Мощни джетове с 500 коня ще мерят сили на плажа във Варна

Общо 2500 конски сили ще съберат само 5 от джетовете на Офицерския плаж

Снимка: blic.rs

Втори кръг от Националните шампионати и „Балканска Джет Ски Купа“ стартират във Варна. След успешните издания в морската ни столица през изминалите години, амбициите сега са да се надгради такова голямо събитие от международен мащаб. От 13 до 14 юли на офицерския плаж ще стартират над 30 участника от България, Румъния и Гърция в спор за Балканската титла. Инициативата и организацията е на водомотната ни федерация и Дирекция Спорт на Община Варна в лицето на директора Кристиян Димитров. Звездата в атрактивната категория отново е Европейския шампион Дени Делиман от Румъния, а при децата отново ще ни радват няколко участника между 8 и 10 години. Тя ще мери сили с румънския състезател Себастиан Давидеску, който е само с една ръка и силна воля за победа. При дамите също ще бъде интересно и красиво. При най-мощните джетове над 500 к.с. водата ще „ври и кипи“ при стартовете на Алексис Михалчеа от Румъния и Йордан Иванов от Лом. В категорията на серийните машини титлите си ще защитават Огнян Георгиев и варненския пилот Ангел Ангелов, а в най-тежката категория Николай Димитровот София и Валентин Захариев ще направят атрактивна битка. Стартовете започват от 10 часа в събота, а финалните гонки са в неделя от 10 часа.

Ибанес носи бронз за България в бокса от Париж

Боксьорът Хавиер Ибанес донесе бронзов медал за България от Олимпийските игри в Париж.  Той игра сърцато в кат. до 57 килограма срещу коравия киргизстанец Мунарбек Уулу, който е бронзов медалист от последното Световно първенство. Успехът в този мач спокойно можеше да бъде за нашия състезател. Много равностоен мач.

публикувано на 08.08.24 в 23:05

Божидар Андреев спечели

Божидар Андреев показа перфектна форма и тактика и взе бронзов медал в щангите за България на Олимпиадата в Париж. Той се пребори за третото място в кат. до 73 кг. Роденият в Сливен състезател се справи и в двете движения. Божидар е европейски шампион от 2024 и 2019 година. От световни първенства има бронз през 2019-та година.

публикувано на 08.08.24 в 22:50

Кимиа Ализаде носи бронзов медал за България от Олимпиадата

Кимиа Ализаде донесе бронзов медал за България от Игрите в Париж в надпреварата по таекуондо, кат.57 кг. След репежаш Кимиа изигра перфектен мач за третото място и успя да спечели медала след успех срещу китайката Луо Дзонгши.

публикувано на 08.08.24 в 22:29

Григор Димитров започна с разгромна победа на ATP 1000 турнира в Монреал

Григор Димитров се класира убедително за третия кръг на ATP 1000 турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада) с награден фонд 6.8 милиона долара. Поставеният под №7 българин разгроми в първата си среща с 6:1, 6:0 №74 в световната ранглиста Ринки Хиджиката от Австралия. Срещата продължи само 57 минути. На осминафиналите Димитров ще..

публикувано на 08.08.24 в 22:11

България има олимпийски шампион в Париж

България има олимпийски шампион в борбата. Семен Новиков донесе първа олимпийска титла за България на Игрите в Париж. След Олимпиадата в Сидни 2000 страната ни има отново олимпийски шампион в борбата. В класическия стил в категория до 87 кг Новиков победи на финала със 7-0 представителя на Иран Алиреза Мохмадипиани.

публикувано на 08.08.24 в 21:55

Калейн е на финал на Олимпиадата

Боряна Калейн се класира за финал в индивидуалната надпревара от турнира по художествена гимнастика на Олимпийските игри в Париж. Тя завърши трета в квалификациите в многобоя.  Калейн е пета от Игрите в Токио 2020.  Другата българка Стилияна Николова остана извън първите десет.

публикувано на 08.08.24 в 20:23

Още един финал за България на Игрите в Париж

Магомед Рамазанов отива на финал на Игрите в Париж.  Той победи Аарън Бруукс от САЩ на полуфинала в кат. до 86 кг свободен стил. Победата дойде в последните секунди на схватката.

публикувано на 08.08.24 в 19:43