атлетика по време на националния шампионат при 16-годишните. Дъщерята на кмета на село Згориград Ангел Петров завърши втора на висок скок. Талантливата атлетка, която на 12 юли навършва 14 г., преодоля 155 см в сектора. Сребърното отличие беше гарнирано с ново най-добро лично..

публикувано на 02.07.24 в 15:45

Видинчанка заслужи най-много титли от Националния шампионат по лека атлетика

Видинчанката Кристен Радуканова спечели четири златни медала от Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени във Велико Търново.  На стадион „Ивайло“ Кристен спечели титлата в спринта на 100 метра с личен рекорд 11.55 секунди. Тя бе без конкуренция и на 200 м с време 23.74 сек. Заедно със своите съотборнички от СК "Атлетик" София Радуканова..

публикувано на 01.07.24 в 16:14

Успешен форум за атлетите от Мездра

Поредно успешно представяне записаха атлетите от Мездра. В бягането на 800 метра в Търново Мартин Иванов запази титлата си с 1:50.10, Димитър  Панделиев бе втори с 1:50.53 срещу 1:50.65 на Мартин Балабанов от Атлет Мездра. В бягането на 5000 м за жени Милица Мирчева (Атлет – Мездра) стана убедителна шампионка в горещото време с 16:37.09 мин,..

публикувано на 01.07.24 в 16:06