Нестеров започна сезона с победа в Тунис

Пьотр Нестеров
Снимка: БГНЕС

Пьотр Нестеров стартира с победа новия сезон. 19-годишният тенисист надделя над австралиеца Том Евънс със 7:5, 7:6(3) в първия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Фючърс" в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът навакса два пробива пасив и изоставане от 0:3 гейма във втория сет, за да стигне до успеха след малко повече от два часа и половина игра.

В схемата на двойки Нестеров и Себастиан Гима (Румъния), поставени под номер 1, започват срещу французите Матьо Скалия и Луи Теса.

Испания среща корав съперник

Испания не познава загубата до този момент на ЕП по футбол. Срещу тях днес обаче се изправя супер изненадата на първенството Грузия.  Те се срещат в осминафинален двубой в Кьолн от 22:00 часа българско време.   Двата отбора се познават отлично. Те бяха в една квалификационна група. Испанците спечелиха и двата мача. Испанците са единственият отбор на..

публикувано на 30.06.24 в 12:20

Англия среща Словакия на Европейското първенство

Англия и Словакия се изправят един срещу друг на "Фелтинс Арсена" в Гелзекирхен от 19:00 часа. Мач от 1/8-финалите на Евро 2024. Победителят ще срещне в следващата фаза Швейцария. Те вчера детронира европейския шампион Италия. Статистиката сочи, че британците имат 5 победи от 6 мача срещу Словакия. Тимът на Гарет Саутгейт не впечатлява с играта си,..

публикувано на 30.06.24 в 11:50

КПС Варна спечели първия полуфинал

Отборът на КПС Варна победи с 13 -5 Аква спорт - Варна в първи полуфинала по водна топка при мъжете. Втората среща е утре. Секунди преди края беше изгонен с червен картон и вратарят на Аква.

публикувано на 30.06.24 в 11:27

"Ч.море" се справи с ЦСКА в София

Ватерполистите на Черно море записаха победа при гостуването си в София на ЦСКА. Варници се наложиха с 11 -7 в първия полуфинален мач. Отложената среща от вчера по всяка вероятно ще си играе в сряда.

публикувано на 30.06.24 в 11:25

Лудогорец победи Университатя

Лудогорец завърши със стил лагера си в Австрия, побеждавайки с 4:1 румънския Университатя Крайова. Така "орлите" направиха отлична подготовка, като спечелиха и четирите си мача - 5:0 над Приморие, 1:0 над Слован Братислава, 2:0 над Санкт Гален и 4:1 над Крайова. Първото попадение отбеляза Кайо Видал в 30-ата минута. Нареди отне от Гьоко Зайков,..

публикувано на 30.06.24 в 11:24

Германия е на 1/4 финал на Европейското първенство

Германия победи Дания с 2:0 в мач от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд. Кай Хавертц откри резултата от дузпа в 54-тата минута. В 68-ата минута Джамал Мусиала удвои. Мачът бе прекъснат за около 25 минути заради страхотна гръмотевична буря над стадиона. Датчаните се прибират у дома.

публикувано на 30.06.24 в 00:18

Италия си тръгва от Европейското първенство

Националният отбор на Швейцария е първият четвъртфиналист на Европейското първенство в Германия. „Кръстоносците“ детронираха защитаващия титлата си тим на Италия, след 2:0.  Попаденията бяха отбелязани от Ремо Фройлер (37’) и Рубен Варгас (46’).

публикувано на 29.06.24 в 22:09