Клуб "Траяна" ще бъде домакин на традиционен турнир

В петък, събота и неделя в Стара Загора ще бъде проведено тазгодишното издание на турнира в памет на Руси Русев. Надпреварата ще започне в 16 часа в петък, а 10 минути преди това е официалното откриване. Очаква се официални гости да бъдат Таня Богомилова, генерален секретар на федерацията по плувни спортове и актрисата Койна Русева, дъщеря на патрона на състезанието Руси Русев. „Ще има много участници, около 390, от клубове от България и Северна Македония“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба домакин на турнира „Траяна“. Очакванията са за доста силно и конкурентно състезание във възрасти мъже и жени, юноши и девойки младша и старша възраст и деца 11-12 години. Домакините от „Траяна“ ще бъдат представени от около 55 плувци. Клубът започна новия сезон с участие в турнир „Бриз“, проведен в Бургас. „Турнирът бе с рекорден брой, 980 участници от четири държави, от „Траяна“ стартираха 48 състезатели“, разказа Стефан Вачев. Той е доволен от спечелените девет медала и от влизане в десетката в отборното класиране. „Много силно състезание, в момента нашите състезатели са на доста добро ниво“, обобщи специалистът. За старозагорския клуб отличия извоюваха Тодор Господинов, 2 златни медала, Александра Иванова 3 медала, златен, сребърен и бронзов при децата 11-12 години, Марчела Тотева в същата възраст, сребърен медал, Калоян Михов, юноши младша възраст, два бронзови медала и Никола Гатман, бронз. „Освен тях ще отлича и всички състезатели, тъй като доста от тези, които не взеха медали, имаха добри постижения“, заяви Стефан Вачев.

Още от категорията

Оспорвани битки се очакват в Стара Загора

В събота от 11 часа в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ е началото на традиционния турнир по киокушин карате за купа „Стара Загора“. „Състезанието е за възрасти до 12 и до 14 години“, съобщи за радио „Стара Загора“ Мирослав Митев, треньор в..

публикувано на 16.10.24 в 18:29

Красимир Мечев: Очаквам трудно гостуване на "Спартак" в Пловдив

"Победихме в последния кръг тима на "Секирово" с 2:0 у дома. Още първото полувреме реализирахме попаденията, а през втората част имахме още възможности, но пропуснахме да победим по-убедително. Имаме едно ядро от 10-11 опитни играчи и покрай тях и..

публикувано на 16.10.24 в 11:44

Грации от „Берое“ с успешни изяви

Силно се представиха възпитанички на СКХГ „Берое“ на подиума в София и Варна. В международния турнир във Варна се изявиха 14 малки грации от клуба. „Те са родени в периода от 2017 до 2012 година, нашите малки надежди, които тепърва навлизат“, каза..

публикувано на 15.10.24 в 18:09

15 лв. билет за "Берое" - "Спартак"

ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за двубоя със "Спартак" Варна. Срещата от VIII кръг на шампионата е насрочена за 18 октомври, петък от 17:00ч .  Цената на билета за мача е 15 лв. в предварителна продажба , както и в деня на мача. Пропуските за VIP..

публикувано на 15.10.24 в 15:49

Даниел Клечков: Изиграхме силен мач, доволен съм от момчетата

"Изиграхме хубав и стойностен мач над силен съперник. Победихме "Академик Бултекс" Пловдив с 85:73. Срещата започна добре за нас, така бяхме планирали и в първата четвърт дръпнахме напред в резултата. След това постепенно сякаш се появи умора в..

публикувано на 15.10.24 в 11:07

Шест отличия извоюваха бойци от „Хара“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб „Хара“, които участваха в Държавна купа по кик бокс, версия „лоукик“, проведена в Козлодуй. „Участвахме с осем човека, за първи път водим дете на шест години, има такава възрастова група“,..

публикувано на 15.10.24 в 10:51

Живко Желев: Получи се зрелищен и интересен мач с "Локомотив" Горна Оряховица

"Много интересен и зрелищен мач се получи за Купата на България. Срещу "Локомотив" Горна Оряховица направихме силен и оспорван двубой, въпреки, че гостите поведоха още в самото начало на срещата с 0:2. Върнахме едно попадение до почивката, а през..

публикувано на 15.10.24 в 08:41

Атанас Апостолов: Победихме отбор от второто ниво на футбола ни, чакаме сега у дома и "Арда"

"В неделя изиграхме хубав мач и зарадвахме нашите фенове с победа над тим от Б група в лицето на "Стр умска слава" Радомир. Успехът ни с 2:1 означава, че в следващия кръг за Купата на страната посрещаме елитния "Арда" от Кърджали. Те са наистина добър..

публикувано на 14.10.24 в 08:33

Над 100 кръстосаха мишци в народни борби

На стадион "Трейс Арена" в Стара Загора бе проведен турнирът по народни борби в чест на празника на Стара Загора 5 октомври. "Участваха около 105 борци", обобщи пред радио "Стара Загора" Даяна Стойчева, треньор в клуба организатор "Берое". Под..

публикувано на 13.10.24 в 14:05

Георги Каменов: Гостите от "Спартак" Пловдив ни надиграха и заслужено победиха

"Претърпяхме загуба у дома от тима на "Спартак" Пловдив с 1:4. Определено заслужена победа на тима от Пловдив, бяха по-добри от нас и ни надиграха. Имаше моменти в края на първото полувреме, когато реализирахме за 1:2, но силите ни явно бяха твърде..

публикувано на 13.10.24 в 13:15