"Ботев" остава в "Б" група още една година

Снимка: Жоро Александров

"Ботев" /Враца/ гарантира участието си в "Б" футболна група поне за още една година, след като в сряда победи в домакински мач с 2:0 „Раковски”. Попаденията реализира капитанът Илия Илиев от дузпи в 3-та и 68-та мин., а нарушенията бяха изработени от юношата Юлиян Ненов.

Врачани откриха резултата с гол от съблекалните. Във 2-та мин. Ненов проби отляво и центрира топката в наказателното поле, където Марин в опита си да я избие я хвана с ръце и реферът Волен Чинков отсъди дузпа. Зад топката застана Илия Илиев, който хладнокръвно реализира за 1:0. В 12-та мин. нов пробив на Ненов завърши с удар на младия нападател, но топката се отби от лявата греда на вратата.

В 48-та мин. страховит удар на Илиев под гредата беше избит от вратаря на гостите Стойчев в корнер. 10 минути по-късно Ненов би на сантиметри край лявата греда на вратата на гостите. В 67-та мин. Ненов беше повален в наказателното поле от Терзиев и реферът Чинков посочи за втори път бялата точка. Дузпата реализира отново Илиев за крайното 2:0.

В 78-та мин. Владислав Романов пропусна да се разпише, след като беше изведенсам срещу вратаря Стойчев. Нападателят прехвърли стража, но и вратата на "Раковски".

В добавеното време гостите най-после застрашиха вратата на Веселин Цветковски, но вратарят на "Ботев" парира пробива на резервата Гандев.

СТАТИСТИКА: Ботев - Раковски 2:0

БОТЕВ: Цветковски, Дзита, С.Иванов, Савич, Пейчев, Апостолов, Илиев /77 Найденов/, Вл.Иванов /46 Рангелов/, Романов, Куанг /58 Св.Валериев/, Ненов.

РАКОВСКИ: Стойчев, Телкийски /74 Лачев/, Ст.Ангелов, Марин, Терзиев, Рахов, Атанасов, Казаков, /76 Л.Ангелов/, Павлов /82 Гендов/, Йотов, Гюзелев.

ГОЛМАЙСТОРИ: 2:0 Илиев /3-дузпа, 68-дузпа/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ:Дзита, Пейчев, Вл.Иванов /Б/; Терзиев и Рахов /Р/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Волен Чинков /София/.

СТАДИОН: "Христо Ботев" /Враца/ - 500 зрители.

Старши треньорът на гостите от Раковски Иван Танчовски отказа да дойде пред медиите във Враца и да отговори на техните въпроси след загубата с 0:2 от "Ботев".

Неговият колега Бойко Величков пък отбеляза, че домакинската победа на тима му е арантирала оставането в "Б" група: "Тази победа беше решаваща за нас. Тя ни остави в „Б” група и дойде след тежкото поражение в Банско. Исках да видя реакцията от футболистите си и съм доволен от това, което те показаха", заяви Бойко Величков.

Старши треньорът на врачани отбеляза, че през пролетта отборът му е с най-добри показатели във втория футболен ешелон. От 11-те си мача след нова година врачани са спечелили 21 точки и само слабите резултати от есента им попречиха да се борят за по-предно класиране в края на първенството. "Държа да завършим първенството с чест, затова ще се борим до края за още две победи в оставащите два мача - гостуване в Хасково и домакинство на "Дунав" /Русе/", допълни Величков.

За мача срещу "Раковски" наставникът на врачани отбеляза, че отборът му е "владеел и играта и ситуациите на терена, а гостите са мислели повече за следващия мач".

Величков поднесе извиненията си на реферите, за които преди мача предупреди двусмислено, че "носят късмет на "Раковски". След победата Величков се извини на съдийската тройка и отбеляза, че арбитрите са се справили перфектно с мача".

"Бдин" започва подготовка на 15 юли

Новият треньор на футболния "Бдин" Видин Анатоли Тонов ще изведе на първа тренировка мъжкия отбор на 15 юли , съобщиха от клуба. Договорени са  четири контролни срещи по време на лятната подготовка. Тимът ще изиграе два мача с "Тимок" Зайчар - на 28 юли във Видин и на 31 юли в Сърбия. На 3 август е планирана контрола с "Локомотив" в Мездра...

публикувано на 05.07.24 в 13:08

Пожарникари спечелиха футболен турнир във Враца

Пожарникарската команда на АЕЦ „Козлодуй" спечели футболния турнир за служители на МВР, посветен на професионалния празник – 5 юли. Надпреварата беше организирана от Спортен клуб "Спартак" и се проведе в балона край стадион „Христо Ботев". Първо място заслужи отборът на РСПБЗН в АЕЦ „Козлодуй". Второто място заеха също пожарникари, но от РСПБЗН във..

публикувано на 05.07.24 в 09:54

Четири дни почивка за футболистите на "Монтана"

Футболистите на Монтана се прибраха от лагера в Банско в четвъртък след обяд.  Наставникът Тенчо Калпаков разпусна играчите в четири дневна почивка.  Монтанци подновяват занимания на стадион „Огоста" в понеделник, от 18 часа.  В Банско тимът изигра четири контроли, като записа победа с 2:1 над Пирин /Благоевград/, загуба с 0:2 от косоварския Дрита и..

публикувано на 05.07.24 в 09:15

Ботев (Враца) се подсили с опитен бранител

Ботев (Враца) привлече защитник, съобщиха от елитния футболен клуб. Стефан Цонков е новото попълние на тима от Северозападна България. Договорът му е за срок от 2 години.  Защитникът идва като свободен агент, след като преди няколко дни разтрогна с ЦСКА 1948, където бяха правата му.  През изминалата кампания на футболния елит бранителят игра под..

публикувано на 05.07.24 в 07:39

"Монтана" загуби от "Дрита"

Футболистите на "Монтана" завършиха със загуба последната си проверка от лагера в Банско. Тимът на Тенчо Калпаков отстъпи с 0:2 на косоварския "Дрита" Гниляне. До почивката играчите на "Дрита" удариха греда, а Владислав Цеков – Каската бе близо до гол от фаул. Играчите на "Дрита" откриха резултата в 69-та минута след меле, а второто попадение вкараха..

публикувано на 04.07.24 в 15:07

Баскетболистки продължиха договорите си с "Монтана"

Титулярки продължиха договорите си с женски баскетболен тим на "Монтана". Борислава Денчева и Микаела Дамянова остават в зала "Младост" и през следващия сезон. През последния двете записаха по 48 мача за "Монтана" в родното първенство и Адриатическата лига. За гарда Денчева това е четвърти сезон. През последния тя записа средно по 7.7 точки, 3.3 борби..

публикувано на 04.07.24 в 14:50

Врачанският "Ботев" с класическа победа над "Марек" Дупница

Отборът на "Ботев" Враца победи "Марек" Дупница с категоричното 3:0 в приятелска среща, играна в Етрополе в сряда.  Първото полувреме завърши при резултат 0:0.  Стефан Велев отбеляза гол, който бе отменен от съдията за нарушение на Иван Василев. През второто полувреме имаше множество пропуски, включително и на Мирослав Маринов и новия защитник на..

публикувано на 04.07.24 в 10:52