Три четвърти места за България

Автор:

С три четвърти места за България завърши Европейското първенство по спортна акробатика във Варна
Три български вида завоюваха четвърти места във финалите от последния ден на Европейското първенство по спортна акробатика за мъже, жени и младежи във Варна, завършвайки само на крачка от медалите.
Смесената двойка Елена Босилкова и Жулиен Шайков остана само на 0,250 т. от сребърните отличия във финала на баланс за мъже и жени. Българите получиха оценка 27.390 точки. С малко пред тях завършиха двойката на Германия Даниел Блинцов и Диана Луст (бронзови медали) и двойката на Украйна Анастасия Семенович и Богдан Иваник (сребърни медали) – и двете с оценка 27.640. Безапелационни европейски шампиони на баланс станаха златните медалисти от многобоя Агхасиф Рахимов и Разия Сайдли от Азербайджан с 29.180.
Елена Босилкова и Жулиен Шайков заеха и престижното пето място в многобоя и във финала на темповата комбинация.
Мъжката двойка на България Георги Стоянов и Панайот Димитров завърши на четвърто място във финала на темповата комбинация с оценка 26.600, на 0.340 от бронза. Титлата отново спечелиха победителите от многобоя Даниел Абасов и Мурад Рафиев от Азербайджан с 27.510. Сребърните медали заслужиха представителите на Испания Хосе Морено и Хуан Молина с 27.210. На трето място на темпо се класираха Гонсало Парейра и Мигел Лопес от Португария с 26.940.
Георги Стоянов и Панайот Димитров се класираха седми в многобоя на шампионата за мъже и жени.
Смесената двойка Милица Смоленска и Андрей Христов зае четвърто място във финала на баланс в надпреварата при младежите (13-19 години). Те получиха оценка 26.120, с която останаха на крачка от почетната стълбичка. Европейски шампиони на баланс станаха представителите на Украйна Иван Лабунец и Ефросиния Кривицка с 28.400 пред Едуардо Ферарис и Ариана Лук от Италия с 26.850 и Андре Фиуза и Мадалена Томас от Португалия с 26.720.
Милица Смоленска и Андрей Христов се класираха шести в многобоя.
Президентът на Европейска гимнастика Фарид Гаибов, който беше във Варна за шампионата по спортна акробатика, изказа своите благодарности към Българската федерация по спортна акробатика и българския организационен комитет за отлично проведеното Европейско първенство.
Председателят на организационния комитет Недко Костадинов изказа благодарности към всички, допринесли за успешното първенство, и най-вече към всички доброволци във Варна, положили усилия като за европейски шампиони.
По традиция, Недко Костадинов предаде знамето на Европейска гимнастика, а вицепрезидентът на европейската централа Мишел Бутар го връчи на председателя на организационния комитет в Люксембург, където ще е следващото Европейско първенство по спортна акробатика през 2025 година.

Иновации от България стават стандарт за европейския плажен хандбал

Варна става европейска столица на хандбала. Броени дни остават до началото на Европейското първенство по плажен хандбал.  Иновациите, които България направи по време на Европейските първенства по плажен хандбал през 2021 г.,  бяха наложени като стандарт в наредбите на Европейската федерация по хандбал за организиране на подобни шампионати.  Това..

публикувано на 28.06.24 в 10:00

Порой провали контролата на Черно море с Ботев Враца

Порой провали третата контрола на Черно море от лятната подготовка. „Моряците“ трябваше да приемат тима на Ботев Враца в Тетевен, където са на лагер, но малко преди гостуващия тим да пристигне на стадиона, се изсипа силен дъжд, който наводни терена.  Следващата контрола на Черно море е срещу Левски в Правец. Спарингът е на 3 юли от 18:30 часа.

публикувано на 28.06.24 в 08:08

"Спартак" Варна, набор 2011 триумфира в Созопол

Пореден сериозен успех записаха представителите на ДЮА Спартак Варна, набор 2011. Соколите, водени от Миша Милошевич спечелиха трофея от силен турнир Созопол къп. Спартак завърши без поражение в надпревара с най-силните академии в страната. В груповата фаза тимът започна с равенство 2:2 с Локомотив Пловдив, победи столичния Национал с 1:0, а в..

публикувано на 28.06.24 в 08:06

Томова е на 1/4 финал в Германия

Виктория Томова показа страхотен характер и се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро.Първата ракета на България направи обрат и победи с 2:6, 6:1, 7:6(9) №66 в световната ранглиста Анна Блинкова от Русия. Срещата продължи 2 часа и 14 минути. С този успех Вики ще запише ново..

публикувано на 28.06.24 в 08:05

Нова квота за борзците ни

България получава още една виза, в класическата борба, за игрите Париж 2024.  Това стана възможно след преразпределение на 16-те вакантни квоти, които Международната централа (UWW) раздаде на следващите в подреждането от квалификациите. Преди седмица Международният олимпийски комитет одобри 16 от 26-те индивидуални спортисти от Русия и Беларус, но..

публикувано на 28.06.24 в 08:03

Нов пирем на боксьори в спортното училище във Варна

Състезателите по бокс на варненския клуб "Черно море" ще получат заслужена почивка. Те са завърнаха с медали от последното държавно първенство и това е една от причините главният треньор Георги Бояджиев да пусне момчетата и момичетата в лятна почивка поне за две-три седмици. Още 6 боксьори бяха приети за обучение във варненското спортно..

публикувано на 27.06.24 в 18:53

"Спартак" -Варна взе хърватин

ФК Спартак Варна привлече хърватския защитник Франьо Пърце.28-годишният централен бранител пристига от словенския Копер. В последния сезон в словенската Първа лига Пърце записа 23 участия с един гол. 188-сантиметровият защитник пристига в Спартак като свободен агент.

публикувано на 27.06.24 в 18:48