"Верея" с нова победа в Първа лига

Снимка: Живко Иванов

В последен мач от 16-тия кръг в Първа професионална футболна лига "Верея" записа нова победа. Старозагорци се наложиха с 2:0 над "Етър" Велико Търново. Головете отбелязаха централните нападатели Валери Домовчийски и Исмаил Иса. Така тимът на Илиан Илиев вече заемат шестото място в класирането с 26 точки.

Илиан Илиев излезе с офанзивна схема срещу търновските боляри. В предни позиции атакуващото каре бе съставено от Меди Фенуш, Илиян Йорданов, Валери Домовчийски и капитанът Георги Андонов, като двойка опорни халфове играха Венцислав Бенгюзов и Осман Балде, в отбрана действаха Илия Мунин, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия и Хюсеин Сюлеймани, а под рамката на вратата традиционно застана Георги Аргилашки.

Мачът започна в добро темпо, но без сериозни положения пред двете врати. Първата опасна ситуация бе за гостите и дойде в 22-та минута, когато след центриране на Димо Атанасов, централният нападател Бадара засече топката с глава, но Аргилашки бе на мястото си и спаси. 4 минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. След многоходова атака, преминала през Венцислав Бенгюзов и Георги Андонов, топката попадна у Валери Домовчийски, който напредна в полето на гостите и с удар от дъгата на наказателното поле с левия крак технично отбеляза за 1:0.

Началото на втората част бе белязано от две остри влизания на играчи от двата отбора. Първо Осман Балде от домакините бе декориран в жълто в 47-та минута, а пет по- късно Йордан Апостолов от "Етър" спря непозволено откъсващия се Георги Андонов. За това си неспортсменско деяние халфът на "болярите" получи заслужен жълт картон.

Първата по- интересна ситуация пред една от двете врати дойде едва в 70-та минута, когато след центриране от фаул Селим Бен Джамия от "Верея" засече топката, пращайки я на сантиметри над напречната греда на вратата пазена от Христо Иванов. Отново Балде бе близо до удвояване на резултата в 75-та минута, този път с плътен удар от около 20 метра принуди стража на гостите да се разпъне максимално. За щастие на "болярите" ударът не намери рамката на вратата.

Логичното все пак се случи само минута по- късно. Георги Андонов изведе по перфектен начин Исмаил Иса, който успя да преодолее опеката на Пламен Гълъбов и останал сам срещу вратаря Христо Иванов прати коженото кълбо във вратата на "Етър", правейки резултата 2:0 за "Верея", както в крайна сметка завърши срещата.

В следващия 17-ти кръг "Верея" гостува на столичния "Левски". Мачът е от 17:30ч. на 25 ноември на стадион "Георги Аспарухов".

"Верея" - "Етър" 2:0 Валери Домовчийски 26 мин., Исмаил Иса 76 мин.

"Верея": Георги Аргилашки, Илия Мунин, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия(87мин. Иво Иванов), Хюсеин Сюлеймани, Венцислав Бенгюзов, Осман Балде - 46 мин. жълт картон, Меди Фенуш(80мин. Селим Керкар), Георги Андонов - капитан, Илиян Йорданов - 33 мин. жълт картон, Валери Домовчийски(65мин. Исмаил Иса); старши треньор: Илиан Илиев

"Етър": Христо Иванов, Александър Александров, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов - 90 мин. жълт картон, Веселин Минев, Димо Атанасов, Никола Колев(63-мин. Иван Вълчанов), Йордан Апостолов - 51 мин. жълт картон, Румен Руменов, Самб Бадара, Иван Стоянов - капитан( 46 мин. - Ерик Почански): старши треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Георги Кабаков