Ивайло Маринов, негови привърженици и спортни деятели с мирен протест пред Община Варна

Автор:

Продължава казусът свързан с отдаденото под наем заведение на олимпийския шампион Ивайло Маринов във Варна. Той го стопанисва вече 30 години. Днес Ивайло и негови почитатели, приятели, както бивши треньори и състезатели се събраха на мирен протест пред Община Варна. До този момент Ивайло Маринов е плащал 2600 лв наем на Общината, а сега Общинският съвет иска този наем да стане 10 000 лв без ДДС. Боксьорът не е съгласен с тази цифра, защото твърди, че заведението работи през летните месеци и не е възможно да осигурява такава сума за Общината всеки месец. Този казус продължава от доста време насам. Събралите се днес решиха да присъстват на следващата сесия на Общинския съвет и да поставят въпросите си.

Галерия

Европейско първенство по плажен хандбал, церемония по награждаване (ВИДЕО)

Тук можете да видите цялата церемония по награждаването на ЕП по плажен хандбал, което завърши днес във Варна.

публикувано на 07.07.24 в 19:50

Нидерландия и Унгария ликуват с титлите във Варна

Завърши Европейското първенство по плажен хандбал за юноши и девойки във Варна. При девойките златото взе отборът на Нидерландия, който се спарви на финала с Франция след 2-0. При юношите титлата е за Унгария, които измъкнаха победата срещу Испания. Министърът на спорта Георги Глушков уважи церемонията по награждаването.

публикувано на 07.07.24 в 19:47

Халачев получи първи професионален договор

19-годишният Даниел Халачев голмайстор на втория тим на соколите направи официален дебют в професионалния футбол през изминалия сезон с екипа на родния клуб. Халачев взе участие в 6 двубоя като отбеляза един гол.Той е в групата на старши-треньора Александър Томаш за предсезонната подготовка и отбеляза победното попадение в контролната среща с..

публикувано на 07.07.24 в 09:40

Изиграха се повече от 100 мача във Варна

Над 100 мача бяха изиграни на пясъчните кортове във Варна, България, като най-добрите европейски отбори във възрастова група до 16 г. показаха отлични качества, доказвайки, че бъдещето е светло за плажния хандбал. Балансираният характер на надпреварата беше доказан в състезанието при жените, където Германия и Испания, които не загубиха нито един..

публикувано на 07.07.24 в 09:38

Резултати от футболни контроли

Резултати от футболни контроли играни днес. Ботев (Враца) и Локомотив (София) направиха равенство 0:0 в приятелска среща, играна в Етрополе. Септември (Тервел) надигра втория отбор на Фратрия (Варна) с 4:0 в първата си приятелска среща от подготовката. ЦСКА 1948 и Ференцварош завършиха наравно 1:1 в контролна среща в Лиенц. Коняспор Педриньо..

публикувано на 07.07.24 в 09:37

Турция напуска Европейското по футбол

Нидерландия е последният полуфиналист на Евро 2024. "Лалетата" направиха обрат и отстраниха Турция след 2:1. Следващият им съперник е Англия.Самет Акайдън даде преднина на Турция в 35-ата минута след удар с глава. Тимът на Куман изравни в 70-ата минута чрез Стефан де Фрай, а в 76-ата Мерт Мюлдюр си отбеляза автогол.

публикувано на 07.07.24 в 09:36

Англия отново извади късмет

Англия се класира на полуфиналите на Евро 2024 след драматична победа с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Швейцария. Брийл Емболо се разписа за “кръстоносците” в 75-ата минута, а само пет по-късно Букайо Сака изравни. При дузпите играчите на Гарет Саутгейт бяха безупречни. Мануел Аканжи пропусна първата дузпа за Швейцария.

публикувано на 06.07.24 в 21:53