Кметът на Варна награди с плакети шампиони и медалисти от големи форуми

Автор:

Кметът на Варна Иван Портних днес на голямо тържество награди шампионите и медалистите по художествена гимнастика и по вдигане на тежести от завършилите съответно Световно-девойки и Европейско първенство за юноши. Присъстваха всички състезатели и техните треньори, както и много гости и ръководители на двата спортни клуба „Грация“ и тклубът по щанги „Титан.

Специални плакети от кмета получиха световната шампионка по худ.гимнастика на топка от Клуж –Напока /Рум/ Елвира Краснобаева от „Грация“ и нейната треньорка Светлана Юриевна, Красимира Иванова /Грация/ със същата треньорка и гимнастичката на „ЧАР-ДКС“ Андреа Иванова с треньор Деница Христова. Андреа и Красимира са световни шампионки с ансамбъла –девойки.

Плакети от кмета на града получиха и състезателите от СК „Титан“, които постигнаха невиждан успех, като участие на голям форум. Щангистите на „Титан“ които участват на Европейското първенство в Молдова за 15 и 17-годишни са шестима. Това е отличен показател за работата в клуба и прецедент в историята на щангите у нас.

Александра Николова на 40 кг спечели бронз. Магдалена Димитрова на 49 кг остана на четвърто място. Мария Александра Арнаудова е със сребро, като сребърен медал спечели и Софиа Стефанова. Най-добре от варненци се представиха Константин Балинов- европейски шампион на 102 кг и Симеон Арнаудов –европейски шампион на 55 кг. Треньор на всички тези състезатели от спортното училище „Г.Бенковски“ е Живко Николов.

Георги Ганчев: Този сезон трябва да сме по-добре от миналия (ВИДЕО)

Баскетболният отбор на Академик Бултекс- Пловдив спечели Черноморските игри във Варна. В мача за златните медали те победиха домакините от Черно море Тича със 77-83 т. Като цяло варненци играха добре на този турнир, който се явява и като една от последните сериозни проверки преди началото на първенството. Клубният президент на „моряците“..

публикувано на 01.10.24 в 11:50

Отмениха старта на турнира "Одесос" във Варна

Днес започва 10-ят юбилеен международен турнир по пожароприложен спорт "Одесос" във Варна. Всъщност турнирът не успя да стартира, поради лошото време. Дъждът във Варна отмени първата дисциплина "Изкачване с щурмова стълба", защото е опасно нейното провеждане. Стартът беше планиран за 9.00 ч. Така утре на практика ще се проведат две дисциплини. По програма..

публикувано на 01.10.24 в 11:47

Елвира Краснобеав заменя България с Армения ???

Голям шок в художествената гимнастика. Топ състезателката ни Елвира Краснобаева реши да се състезава за Армения и напуска България. Това е изключително крайно решение. Елвира е получила три дни да размисли по темата, но тя категорично е заявила, че не иска да играе за България. Нейната майка е в основата на това решение. Голямата обида идва от факта,..

публикувано на 01.10.24 в 10:21

Златен медал за Константин Илиев

Константин Илиев от СКТМ ”Комфорт“-Варна стана шампион на международния турнир в Полски Тръмбеш за деца до 11 години. Божидар Георгиев остана с бронзов медал, като на полуфинала жребият отреди среща между съотборниците, която завърши 3:1. Във финалната среща Константин Илиев беше изключително концентриран и мотивиран срещу своя румънски опонент..

публикувано на 01.10.24 в 09:10

Номинираните за септември в анкетата "Спортист на Варна"

Номинирани за „Спортист на Варна“ – септември 2024 1.Михаил Рафаилов /сп.катерене/ - златен медал на турнир в Австрия 2. Исмаил Сенанджи /л.атлетика/ -бронзов медал на полумаратон „Съединение“ в Пловдив и сребърен медал на „Хисар рън“. 3. Калина Христова /тенис на маса / - балканска шампионка за жени на двойки 4. Мария Йовкова /тенис на маса/ -..

публикувано на 01.10.24 в 09:08

Спартак /Варна/ победи Септември

Футболистите на Спартак/Варна/ постигнаха успех при гостуването си на Септември в София. В 66-тата минута, след точен удар на Ахмед Ахмедов от дузпа, варненци си тръгват с три точки. Положението във варненския клуб продължава да е много тежко.

публикувано на 01.10.24 в 09:07

10 отбора ще участват в баскетболната лига

Десет отбора изпълниха задължителните процедури по картотекиране на своите състави за новия сезон в Sesame НБЛ. В срока за картотекиране - 30.09 в 17:00 часа - своите документи са подали отборите на: Академик Бултекс 99 Балкан Берое Стара Загора Левски Миньор 2015 Рилски спортист Спартак Плевен Черно море Тича Шумен Ямбол Клубът..

публикувано на 01.10.24 в 09:06