Коледен турнир по джудо събра състезатели от три държави във Видин

6
Снимка: Радио ВИДИН

Деветото издание на традиционния Коледен турнир по джудо във Видин събра състезатели от три държави. В зала "Фестивална" сили мериха над 70 джудисти от България, Сърбия и Румъния, каза за Клуб Спорт старши-треньорът на домакините от спортен клуб "Борба, самбо, джудо" Видин Пламен Петров:

"Един такъв турнир се прави с голяма организация, имахме нужда от по-голяма помощ. Явно, че Общината сега не е в добро финансово състояние и почти го бяхме отписали, но много приятели се обадиха да питат кога ще го правим и в последния момент решихме да го организираме. Участват шест клуба- два от България- Монтана и Видин и от чужбина- четири- два от Зайчар, Сърбия, от Калафат и Турну Северин, Румъния. Клубовете са много силни- представят се по превъзходен начин в страните си. Тук има срещи, в които играят шампиони на две държави. Надявам се догодина да направим турнира още по-силен, да дойдат представители и на други държави, да поканим още клубове от страната. Те имат желание, но трябва ние да имаме възможност да ги посрещнем подобаващо. Доволен съм от прадставянето на нашия клуб през 2015 година. Извоювахме 43 медала, участвахме в международни, европейски, световни първенства."

По почти половинвековна традиция, видинският клуб по борба, самбо и джудо отличи най-добрите си състезатели през годината. На десето място е бронзовият медалист Николай Георгиев, Мариян Маринов, носител също на бронзов медал и Митко Митев, сребърен медалист, са на девета позиция, на осмо място е Деян Филипов- сребърен медал по самбо, на седмо място е вицешампионката по джудо и по самбо Изабела Данова, държавният шампион по самбо и сребърен медалист по джудо Божидар Балев е на шеста позиция, на пето място е шампионката по джудо и сребърна медалистка по самбо Ива Иванова, на четвърто място са Яни Бориславов- два медала при юношите старша възраст и Габриела Иванова, спечелила бронз при жените, републиканският шампион по джудо за юноши старша възраст и бронзов медалист при младежите Денис Лилков е на трето място, медалистката в три вида спорт- борба, самбо и джудо Габриела Кирилова е на второ място, а състезател №1 е Цветелина Цветанова- спечелила 6 златни и сребърни медала в трите спорта, участник на Световно и Европейско първенство.

Галерия

"Монтана" загуби от "Дрита"

Футболистите на "Монтана" завършиха със загуба последната си проверка от лагера в Банско. Тимът на Тенчо Калпаков отстъпи с 0:2 на косоварския "Дрита" Гниляне. До почивката играчите на "Дрита" удариха греда, а Владислав Цеков – Каската бе близо до гол от фаул. Играчите на "Дрита" откриха резултата в 69-та минута след меле, а второто попадение вкараха..

публикувано на 04.07.24 в 15:07

Баскетболистки продължиха договорите си с "Монтана"

Титулярки продължиха договорите си с женски баскетболен тим на "Монтана". Борислава Денчева и Микаела Дамянова остават в зала "Младост" и през следващия сезон. През последния двете записаха по 48 мача за "Монтана" в родното първенство и Адриатическата лига. За гарда Денчева това е четвърти сезон. През последния тя записа средно по 7.7 точки, 3.3 борби..

публикувано на 04.07.24 в 14:50

Врачанският "Ботев" с класическа победа над "Марек" Дупница

Отборът на "Ботев" Враца победи "Марек" Дупница с категоричното 3:0 в приятелска среща, играна в Етрополе в сряда.  Първото полувреме завърши при резултат 0:0.  Стефан Велев отбеляза гол, който бе отменен от съдията за нарушение на Иван Василев. През второто полувреме имаше множество пропуски, включително и на Мирослав Маринов и новия защитник на..

публикувано на 04.07.24 в 10:52

Видински деца впечатлиха с футболните си умения на турнир в Унгария

Деца от спортното социално училище Видин към Фондация "Реал Мадрид" участваха в тазгодишното издание на демонстративния футболен турнир "Копа Алма" . Домакин на 5-дневното събитие беше Академия "Пушкаш" в Унгария , разказа Светлина Вълчева , координатор за Видин към испанската фондация: "Тези прекрасни деца бяха с треньори и представиха достойно..

публикувано на 03.07.24 в 13:51

Турнир по волейбол за празника на полицията във Враца

Отборът на затвора спечели волейболния турнир, организиран от СК Спартак в чест на професионалния празник на полицията – 5 юли. Шампион стана командата на ГДИН от мястото за изтърпяване на наказания край Враца, следвана от РСПБЗН. Трети се наредиха волейболистите от РУ на АЕЦ „Козлодуй", а четвърти са ченгетата от участъка в „Дъбника". Последни в..

публикувано на 03.07.24 в 13:17

"Монтана" с първа победа при Калпаков

Футболистите на "Монтана" победиха с 2:1 "Пирин" на собствения им терен в Благоевград. Това бе първи успех за монтанци от лятната подготовка и първа победа за новия наставник Тенчо Калпаков, който пое отбора в неделя. "Пирин" вкара ранен гол още в 4-та минута. В 14-та, след пробив по дясното крило, Стивън Кирилов изравни 1:1. На почивката..

публикувано на 03.07.24 в 12:09

Сребро и бронз за врачанки от шампионат по лека атлетика

Александра Петрова от Враца  стана вицешампион на България по лека атлетика по време на националния шампионат при 16-годишните. Дъщерята на кмета на село Згориград Ангел Петров завърши втора на висок скок. Талантливата атлетка, която на 12 юли навършва 14 г., преодоля 155 см в сектора. Сребърното отличие беше гарнирано с ново най-добро лично..

публикувано на 02.07.24 в 15:45