"Ботев" си отмъсти на "Пирин" с 3:0

Снимка: Жоро Александров

Врачанският "Ботев" разби с 3:0 "Пирин" /Разлог/ в домакински мач от 17-ия кръг на "Б" футболна група, с което си отмъсти за загубата от 1:2 през есента. Тимът на Бойко Величков беше по-добрия през цялото време, но успя да наложи волята си едва след почивката, когато наниза три безответни попадения. Първо в 56-та мин. Симеон Иванов се извиси и с глава забоде топката в мрежаа на гостите за 1:0 след центриране от фаул на Илия Илиев. Ветеранът Илиев беше замесен и във второто попадение, което падна в 73-та мин. Тогава халфът би силно от 30 метра, вратарят на "Пирин" Тодоров отби шута му, а от близо резервата Тихомир Найденов довкара топката за 2:0. Именно Найденов оформи класиката в мача в даденото от съдията продължение, когато при контраатака Владислав Романов напредна отляво и пусна топката на дузпата, където Найденов безмилостно я забоде в мрежата.

Преди почивката късметът попречи на домакините да вкарат още 2 гола. В 30-та мин. Румен Рангелов с топовен шут нацели напречната греда, топката тупна на голлинията и се върна в игрището. 10 минути по-късно Владо Иванов от 5 метра с левия крак не уцели вратата на гостите.

Единственото положение за "Пирин" се случи в 87-та мин., когато Фикийн беше изведен сам срещу Веселин Цветковски, но вратарят, който изведе врачани като капитан в този мач, уплаши нападателя и той би в аут.

СТАТИСТИКА:

БОТЕВ: Цветковски, Дзита, С.Иванов, Савич /26 Каменов/, Пейчев, Цветков, Вл.Иванов /54 Найденов/, Васев /50 Илиев/, Романов, Валериев, Рангелов.

ПИРИН: Тодоров, Родов /46 Н.Димитров/, Сечков, Тунтев, Андреев, Руйчев, Варсанов /58 Юруков/, Христов, Василев, Д.Димитров, Фикийн.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 С.Иванов /56/, 3:0 Найденов /73 и 90+1/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Валериев /Б/; Руйчев, Варсанов, Н.Димитров /П/.

ЧЕРВЕН КАРТОН: Валериев /Б – 85 минута/.

СТАДИОН: "Христо Ботев" – Враца – 1 000 зрители.

ОТЗИВИТЕ СЛЕД МАЧА

Димитър Соколов, треньор на "Пирин":

Димитър Соколов"Напълно заслужена победа за "Ботев", който заслужава да има отбор не само в "Б", но и в "А" група. Надиграха ни тотално, особено през първото полувреме. Вкараха и 3 гола – нещо, което ние не успяхме. Честитя им победата и им желая догодина да се борят за "А" група, защото този град е футболен и заслужава да има отбор в елита.

Ние... ще се опитаме да не изпаднем. Мисля, че ще успеем, защото у дома играем доста по-добре отколкото навън. Разчитаме на играчи от нашата школа, която се развива добре. Нямаме пари за спъки играчи.”

Бойко Величков, треньор на "Ботев":

"Доволен съм от изразителната победа, но все още има какво да се желае по отношение на играта ни. Има много напрежение върху играчите. Така беше и в този мач. След почивката се отърсихме от него и логично вкарахме.

Бойко ВеличковИскам да отлича представянето на Румен Рангелов, който отдавна търпи критики от публиката във Враца. А не ги заслужава. Той е играч с много потенциал, показа го и днес, малко остана да вкара гол.

Истинско удоволствие е да имаш играч като Илия Илиев, който този път направи класата в мача. Доволен съм от включването на другите резервни играчи – Камен Каменов и Тихомир Найденов, те дадоха най-доброто от себе си."

Убедителен старт на сезона за школата на "Локо" Мездра

Победното начало на първенството за формациите от Детско-юношеската школа на "Локомотив" Мездра вдъхва увереност за пореден успешен сезон. Родените през 2012 година победиха "Чавдар" Бяла Слатина с 4:0. При много дъжд и студено време днес мачът "Дунав" Селановци - "Локомотив" Мездра, деца родени  2010 година, завърши при резултат 1:6, а преди..

публикувано на 29.09.24 в 16:02

Състезание по офроуд организират в Мърчево

Състезание по траялен офроуд ще се проведе следващата събота и неделя, 5 и 6 октомври, в монтанското село Мърчев о . Проявата се организира за първи път на това място. 30 пилоти от цялата страна, и екипаж от Гърция, са заявили участие. Състезанието е част от организацията за провеждане на европейско първенство по траялен офроуд в България през 2027..

публикувано на 29.09.24 в 15:47

"Монтана" се справи с "Несебър"

Футболистите на Монтана победиха с 2:0 Несебърв среща от 11-ия кръг на Втора лига. Головете на стадион „Огоста" паднаха през втората част дело наФилип Ежике и Димитър Буров от дузпа. Преди срещата с едноминутно мълчание бе почетен паметта на легендарния вратар на Септемврийска слава /Михайловград/ Цветан Тасев – Джани, който си отиде на 76 години. До..

публикувано на 29.09.24 в 15:39

Нанси и Никол от Видин пак са първи

Сестрите Нанси и Никол Николови отново спечелиха златни медали от силен турнир. Този път те покориха татамито в Бяла Слатина, където се качиха на най-горното стъпало на почетната стълбичка във второто издание на Международния турнир по джудо за деца от 8 до 14 години за Купата на кмета. Домакин на състезанието бе местният клуб "Чавдар - 2015"...

публикувано на 29.09.24 в 15:32

"Ботев" Враца привлече вратар от Бенин

Футболният Ботев представи като ново попълнение вратарят Сатурнин Алагбе. 30-годишният страж идва в града под Околчица като свободен агент, след като впечатли с изявите си за няколко френски отбора – Ниор, Дижон и Валансиен. В кариерата си във френската Лига 1 Сатурнин е изиграл 12 мача, като в три от тях е запазил вратата си без допуснат гол, както и..

публикувано на 29.09.24 в 15:20

"Бдин 77" триумфира във Варна

Видинският клуб по кану-каяк "Бдин 77" триумфира със спечелени 5 купи от тазгодишното издание на регатата купа "Черно море" във Варна. Състезанието бе на дистанция 5000 метра. С първи места, златни медали и купи в едноместния каяк се поздравиха Йоана Георгиева при жените, Веселин Вълчов - при мъжете и Кристият Георгиев при юношите. Ванеса Димитрова и..

публикувано на 29.09.24 в 15:04

"Бдин" взе дунавското дерби - победи "Академик" в Свищов

"Бдин" Видин победи "Академик" с 2:0 в Свищов в среща от петия кръг на Северозападната Трета лига. Бдинци спечелиха заслужено с перфектна тактическа игра. Треньорът Анатоли Тонов заложи на по-затворена игра, с бързи и опасни контраатаки. Радослав Захариев откри резултата отблизо в 8-ата минута след неразбирателство в защитата на "студентите". В 85-ата..

публикувано на 29.09.24 в 14:57