Словения е новият европейски шампион по баскетбол

Словения с първа евротитла на баскетбол

Смелата и сърцата Словения покори Европа! Именно бившата югорепублика е новият шампион на Европа, след като във фантастичен финал се пребори със Сърбия, спечели с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18) и завърши ЕвроБаскет 2017 без загуба, за да се окичи с първото злато на континента в кратката си история. Триумфът бе перфектен завършек на първенството за играчите на Игор Кокошков, които в полуфиналите детронираха досегашния първенец Испания. Активът на словенците след края на първенството е 100% - 9 победи в 9 мача.

Горан Драгич вкара 35 точки в прощалния си двубой с националния екип. Клемен Препелич избухна с 21 точки и 4/8 от тройката, а Антъни Рандълф също изигра страхотен мач с 11 точки. 18-годишният Лука Дончич игра 23 минути преди да се контузи и завърши с 8 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Богдан Богданович даде своето за Сърбия с 22 точки, а Милан Мачван прибави 18.

Снимка

СЛОВЕНИЯ - СЪРБИЯ 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18)

СЛОВЕНИЯ: Горан Драгич 35, Едо Мурич 5, Яка Блажич 7, Лука Дончич 8, Гашпер Видмар 2 (Антъни Рандълф 11, Алексей Николич 4, Клемен Препелич 21, Саша Загорац, Жига Димец, Влатко Чанчар)

СЪРБИЯ: Стефан Йович 2, Богдан Богданович 22, Милан Мачван 18, Владимир Лучич 9, Огнен Кузмич 6 (Драган Милосавлевич 2, Стефан Бирчевич 8, Владимир Щимац 2, Василие Мицич 4, Марко Гудурич 6, Бобан Марянович 6)

Холандия ще защитава статистиката срещу Румъния

Румъния среща Нидерландия на осминафиналите на Евро 2024 днес. “Лалетата” не се представят убедително от старта на шамипоната.  Тимът на Куман победи Полша, но след това направи равен с Франция и загуби от Австрия. Румънците завършиха на първо място в група “Е след победа над Украйна, загуба от Белгия и равенство със Словакия. Общо взето еднакви..

публикувано на 02.07.24 в 08:11

Турция и Австрия гледат към 1/4 финалите

Отборите на Австрия и Турция тази вечер се изправят един срещу друг в Лайпциг. Това ще е последният мач от 1/8-финалите на ЕП по футбол. Срещата е от 22:00 ч.  Австрийците са най-приятната изненада до този момент на турнира.  Те спечелиха група D с 6 точки. Загубата от Франция не е реална, защото стана след техен автогол. Отборът играе подредено и..

публикувано на 02.07.24 в 08:06

Българките спечелиха последната си контрола

Националният отбор на България за жени U20 спечели последната си контрола преди Европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин. В среща, изиграна днес в столичната зала „Триадица“, баскетболистките на Преслав Пешев надвиха Швейцария с 58:47.  Двубоят започна много равностойно, като след десет минути игра гостите имаха леко предимство..

публикувано на 02.07.24 в 07:57

Португалия се измъкна срещу словенците

Португалия отстрани Словения с 3:0 след дузпи в истинска драма на ЕП по футбол. В редовното време 0:0. Общо взето слаб мач с много пропуски на португалците. Голямата звезда Роналдо отправи много удари към Ян Облак, но неуспешни. Той дори пропусна дузпа в 105-ата минута, но   последва реванш при изпълнението на наказателните удари и се разписа..

публикувано на 02.07.24 в 07:56

Франция пак игра слабо

Франция се класира за 1/4-финалите на ЕП по футбол. Те постигнаха победа с 1:0 над Белгия. Автогол на Ян Вертонген в 85-ата минута донесоха победата на „петлите“. Франция не е Франция и продължава да не показва играта, която всички искат.  На 1/4-финалите Франция ще срещне победителя от сблъсъка между Португалия и Словения.

публикувано на 01.07.24 в 21:19

Европа замириса на футбол, коментарна рубрика на Р. Генов

Коментар от първо лице..... Европейското първенство по футбол продължава, а феновете все още не са получили това, което искат. Големите нации буксуват, а някой като Англия дори затъват. Англичаните се нуждаят от баланс в средата на терена и от модел на игра, какъвто им липсва на този етап. Малките футболни нации се перчат, при това доста успешно и..

публикувано на 01.07.24 в 19:45
Григор Димитров

Григор Димитров започна с убедителна победа на Уимбълдън

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров започна успешно 14-ото си участие на Уимбълдън при мъжете, предаде БНР. В мач от първия кръг на тревните кортове на "Ол Инглънд клъб" в Лондон десетият поставен се наложи над Душан Лайович от Сърбия с 6:3, 6:4, 7:5 и така записа 20-ата си победа на този турнир от Големия шлем и общо 30-а за..

публикувано на 01.07.24 в 17:55