VІІ традиционен шахтурнир Белоградчик`2014

Призовата тройка оглави фиде майсторът Георги Филев

5
Снимка: Иванка Петрова

Празникът на Белоградчик бе поводът, събрал за седма поредна година в града под Скалите любители на шаха от България и Сърбия. Турнирът се проведе в 7 кръга, по Швейцарска система. Наградният фонд е 1000 лева, осигурен е от Община Белоградчик.

"Виждам много познати физиономии, които бяха тук и миналата година. Радвам се, че продължавате да идвате при нас. Щом идвате, значи се чувствате добре и за мен това е критерият, че нещата стоят добре", каза при откриването кметът на Белоградчик Борис Николов, който направи първия ход на интелектуалното състезание- пешка на Д6 на първа дъска.

Кметът обеща по-голям награден фонд за догодина, за да може състезанието да се проведе с повече участници и в рамките на два дни.

На финала, освен парични награди, на класираните на призовите места бяха раздадени и грамоти. Любен Донов от село Вълчек взе първата грамота- като ветеран и талисман на турнира.

VІІ традиционен шахтурнир Белоградчик`2014Грамоти получиха най-малките състезатели: Владимир Кирилов, Станислав Спасов, Васил Ангелов, Вероника Тодорова и първокласникът от Белоградчик Стефан Ангелов.

На първо място сред децата бе Ирина Кирилова, която получи и отличието най-добър местен състезател.

До четиринайсет години наградата грабна Стивън Василев, който изпревари съперниците си само с половин точка.

Елисавета Иванова бе първа сред жените, а Евгени Григоров- при ветераните.

Сред неградираните състезатели първото място бе за Людмил Тодоров.

Призовата тройка оглави фиде майсторът Георги Филев, следван от Мирослав Милчев и Мариан Атанасов.

"Не беше лесно, имаше много конкуренция на силни състезатели от Видин, но се радвам, че успях да си защитя титлата от миналата година", сподели след награждаването победителят Георги Филев.

Галерия

"Ботев" гостува в Своге на 29 октомври

Насрочиха дата и час за мача на "Ботев" от турнира за купата на България по футбол. Срещата от 1/16 финалите срещу "Спортист" ще започне в 13.30 часа на 29 октомври /вторник/, реши СТК към БФС. В града на шоколадите врачани трябва да се справят с втородивизионния противник в рамките на 90 минути. Ако в края на редовното време резултатът е равен,..

публикувано на 18.10.24 в 10:03

"Монтана" загуби от "Берое" в лигата

Баскетболистките на "Монтана" загубиха със 76:83 точки гостуването си на "Берое"/Стара Загора/ в мач от третия кръг на Адриатическата лига. Срещата  бе доста оспорвана и интригуваща. Домакинките взеха първите 10 минути. Последва равенство и три точки преднина на почивката за Берое. Следващите две четвърти домакинките ги спечелиха, което доведе до..

публикувано на 17.10.24 в 17:12

Олимпийска шампионка "запали" белоградчишките деца да спортуват (СНИМКИ)

Олимпийската шампионка Ивет Горанова се срещна със стотици деца, изпълнили спортната зала в Белоградчик. 24-годишната спортистка им разказа за пътя си до олимпийската титла и им преподаде първия урок по карате. "Бъдете пример за другите, бъдете пример за подражание. Искайте всички да подражават на вас и да се различавате от другите, да..

публикувано на 17.10.24 в 15:08

"Локомотив" (Мездра) с победа за Купата на Аматьорската футболна лига

"Локомотив"(Мездра) победи като гост с 1:6 "Искър 1923" (Роман)- втори отбор в среща от областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и се класира за следващия етап на надпреварата. Мездренските "железничари" поведоха в резултата в 15-ата минута на мача, когато Кристиан Грозданов се разписа за 0:1 след извеждащ пас на Сергей..

публикувано на 17.10.24 в 14:49

"Монтана" приема "Пирин"

"Монтана" и "Пирин"/Благоевград/ откриват срещите от 13-ия кръг на Втора лига. Мачът на стадион "Огоста" е утре от 14.15 минути. И двата отбора играха мачове за купата на България, които спечелиха с тази разлика, че "Пирин" се справи в редовното време с "Ком"/Берковица/, а момчетата на треньора Танчо Калпаков стигнаха до дузпи в Свищов. "Всички..

публикувано на 17.10.24 в 14:30

Стартира общинският етап от Ученическите спортни игри в Мездра

С междуучилищния турнир по Футбол 7 за юноши VIII-X клас стартира общинският етап от Ученическите спортни игри в Мездра. В директна елиминация СУ"Св. Климент Охридски" - Зверино разгроми ПГ"Васил Левски" - Мездра с 15:2 и се класира за следващия, областен етап на игрите. Пет гола за зверинчани вкара Лъчезар Ценов, по два добавиха Иван Илиев,..

публикувано на 17.10.24 в 12:34

Тунгаров ще играе с маска

Халфът на "Монтана" Антон Тунгаров тренира с маска на лицето. Това се налага, след като той счупи носа си при гостуването на втория тим на "Лудогорец"/Разград/. Указанията на лекарите са да я носи поне месец.  В петък Тунгаров ще излезе с маска срещу "Пирин"/Благоевград/ в дербито на 13-ия кръг на Втора лига. Срещата започва в 14.15 минути на..

публикувано на 17.10.24 в 11:26