"Берое" отмъкна трите точки в последната минута

"Берое" измъкна изключително важна победа срещу отбора на "Локомотив" с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в последната минута на редовното време и негов автор стана Мартин Камбуров. Победата бе изключително важна за старозагорци, които прекъснаха серията от две последователни равенства.

Александър Томаш отново не можеше да разчита на контузените Ерол Алкан и Мартин Райнов, поради което разполагаше с група от едва 17 футболисти. Душан Перниш стартира под рамката на вратата, карето пред него бе съставено от Иван Бандаловски, Георги Ангелов, Камен Хаджиев и Александър Василев, като опорни халфове действаха Александър Цветков и Иван Минчев, а зад тарана и капитан на отбора в този мач Мартин Камбуров действаше офанзивното трио, съставено от Вандерсон, Борислав Цонев и Рубен Бригидо.

В първите минути и двата отбора имаха няколко възможности за изостряне на атаките си, но грешките в последния извеждащ пас не позволиха да се стигне до голови положения. В 12-та минута беройци имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Камбуров, но главният съдия Станислав Тодоров не отсъди нарушение.

С течение на времето старозагорци натикаха съперника си в неговата половина и с постепенни атаки се опитваха да пробият добре подредената отбрана на пловдивчани, което доведе и до три бързи жълти картона за тях. В 26-та минута Иван Минчев центрира в пеналта към Камбуров, но топката рикошира в защитник, падна на волето на Бригидо, но португалецът я прати над вратата.

През втората част беройци продължиха да бъдат по-активния отбор, който търси победата, докато пловдивските железничари изчакваха в своята половина. За съжаление на и без това малкото фенове по трибуните нито един от опитите на "зелените" не до нищо по-опасно пред вратата на Мартин Луков. От другата страна на игрището Душан Перниш нямаше абсолютно никаква работа. Гостите най-накрая стигнаха до ситуация в 70-та минута. Димитър Илиев  бе изведен изведен в наказателното поле, напредна, но опитът му да подаде към малко наказателно поле бе пресечен от Камен Хаджиев. При последвалия корнер играч на домакините отправи удар, който премина над вратата. В 75-та минута Александър Томаш прибягна до двойна смяна. Вандерсон излезе от игра за сметка на Мешка, а  Алфредо замени Иван Минчев.

Най-добрата възможност за гол неочаквано с оглед представянето на терена се откри пред "Локомотив". Неразбирателство в отбраната на "Берое" остави огромна празнина, от която се възползва Анте Аралица, който навлезе отдясно, но вместо да стреля незабавно се забави и Хаджиев блокира удара му.

Драмата обаче бе оставена за последните минути. В истински герой за "Берое" се превърна легендата Мартин Камбуров. След центриране в накзателното поле именно деветката се оказа най-съобразителен и с глава прати топката във вратата на Мартин Луков за 1:0. Така 2 минути преди края старозагорци все пак материализираха предимството си.

В даденото от главния съдия 4 минутно продължение гостите не бяха в състояние да отговорят и така двубоят приключи при резултат 1:0 за "Берое". С трите точки "зелените" събраха актив от 20 пункта и заемат 4-та позиция.

"Берое" - "Локомотив" Пловдив 1:0

"Берое": Душан Перниш, Иван Бандаловски(81мин. жълт картон), Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Александър Василев, Александър Цветков, Иван Минчев(75 Алфредо), Вандерсон(Мешка), Борислав Цонев, Рубен Бригидо(Милен Желев-90), Мартин Камбуров - капитан; старши треньор: Александър Томаш

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Йосип Томашевич - 23 мин. жълт картон, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович - 29 мин. жълт картон, Игор Банович - 18 жълт картон, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев( 22 мин. - Димитър Илиев), Абделхаким Буна, Бирсент Карагерен - капитан(85 Ожболт), Анте Аралица; старши треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Станислав Тодоров