"Монтана" изхвърли елитния "Черно море" от турнира за купата на България

3
Снимка: Любо Андреев

На стадиона в Чипровци момчетата на треньора Ферарио Спасов победиха с 2:1 "моряците". Победният гол падна в добавеното време. "Черно море" Варна създаде първото положение в мача в 9-ата минута. Кузма получи пас от дълбочина, но вратарят Василев излезе предвидливо и улови топката. Две минути по-късно Коконов стреля с глава, но вратарят на гостите Боровик бе на мястото си. Атанас Илиев взриви публиката в Чипровци в 23-ата минута. Вратарят на Черно море Боровик и Коконов се сблъскаха в наказателното поле, топката попадна в Атанас Илиев и нападателят бе точен за 1:0. Монтанци можеха да увеличат преднината си в 30-ата минута, когато на Боровик се наложи да излезе далеч в наказателното си поле и да избие топка. Тя рикошира в крака на Балджийски и мина в близост до дясната странична греда на „моряците“. Отново след рикошет в 38-ата минута след удар на Балджийски топката се отклони от крака на Хасани и профуча над напречната греда на гостите. През втората част Монтана заложи на котраатаки и на два пъти можеше да увеличи преднината си. Първо Петър Атанасов в 66-ата минута проби отдясно и центрира към Коконов. Халфът се размина с топката пред опразнената врата на Черно море. Манолов пък проби отдясно и центрира по земята, топката се отклони от Александър Цветков, който за малко да си отбележи автогол. Между тези две положения Атанас Зехиров стреля от малък ъгъл, но топката мина до лявата странична греда на домакините. В 90-ата минута Кузма изравни 1:1 с глава след центриране на Сукуна. В даденото от съдията продължение монтанци стигнаха до втори гол. Влезлият резерва Сергей Георгиев се откъсна отляво и изведе на празна врата Петър Атанасов, който класира "Монтана" на осминафинала за Купата на България. Наставникът на "Монтана" Ферарио Спасов остана много доволен от победата над Черно море, а помощник треньорът на "Черно море" Емануел Луканов бе разочарован от загубата на неговия тим.

Галерия

Берковският клуб "Върколак" - шампион по ММА

На 27-28 септември,  в град Горна Оряховица се проведе Държавен личен шампионат по ММА. Участие взеха клубове от цялата страна. При голяма конкуренция отборът на клуб "Върколак" от Берковица спечели 6 медала – 2 златни, два сребърни и два бронзови, и така стана отборен шампион при момчета. Шампиони станаха Вилиян Трифонов Поплалов в категория..

публикувано на 03.10.24 в 17:55

Съдия от професионалния футбол за мача на "Бдин" с "Локо"

Владимир Кирилов от Плевен, който ръководи мачове във Втора лига, е определен за главен съдия на дербито от 6-ия кръг на Северозападната Трета лига между "Бдин" Видин и "Локомотив" Мездра. Странични съдии ще бъдат Мартин Мачев, също от Плевен, и Венцислав Банчев от Ловеч. Четвърти съдия - Петър Иванов от Монтана, делегат на мача Бойчо Бойчев от Враца...

публикувано на 03.10.24 в 13:33

"Локомотив" (Мездра) завърши наравно в приятелска среща

2:2 е крайният резултат от изиграната приятелска среща в Тетевен между аматьорския национален отбор на България и третодивизионния "Локомотив" (Мездра) .  Селекцията на националите бе водена от Емил Велев, с помощници Валери Свиленов и Атанас Апостолов. Те поведоха с 2:0 до края на първото полувреме. Първия гол реализира Василийе Милованович,..

публикувано на 03.10.24 в 13:19

Враца ще е домакин на рали за ентусиасти

Предстои уикенд на високите скорости и адреналина, в който Враца ще бъде домакин на рали за ентусиасти, съобщиха от общинската управа. На 5-и и 6 октомври пътят за Леденика ще се превърне в трасе на високите скорости и адреналина. В спортната проява участие ще вземат над 80 любители. Второто издание на Rookies' Rally Sprint обещава да бъде още..

публикувано на 03.10.24 в 09:47

Тунгаров тренира на облекчен режим

Антон Тунгаров тренира на облекчен режим. Халфът на "Монтана" получи травма в глезена в последните минути при домакинската победа с 2:0 над "Несебър". След срещата наставникът Танчо Калпаков даде почивка на отбора. Лекарският щаб ще направи всичко, за да възстанови напълно Тунгаров за гостуването в понеделник на дубъла на "Лудогорец" /Разград/.

публикувано на 02.10.24 в 17:11

"Ботев" (Враца) ще гостува на "Хебър" в Пловдив

" Ботев" (Враца) ще гостува на "Хебър" в Пловдив, а не в Пазарджик, съобщиха от Спортно-техническата комисия на БФС.  "Хебър", подобно на врачани, извършва ремонт на тревното покритие на стадиона си. Това премести за дълъг период от време срещите, които обикновено се играят на стадион "Георги Бенковски" – на спортното съоръжение на "Локомотив" в..

публикувано на 01.10.24 в 12:09

Четири медала заслужи СК "Бъдин" от международен турнир

Състезателите на видинския спортен клуб "Бъдин" заслужиха четири отличия от второто издание на Международния турнир по джудо в Бяла Слатина за купата на кмета. Нанси Николова е шампионка в категория до 20 кг. Дари Тихомиров се пребори за златото при 50-килограмовите. Сребро заслужиха Ивайло Петков (до 34 кг.) и Сара Иванова в категория до 36 кг. На..

публикувано на 01.10.24 в 07:35