Груба грешка в отбрана вгорчи дебюта на новия треньор на „Берое“

Снимка: Ани Георгиева

“Берое“ загуби гостуването си на „Ботев“ във Враца с 1:0 в среща от Х кръг на Първа професионална лига. Даниел Генов наказа много груба грешка на отбраната и вратаря на старозагорци, която вгорчи дебюта на новия старши-треньор Хосе Ачинари. Дори завръщането на голмайстора на беройци Вини Трибле не спря пропадането на отбора, който записа четвърта поредна загуба. Енцо Ойос и Сантяго Годой най-накрая записаха първи минути с екипа на „Берое“, след дълго чакане.

Новият треньор на „Берое“ Хосе Ачинари върна в отбора голмайстора на тима Вини Трибуле. Наставникът избра схема 4-3-3 за първия си двубой начело на старозагорци. Тиаго Сейшас се върна в игра след изтърпяно наказание. В първите минути беройци не изневериха на стила си да започват по-прибрани, изчаквайки съперника в своята половина. Първата ситуация дойде в 6-та минута, когато след изпълнение на фаул топката беше подадена към Стефан Велев на границата на наказателното поле на „Берое“. Играчът на „Ботев“ обаче стреля над вратата на Родриго Ачинели.

След 10-та мин. „Берое“ изнесе играта в по-предни позиции и това даде отражение. В 13-та мин. Трибуле изведе в наказателното поле Майк Севайос, който пусна топката покрай стража на домакините, но тя премина в страни от вратата. Същата комбинация беше повторена 17мин. по-късно. Този път обаче Севайос беше в положение на засада. Вини Трибуле пропусна най-сериозното положение през първата част. Селест и Политино размениха двойно в наказателното поле на врачани. Последният опита удар, който се превърна в подаване към оставения напълно непокрит Трибуле. Голамйсторът на „Берое“ сложи крак на пътя на топката, но вместо в намиращата се на 4-5 метра врата, тя отиде над нея.

Две минути по-късно Ботев отговори с опасност. Грешка на Трибуле позволи на играч на домакини да навлезе в наказателно поле на бероойци и да стреля опасно, но в страни от врата. Първата част завърши без попадение, за което повече можеха да съжаляват старозагорци.

Втората част започна с много ниско темпо от двата отбора. Джани Политоно с експлозивен пробив разнообрази скуката на стадиона във Враца. Футболистът на старозагорци беше фаулиран на около 25м. от вратата на домакини, но от последвалото статично положение не произлезе нищо интересно. Мартин Смоленски от „Ботев“ можеше да откри резултата буквално в обратната атака, но останал срещу вратаря на беройци играчът стреля встрани.

Груба грешка на Лучано Скуадроне и Родриго Ачинели доведе до откриване на резултата в 56мин.. Защитникът и стражът на старозагорци не се разбраха за една топка и тя отиде в краката на Даниел Генов, който на празна врата се разписа за 1:0.

След попадението старши-треньорът на „Берое“ Ачиари потърси промени с две смени. В игра се появиха дълго чаканите нови попълнения Енцо Ойос и Сантяго Годой. Беройци опитаха да натиснат своя противник, но това създаде сериозни пробойни в отбрана, от които врачани, при малко повече концентрация, можеха да се възползват. Въпреки промените в предни позиции "Берое" не направи нищо в офанзивен план. Картината за старозагорци съвсем се вгорчи, когато 8мин. преди края на срещата Франко Рамос получи червен картон, след като останал последен в отбрана фаулира Марко Мажуга от домакините, който стигна първи до спорна топка. До края мачът буквално се доигра, а финалният съдийски сигнал затвърди лошата серия от 4 загуби, в която беройци се намират. На другия край на емоциите беше новият старши-треньор на "Ботев" Христо Янев, който започна с успех престоя си във Враца.

В следващия кръг тимът от Стара Загора приема ЦСКА 1948. Двубоят е на 26 септември от 17ч..

Състави:

"Ботев" Враца: Федерико Рубио(вр), Едуардо Кунде, Стефан Велев, Спас Георгиев, Мартин Смоленски, Браян Мендоса, Даниел Генов(к), Марио Киконда, Мирослав Маринов, Момчил Цветанов, Мартин Христов;

"Берое" Стара Загора: Родриго Ачинели(вр), Густаво Каскардо, Франко Рамос, Франческо Селест, Лучиано Скуадроне, Джорди Говеа, Джани Политино, Едуин Ласо, Тиаго Сейшас, Вини Трибуле, Майк Севайос;