"Кариана" загуби от "Етър"

Снимка: Любо Андреев

Абсолютният дебютант Кариана /Ерден/ загуби с 0:2 у дома от Етър /Велико Търново/ в среща от 2-ия кръг на "В" Северозападната футболна група. Мачът се игра пред пълни трибуни. "Виолетовите" вкараха по един гол в двете полувремена. Ерденчани пък удариха греда. Преди началото на мача секретарят на АФЛ Александър Шатровски подари топка и бутилка шампанско на собственика на Кариана Милан Йосифов.

Етър застраши вратата на домаките в 9-та минута. Силеният удар на Радослав Байчев бе спасен от вратаря Петър Петров. Две минути по-късно капитанът на Кариана Евгени Иванов – Геко центрира от ляво, вратаря Цветомир Цанков не се намеси убедително и топката се отклони от напречната греда. В 37-та минута ерданчани пропуснаха да открият резултата. Александър Димитров пробипо левия фланг и стреля, но топката мина на сантиметри от дясната странична греда. С прецизен удар в 42-та минута Байчев прати топката в горния ляв ъгъл на врата на Петров за 0:1. Наставникът на Кариана Георги Владимиров направи три бързи смени. До 57-та минута последователно в игра влязоха Мартин Марков, Денислав Езекиев и Красимир Георгиев. Това позволи на домакините да вдигнат оборотите, но до гол не стигнаха. В 60-та минута Альоша Илиев засеме центриране на Байчев, но късметът спаси Петров и топката мина до гредата. Последва пропуск и на Джихат Кямил. В 83-та минута удар на Георги Цеков бе спасен от вратаря на Етър. В 86-та минута Петров допусна втори гол. Резервата Николай Николаев засече прострелно центриране на Явор Генчев за крайното 0:2 за Етър.

Кариана: Петър Петров, Цветомир Георгиев, Иван Иванов, Тони Валентинов, Николай Николов, Ивайло Кунчев, Бисер Ефремов /57-Красимир Георгиев/, Георги Цеков, Евгени Иванов /к/ /46-Мартин Марков/, Станислав Димитров, Александър Димитров /55- Денислав Езекиев/

Етър: Цветомир Цанков /к/, Александър Кирилов, Михаил Минков, Благовест Ангелов, Павлин Иванов, Явор Генчев, Альоша Илиев, Джихат Кямил, Илиян Трифонов, Иван Петков /69-Петров/, Радослав Байчев /79-Николаев/

Жълти картони: Георги Цеков /Кариана/, Павлин Иванов, Явор Генчев, Иван Петков /Етър/

Главен съдия: Румен Христов /Плевен/

Стадион "Кариана": 900 зрители

Цанко Цанков ще направи втори опит за световен рекорд в река Дунав

Българският плувец Цанко Цанков днес отново ще опита да подобри световния рекорд по най-дълго плуване без прекъсване в река Дунав. Преди дни, в деня на Съединението, 6 септември, Цанков плува над 18 часа и обяви, че е преодолял 108 километра между видинското село Кошава и град Козлодуй. Световната асоциация по плуване в открити води обаче не призна..

публикувано на 19.09.24 в 07:48

Мездренска грация спечели сребърен медал

На завършилия Трети Национален и Международен турнир по художествена гимнастика “Фрезколиад”, който се проведе на 13-14.09.2024г. в гр. София - Зала “София”, взеха участие над 350 гимнастички от цяла България. Възпитаничката на мездренската школа Биляна Петрова в категорията да 12 години завоюва сребърен медал за съчетание „без уред” и бронзов..

публикувано на 16.09.24 в 07:55

Вършец вече има клуб по лека атлетика

За пръв път в спортната история на Вършец учредиха и регистрираха спортен клуб по лека атлетика "Вършец 2024". На официална церемония в многофункционалната спортна зала "Арена Вършец" кметът на общината Иван Лазаров връчи на председателя на новоучредения клуб по лека атлетика Иван Велков удостоверението за регистрация във федерацията. Преди няколко..

публикувано на 15.09.24 в 16:27

"Бдин" допусна обрат в Павликени

"Бдин" Видин допусна обрат и загуби като гост на "Павликени" с 3:4 в най-резултатната среща от третия кръг на Северозападната Трета лига. Бдинци поведоха в резултата с голове на Радослав Захариев в 20-ата и Александър Соколов в 28-ата минута. Домакините обаче изравниха до края на първото полувреме с попадения на Стефан Гинчев и Александър Иванов в 37-ата..

публикувано на 15.09.24 в 15:34

"Локо" Мездра загуби първи точки

Локомотив /Мездра/ не успя да победи у дома  Вихър (Славяново) и  срещата  от третия кръг на Северозападната Трета лига завърши при резултат 1:1, в оспорван и нервен двубой с два червени и куп жълти картони. Гостите отбелязаха първи -  Митко Русанов с глава вкара за 0:1  в 27-ата минута...

публикувано на 15.09.24 в 15:26

"Монтана" и ЦСКА II не излъчиха победител

Монтана и дубъла на ЦСКА /София/ направиха 0:0 в среща от 9-ия кръг на Втора лига. Монтанци изпуснаха чисти положения в края на първата част. Гостите не застрашиха сериозно нито веднъж вратата на домакините. В 28-та минута диагонален удар на Мартин Сораков срещна лявата странична греда на вратата на Марин Орлинов. Стражът на столичани, който има доста..

публикувано на 15.09.24 в 15:22

Малки "железничарчета" спечелиха футболен турнир

Приключи 9-ия Футболен турнир Мемориал „Семко Горанов” организиран от Община Мездра и ОФК „Локомотив”. В тазгодишното издание на турнира участваха четири клубни формации – деца, родени след 01.01.2012 г. (U13): ОФК Локомотив (Мездра), ПФК Ботев (Враца), ДФК Видин и ДФК Атлетик (Козлодуй). Мемориал „Семко Горанов 2024“се проведе във формат „Футбол 9“...

публикувано на 15.09.24 в 15:17