Варненски борци достойно представиха България

Автор:

Проведе се Балканското първенство по борба възраст U-15 ,U-17 в Букурещ 2022г. От клуб “Локомотив-93“- Варна в представителния национален отбор на България за участие бяха одобрени четирима състезатели: момчета-Николай Великов и Динко Нейков. Възраст кадети-Александър Иванов и Максим Петров. Борците от клуба се представиха достойно и оправдаха доверието  гласувано им от БФБорба и клуб “Локомотив-93“-Варна. В индивидуалното първенство състезателите от клуба завоюваха една шампионска титла, един бронзов медал и две пети места. При момчета: Динко Нейков-бронзов медал Николай-пето място. Възраст кадети: Максим Петров-Балкански шампион-златен медал, Александър-пето място. В отборното първенство и четиримата състезатели допринесоха за отличното представяне на България. Във възраст момчета България е шампион. При възраст кадети България зае второ място. В Балканиадата участваха състезатели от осем държави. Четиримата състезатели от Варна са ученици в Спортно училище “Георги Бенковски“с лични треньори Светлозар Стоянов и Христо Иванов.

"Астери"-Варна с 16 медала от турнир в Бургас

Състезателите на варненския клуб по плувни спортове "Астери" спечелиха 16 медала в конкуренция от 59 клуба и 972 плувци на силния международен турнир "Иван - The Roshav Стойчев", който се проведе от 11 до 13 октомври в ОЗК Арена Бургас. В индивидуалната надпревара златни медали спечелиха Ясен Бонев в дисциплината 200м гръб, Николета Илиева на 50м..

публикувано на 17.10.24 в 08:01

Иван Иванов във втори кръг в Кастейон

Иван Иванов се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей за мъже в Кастейон (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. 15-годишният българин победи с 6:3, 6:3 представителя на домакините Сержи Фита Хуан. Срещата продължи час и 40 минути. Иванов поведе с 4:1 по пътя към успеха в първия сет, а във втория спечели три поредни гейма от 3:3 до..

публикувано на 17.10.24 в 07:59

Берое се справи с Монтана

Шампионът на България Берое се наложи над вицешампиона Монтана с 83:76 (26:23, 23:23, 19:17, 15:13) като домакин в Стара Загора. Това беше българско дерби в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Трета поредна победа за Берое, като те остават в челото на временното класиране.

Гарантирани три медала за България от Европейското първенство

Българските боксьори си гарантираха три медала на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години. Родните национали излъчиха трима полуфиналисти в днешния ден, след като Радослав Росенов (60 кг), Румен Руменов (67 кг) и Уилиам Чолов (75 кг) постигнаха победи. Така те си осигуриха минимум бронзови отличия на шампионата в зала „София“, а утре ще..

публикувано на 17.10.24 в 07:58

52 варненски училища ще се включат в Общинските ученически игри

52 училища от Варна са подали заявка за участие в Общинските ученически игри 2024/2025 г. В състезанията в различните видове спорт ще участват над 2500 деца от различни възрастови групи. Организатор на игрите и дирекция „Спорт“ към Община Варна. Спортовете заложени в програмата са осем: футбол 7, баскетбол, волейбол, хандбал, лека атлетика, шахмат,..

публикувано на 16.10.24 в 16:03

Илиян Вълков: Световната титла е връх в кратката ми кариера (ВИДЕО)

Град Варна има световен шампион по канадска борба. Той се казва Илиян Вълков. Илиян спечели златото на световното първенство в Гърция при юношите до 18 години, категория 70 кг, дясна ръка. Освен това той взе и сребърен медал в надпреварата с лява ръка. Негов личен треньор е Йордан Цонев. България е на първо място в отборното класиране..

публикувано на 16.10.24 в 11:50