"Кариана" дублира титлата в домакинския турнир

6
Снимка: Любо Андреев

Кариана спечели домакинския турнир в Ерден. На финала на "Кариана къп 2017” момчетата на треньора Атанас Джамбазки победиха с 2:1 Чавдар /Етрополе/. Собственикът на клуба Милан Йосифов им връчи чек за 10 000 лева, а по-късно в съблекалнята го осребри. Ангел Русев и Евгени Игнатов – Бамзе вкараха да карианци, а Симеон Вешев бе точен от дузпа в добавеното време.

В 20-та минута Кариана откри головата си сметка. След перецизен пас от Евгени Игнатов – Бамзе топката попадна в Ангел Русев – Меката. Опитният нападател стреля неспасяемо в сглобката в горния ляв ъгъл на вратата на Христо Матев за 1:0. Николай Иванов оспори бурно решение на Николай Малджански и главният съдия му показа директен червен картон. До почивката Кариана можеше да си реши мача и направи поне 4 чисти пропуска. Най-фрапантния бе на Илиан Христов, който от непосредствена близост нацели напречната греда. Георги Цеков и на два пъти Ангел Русев не можаха да вкарат. Пропуските продължиха и през втората част. В 54-та минута Русев остана сам срещу Матев, но вратаря протегна крак и прати топката в корнер. Чавдар на два пъти можеше да отбележи, но Вешев и Величков не намериха верния път към вратата на Павел Станев. В 82-та с удар от наказтелното поле Евгени Игнатов – Бамзе вкара за 2:0. Във втората минута от продължението от дузпа Вешев реализира почетното попадение за Чавдар. Кметът на Монтана Златко Живков и президентът на ПФК Монтана Румен Панайотов изгледаха финала в Ерден.

Успехът за Кариана донесоха: Павел Станев, Георги Илиев, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Николов, Деян Иванов, Георги Цеков, Илиан Христов, Ангел Русев, Евгени Игнатов /к/, Стенислав Георгиев /Румен Рангелов, Васил Тачев, Ангел Цолов, Милен Младенов, Тони Валентинов, Гроздан Илиев, Стефан Тодоров, Мартин Пламенов/

Главен съдия Николай Малдажнски, с помощници Николай Михайлов и Веселин Найденов.

В спора за третото място Миньор /Перник/ победи с 1:0 Балкан /Ботевград/. Единственото попадение реализира Владимир Гогов. На пето място е Първа атомна /Козлодуй/, а последен е Сливнишки герой /Сливница/. Двата отбора завършиха редовното време 1:1. При дузпите Първа атомна отбеляза 4, а Сливнишки герой - две.

Галерия

Мартин Марков свири на "Монтана" в Плевен

Мартин Марков бе назначен за главен съдия на мача в Плевен между "Спартак" и "Монтана" от 10-ия кръг на Втора лига. Николай Попниколов и Марин Бонев са помощници, а четвърти арбитър е Димитър Буров. Делегат на съдиите е Красимир Василев.  Срещата е утре, от 14:30 часа и с нея се открива кръгът. Двубоят е телевизионен. Монтанският арбитър..

публикувано на 19.09.24 в 15:14
Драгомир Драганов /с топката/

Драгомир Драганов свири на "Ботев" (Враца) в Пловдив

Драгомир Драганов получи наряд да ръководи следващия мач на "Ботев" от Първа лига. В понеделник, на 23 септември, врачани гостуват в Пловдив на "Крумовград". Срещата е от 20:00 часа на стадиона в квартал "Коматево". Помощници на Драганов в двубоя ще са Христо Хаджийски и Светослав Стойчев. Наряд за четвърти съдия получи Красимир Кръстев, а за ВАР..

публикувано на 19.09.24 в 11:27

Картинг пистата във Враца е затворена заради ремонт

Затвориха картинг пистата във Враца заради ремонтни дейности, съобщи концесионерът на спортното съоръжение. Очаква се след края на рехабилитацията пистата да е преасфалтирана, а зоната за кемпери – модернизирана. Поне от 30 години не е правен основен ремонт на трасето, което след интензивните занимания от последните 2 години започна да дефектира...

публикувано на 19.09.24 в 11:22

Централен защитник на "Монтана" е с травма, нападател се завръща в игра

Костадин Илиев е под въпрос за гостуването на "Монтана" в петък на "Спартак"  (Плевен). 22-годишният централен бранител изпитва болки в бедрото. Илиев бе заменен принудително в домакинския мач с дубъла на ЦСКА. Наставникът на "Монтана"  Танчо Калпаков ще разчита на нападателя Владислав Цеков – Каската, който лекува разтежение...

публикувано на 19.09.24 в 10:00

Цанко Цанков ще направи втори опит за световен рекорд в река Дунав

Българският плувец Цанко Цанков днес отново ще опита да подобри световния рекорд по най-дълго плуване без прекъсване в река Дунав. Преди дни, в деня на Съединението, 6 септември, Цанков плува над 18 часа и обяви, че е преодолял 108 километра между видинското село Кошава и град Козлодуй. Световната асоциация по плуване в открити води обаче не призна..

публикувано на 19.09.24 в 07:48

Мездренска грация спечели сребърен медал

На завършилия Трети Национален и Международен турнир по художествена гимнастика “Фрезколиад”, който се проведе на 13-14.09.2024г. в гр. София - Зала “София”, взеха участие над 350 гимнастички от цяла България. Възпитаничката на мездренската школа Биляна Петрова в категорията да 12 години завоюва сребърен медал за съчетание „без уред” и бронзов..

публикувано на 16.09.24 в 07:55