"Ботев" Враца сгъна "Локомотив" в Мездра с 4:2

Четвърта победа на врачани в пет контроли

4
Контрола Ботев Враца - Локомотив Мездра, Павел Петков бележи за 2:3
Снимка: Жоро Александров

Врачанският "Ботев" победи с 4:2 "Локомотив" в Мездра при представянето на "железничарите" пред собствената им публика. Около 200 зрители изгледаха последната проверка на домакините у дома, преди старта на новото първенство на "Б" футболната група.

Проверката в Мездра започна открито и във 2-та минута Александър Димитров вкара гол за гостите, който бе отменен заради засада. Само 2 минути по-късно Тодор Чаворски бе изведен зад защитата на "Ботев" и технично изпрати топката в долния десен ъгъл на Левашки за 1:0.

В 9-та минута врачани изравниха- Румен Рангелов изведе Марио Янков, който остана сам срещу вратаря на "железничарите" Иванов и вкара за 1:1.

В 18-та минута домакините отново излязоха напред в резултата, след като Кристиан Кътов проби отдясно и пусна прострелно центриране, а в опита си да избие топката Дарко Савич си вкара красив автогол за 2:1.

Последваха опасности пред вратата на "Локомотив", но Стоичков и Валериев биха покрай целта. В 32-та минута Валериев изведе на стрелкова позиция Александър Димитров, който хладнокръвно вкара третия си гол за "Ботев" в подготовката- за 2:2.

След почивката двамата наставници направиха много промени, от което пострада качеството на играта, а головите положения бяха по-малко. В 53-та минута Юлиян Левашки спаси удар на Николай Цветков, който бе изведен сам срещу вратаря на гостите.

"Ботев" натисна в последните 20 минути на контролата, но Павел Петков и Тихомир Найденов със задна ножица не успяха да поразят целта. В 84-та минута Найденов бе повален в наказателното поле и реферът Росен Гановски даде дузпа. С изпълнението й се нагърби Петков, чийто удар от бялата точка бе париран от резервата Ивайло Сайков, но при добавката нападателят на "Ботев" вкара за 2:3. В 89-та минута Стоичков изведе Найджъл Яниславов на стрелкова позиция и нападателят на врачани с хубав удар оформи крайното 2:4.

Това бе четвъртият успех в контролите за врачани от 5 мача. В събота възпитаниците на Иван Редовски гостуват на стадион "Огоста", за представянето на лятната селекция на "Монтана", а врачани посрещат у дома плевенския "Спартак".

ЛОКОМОТИВ: Иванов, Янков, Георгиев, П. Василев, Кътов, Генчев, Балджийски, Н. Цветков, Цветанов, Миошев, Чаворски /след почивката играха още: Сайков, Матев, Димов, Павлов, Кирилов, Кисьов, Миков, Барбо, Г. Василев, Петков, Стоянов и Найденов/.

БОТЕВ: Левашки, Куанг, Савич, Попадийн, Иванов, Стоичков, Цветков, Валериев, Димитров, Рангелов, Янков /след почивката играха още: Митов, Петков, Яниславов, Манолов, Младенов, Каменов, Борисов и Найденов/.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Чаворски /4/, 1:1 Янков /9/, 2:1 Савич /18-автогол/, 2:2 Димитров /32/, 2:3 Петков /84/, 2:4 Яниславов /89/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кирилов и Кисьов /Л/; Савич /Б/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Росен Гановски, с помощници Емил Тодоров и Ивайло Живков, Враца.

СТАДИОН: "Локомотив" Мездра- 200 зрители.

Галерия

Врачански борци спечелиха 8 медала на Балканиада в Скопие

Състезателите на врачанския СК "Ботев 93" спечелиха осем медала на Балканското първенство в Скопие . Още в първия ден, във възрастова група U17, Валентин Валентинов в категория 80 кг и Калоян Иванов в категория 51 кг спечелиха сребърни медали. Владислав Иванов спечели бронзов медал във възраст U15, кат. 41 кг., съобщи треньорът Юлиян..

публикувано на 08.10.24 в 09:27
Награждаване на отбора победител в 24- тото издание на турнира

"Монтана" отново печели турнира "Борис Гюдеров"

Волейболистите на "Монтана" победиха с 3:0 гейма ЦСКА на финала на турнира в Перник в памет на Борис Гюдеров . Така за втора поредна година купата е в ръцете на момчетата на треньора Даниел Пеев и за втори път срещу „армейците".  Интрига в срещата имаше само в първата част, която "Монтана" спечели с 25:23. Следващите момчетата на Пеев ги..

публикувано на 07.10.24 в 16:16

Видинчанки останаха на крачка от призовете в Панагюрище

Състезателките на видинския Спортен клуб ”Борба, самбо и джудо” се представиха подобаващо в Държавния отборен шампионат по джудо за девойки. Състезанието се проведе в зала "Арена Асарел" в Пангюрище. Видинският отбор, в състав Елица Цветанова, Яна Мартин, Симона Младенова, Ана-Мария Красимирова и Ева Амико, имаше малшанса да срещне още в първия кръг..

публикувано на 07.10.24 в 15:08

"Ботев" Враца изпусна 3 точки срещу "Хебър"

Хебър и Ботев завършиха 1:1 в дербито на дъното на родния футболен елит. Срещата между последните два отбора от 11-ия кръг на Първа футболна лига се изигра на пловдивския стадион „Локомотив". Домакините поведоха с малко куриозен гол – Божидар Пенчев вкара директно от пряк свободен удар, след като изненада вратаря на гостите с шут от около 25 метра в..

публикувано на 06.10.24 в 17:19

Министър Глушков в Белоградчик за крос "Скалите"

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков пристигна в Белогадчик за второто издание на  международния лекоатлетически крос „Скалите“.  За лекоатлетическото състезание Община Белоградчик е в партньорство с Еврохолд и Евроинс, като наградният фонд на кроса бе над 30 000 лева.  „Това състезание има своето бъдеще и аз съм сигурен, че ще го..

публикувано на 06.10.24 в 16:36

Убедителен старт на сезона за школата на "Локо" Мездра

Успешно стартират формациите от Детско-юношеската школа на Локомотив /Мездра/ и този сезон. Започна първенството и при най-големите - юноши старша възраст. В Мездра гостува отборът на Ленчо /Якимово/ , а  резултатът бе повече от категоричен - разгромна победа с 16:1. Родените 2010 година без проблем победиха набор 2011 на Ботев /Враца/ с 6:0...

публикувано на 06.10.24 в 16:18

Златни медали за сестри от Видин в Сърбия

Сестрите от Видин Никол и Нанси Николови прибавиха още два златни медала към богатата си колекция. Те спечелиха титлите от Международен турнир по джудо в сръбския град Бор. Нанси стана първа в категория до 22 килограма. А каката Никол се пребори за златото в категория до 32 килограма. По пътя към най-горното спъпало на почетната стълбичка тя победи три..

публикувано на 06.10.24 в 15:13