"Бдин" победи с 2:0 "Партизан" Червен бряг пред 100 души

Снимка: Красимир Каменов

ОФК "Бдин 1923" победи с 2:0 "Партизан" Червен бряг в мач от 19-я кръг на Северозападна "В" група, игран пред скромните 100 зрители на стадион "Бенковски" във Видин. Главният съдия Илиян Маринов показа на домакините пет жълти картона, а на гостите три и добави един червен. Кирил Вълов от "Партизан" бше изгонен с втори жълт и червен картон в 85-та минута, когато опита да симулира фал.

Мачът започна с принудителна смяна за отбора на гостите и в 20-та минута бе заменен Венцислав Сълев. Първата чисто голова опасност дойде пред вратата на домакините, когато от пряк свободен удар Мартин Велев отправи хубав удар, но вратарят на „Бдин” акробатично спаси. Последва хубав пробив по крилото на Ангел Каишев и центриране, а в наказателното поле Александър Виолинов с глава отбеляза за 1:0. Пет минути по- късно бомбен удар на Каишев затрудни вратаря Христов и топката отскочи в гредата и се разходи по гол линията, но не влезе във вратата на гостите. През втората част картината се повтори, когато домакините атакуваха, а гостите се бранеха и опитваха контраатаки. Отново обаче пред тях се разкри голова възможност, когато след едно центриране и разбъркване в наказателното поле на  "Бдин" топката попадна при Стефан Василев и той отправи удар с глава, но отново Румен Игнатов показа рефлекс и хвана трудната топка. В 69-та минута Цветомир Тодоров направи хубаво двойно подаване с Виолинов, който отправи удар, но покрай вратата. Така се стигна до 78-та минута, когато Цецко Тодоров открадна една топка от гостите и намери чудесно в коридор капитана Николай Борисов, а той между двама играчи на гостите напредна и с хубав удар оформи крайното 2 на 0.

С жълти картони за "Бдин" завършиха Александър Виолинов, Николай Борисов, Ангел Каишев, Александър Соколов и Мартин Михайлов. "Бдин" игра в състав Румен Игнатов, Ангел Цолов, Ивайло Иванов, Александър Виолинов, Денис Николов, Георги Илиев, Николай Борисов, Борислав Бояов, Цветомир Тодоров, Ангел Каишев и Александър Соколов. В игра влязоха още Мартин Михайлов, Димитър Анастасов и Павел Павлов. В следващия кръг видинчани гостуват на последния в класирането Трявна.

"Лудогорец" би "Ботев" (Враца) в Разград

"Лудогорец" постигна без проблеми победа срещу "Ботев" (Враца) в среща от 10-ия кръг на Първа футболна лига. "Орлите" гостуваха на врачани на собствения си стадион заради ремонтни дейности на терена в Северозапада. Срещата завърши при резултат 0:2 за разградчани. Двубоят се разви на една врата - тази на символичните домакини. Още от..

публикувано на 30.09.24 в 09:59

Убедителен старт на сезона за школата на "Локо" Мездра

Победното начало на първенството за формациите от Детско-юношеската школа на "Локомотив" Мездра вдъхва увереност за пореден успешен сезон. Родените през 2012 година победиха "Чавдар" Бяла Слатина с 4:0. При много дъжд и студено време днес мачът "Дунав" Селановци - "Локомотив" Мездра, деца родени  2010 година, завърши при резултат 1:6, а преди..

публикувано на 29.09.24 в 16:02

Състезание по офроуд организират в Мърчево

Състезание по траялен офроуд ще се проведе следващата събота и неделя, 5 и 6 октомври, в монтанското село Мърчев о . Проявата се организира за първи път на това място. 30 пилоти от цялата страна, и екипаж от Гърция, са заявили участие. Състезанието е част от организацията за провеждане на европейско първенство по траялен офроуд в България през 2027..

публикувано на 29.09.24 в 15:47

"Монтана" се справи с "Несебър"

Футболистите на Монтана победиха с 2:0 Несебърв среща от 11-ия кръг на Втора лига. Головете на стадион „Огоста" паднаха през втората част дело наФилип Ежике и Димитър Буров от дузпа. Преди срещата с едноминутно мълчание бе почетен паметта на легендарния вратар на Септемврийска слава /Михайловград/ Цветан Тасев – Джани, който си отиде на 76 години. До..

публикувано на 29.09.24 в 15:39

Нанси и Никол от Видин пак са първи

Сестрите Нанси и Никол Николови отново спечелиха златни медали от силен турнир. Този път те покориха татамито в Бяла Слатина, където се качиха на най-горното стъпало на почетната стълбичка във второто издание на Международния турнир по джудо за деца от 8 до 14 години за Купата на кмета. Домакин на състезанието бе местният клуб "Чавдар - 2015"...

публикувано на 29.09.24 в 15:32

"Ботев" Враца привлече вратар от Бенин

Футболният Ботев представи като ново попълнение вратарят Сатурнин Алагбе. 30-годишният страж идва в града под Околчица като свободен агент, след като впечатли с изявите си за няколко френски отбора – Ниор, Дижон и Валансиен. В кариерата си във френската Лига 1 Сатурнин е изиграл 12 мача, като в три от тях е запазил вратата си без допуснат гол, както и..

публикувано на 29.09.24 в 15:20

"Бдин 77" триумфира във Варна

Видинският клуб по кану-каяк "Бдин 77" триумфира със спечелени 5 купи от тазгодишното издание на регатата купа "Черно море" във Варна. Състезанието бе на дистанция 5000 метра. С първи места, златни медали и купи в едноместния каяк се поздравиха Йоана Георгиева при жените, Веселин Вълчов - при мъжете и Кристият Георгиев при юношите. Ванеса Димитрова и..

публикувано на 29.09.24 в 15:04