Вангелов с приза за най-техничен борец, Рамазанов – за най-резултатен

Автор:

Най-успешният ни борец в свободния стил Георги Вангелов взе приза за най-техничен състезател на държавното първенство в Сливен.

Петият от олимпийските игри постигна 4 победи без да даде точка на съперничиците си в категория до 61 кг, като на финала се наложи над Стилиян Илиев с 10:0. Преди това талантът на русенския „Юнак Локомотив“ тушира Йосиф Стоянов, а на четвъртфиналите Александър Златов. На полуфиналите пък преодоля с технически туш 10:0 Николай Миталов.

За най-резултатен борец бе обявен Рамазан Рамазанов. Дагестанецът с наш паспорт ликува при 70-килограмовите след 5 победи. На финала състезателят на „Илия Павлов“ (Велико Търново) бе категоричен срещу Иван Стоянов – 12:1. В първата среща Рамазанов тушира Емин Еминов, после преодоля Делян Георгиев с 11:0, на четвъртфиналите също победи с туш Георги Шиков, а на полуфиналите прегази с 10:0 Алиш Алиш.

С титла си тръгна и европейският вицешампион от 2021-а Мирослав Киров след 4 победи в категория до 74 кг.
В решителната схватка асът на „Юнак Локомотив“ (Русе) се наложи над Николай Димитров с категоричното 10:0.
При 61-килограмовите триумфира Микяй Наим (“Димитровград”). В решителнаха схватка за златото носителят на златния пояс „Дан Колов“ от 2021-а се наложи над опитния Владимир Дубов с 4:3. В последните 10 секунди щабът на Дубов оспорва решението на съдията, но то не бе уважено. Преди това Микяй взе още 3 убедителни победи.
В категория тежка до 125 кг ликува Георги Иванов (“Димитровград”), като на финала европейският вицешампион за кадети от 2019-а се наложи над азера Умар Исраилов – 7:1.

Още във втората среща Иванов победи и другия чужденец в категорията – осетинеца Ален Хубулов с 2:0, а в актива си записа още две победи с по 10:0.

Надпреварата бе в препълнената зала „Васил Левски“. А схватките бяха изгледани от президента на федерацията Христо Маринов, генсека  Валентин Райчев, световния шампион Михаил Ганев, европейския шампион Дончо Жеков и други.

За призовите места спориха 189 състезатели от 39 клуба.

Резултати от останалите финали:

57 кг Виктор Тисов – Таньо Тенев – туш
79 кг Михаил Георгиев – Радомир Стоянов 6:2
86 кг Салман Хидиров – Илия Христов 8:4
92 кг Евелин Русев – Андриан Вълканов 4:0
97 кг Мюрен Мурад – Георги Димитров 7:4.

Илиан Илиев: Трябва да подобрим организацията на мачовете (ВИДЕО)

Старши треньорът на "Черно море" и национален футболен селекционер Илиан Илиев остана доволен от победата нсрещу "Хебър", пно играта не чак толкова. тимът му спечели три точ„ки срещу "Хебър", но със сигурност има доста какво да се желае от играта на тима. Чуйте коментара на Илиан Илиев.

публикувано на 21.10.24 в 13:55

Бруно Акрапович: Мислех си, че няма как ди ни вкарат гол (ВИДЕО)

Футболистите на "Хебър" претърпяха поражение с 0-1 при гостуването си вав Варна на тима на "Черно море". Дуду се разписа в 75-та минута и реши срещата в полза на варненци. След мача новият наставник на "Хебър" Бруно Акрапович, коментира, че отборът му е играл тактически правилно и не е очаквал гол. Той изрази увереност, че в отбора има добри футболисти...

публикувано на 21.10.24 в 13:25

Норман Недков: Момичетата са много млади, но имат желание и потенциал (ВИДЕО)

Волейболистките на Варна ДКС започна с две загуби участието си в новото женско първенство. Варненки отстъпиха с по 0-3 гейма срещу столичните ЦСКА и Славия. Отборът направи добра подготовка, но малките на години състезателки не успяха да се противопоставят по най-добрия начин на столичните грандове. Другата новита свързана с отбора на Варна..

публикувано на 21.10.24 в 11:50

Иван Димитров: Целта ни е класиране в четворката (ВИДЕО)

Волейболистките на Славия се целят отново в четворката на женското първенство. Столичанки започнаха с две победи при гостуването си във Варна. Старши треньорът на „белите“ Иван Димитров каза, че отборът му има още потенциал, който трябва да реализира. Чуйте го.

публикувано на 21.10.24 в 10:50

Юлия Иванова: Имаме качествена селекция (ВИДЕО)

Волейболистките на ЦСКА записаха две победи при гостуването си във варна на двата местни отбора. Тимът на Юлия Иванова спечели с по 3-0 гейма срещу „Перун 1“ и „Варна ДКС“. Треньорката коментира победите и дава информация за селекцията в отбора.

публикувано на 21.10.24 в 10:00

Ясни са победителите в Shorthanded Regatta 2024

Общо 14 яхти над 24 фута се пуснаха по дистанцията Варна-Балчик, Балчик-Варна на завършилата късно вчера Shorthanded Regatta 2024. Събитието, което се проведе между 18 и 20 октомври, завърши с тържествена церемония по награждаване на победителите. Купите връчи лично кап. Светлозар Тенев, главен съдия на регатата. Ето и всички отличени:..

публикувано на 21.10.24 в 09:51