Пета поредна победа за "Берое" над "Левски" у дома (ГАЛЕРИЯ/СНИМКИ)

"Берое" записа пета поредна победа над "Левски" като домакин в българския футболен елит. Голът отбеляза Мартин Райнов в 12-та минута на срещата.

Наставникът на беройци Ферарио Спасов имаше сериозни кадрови проблеми за двубоя със "сините". Наказани за срещата бяха капитанът Иво Иванов, Веселин Пенев и Карлос Охене. Това принуди специалистът да постави Пламен Тенев и Атанас Зехиров по фланговете на беройската отбрана, а редом до Асен Георгиев в нейното сърце застана капитанът в този мач Венцислав Василев. На вратата традиционно застана Душан Перниш. Като опорни полузащитници действаха Кохей Като и Мартин Райнов, а четиримата в атака бяха Антон Карачанаков, Георги Божилов, Матеас Делич и Жуниор Мапуку.

За гостите от София новият старши треньор Николай Митов отново заложи на Николай Кръстев под рамката на вратата, Сашо Александров, Давид Яблонски, Сърджан Лукин и капитанът Веселин Минев бяха четиримата в защита, Роман Прохазка и Георги Костадинов застанаха в центъра на терена, а квартета в атака бе съставен от Франсис Нар, Божидар Краев, Мехди Бурабия и Бабатунде Адениджи.

В първите минути липсваха интересните положения пред двете врати, като играта се водеше предимно в средата на терена. В 12-та минута Георги Божилов стреля отдалеч, Николай Кръстев не се намеси добре, Жуниор Мапуку му отне топката, но стреля слабо към вратата, където защитник на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до пряк свободен удар, Антон Карачанаков стреля, но ударът му се отби от стената и излезе в нов корнер. След центрирането Мартин Райнов се извиси над всички и откри резултата за радост на около 4 000 зрители на стадиона под "Аязмото" - 1:0 за "Берое".

Снимка

В 23-та минута "Левски" стигна до първия си опасен удар в мача след като топовен шут на Мехди Бурабия летеше към горния десен ъгъл на Душан Перниш, но словашкият страж се намеси страхотно, избивайки в корнер, от който не последва опасност.

След гола гостите се опитаха да натиснат беройци, но не стигаха до чисти ситуации за гол. В 36-та минута Лукин стреля с глава след корнер, но право в ръцете на Перниш. 4 минути по-късно Сашо Александров подаде надясно към Роман Прохазка, той центрира по земя в наказателното поле към Бабатунде Адениджи, който би триково с пета в аут.

Снимка

Второто полувреме започна с натиск на гостите от София. Удари на Бурабия и влезлия като резерва Антон Огнянов не намериха целта. Беройци отговориха с добра преса, която на няколко пъти можеше да доведе до втори гол. В 55-та минута Карачанаков се възползва от грешка на Лукин, отнемайки му топката, но ударът му мина далеч над вратата на Кръстев. В следващите минути на два пъти съдията Николай Йорданов не отсъди дузпа за "Берое". Първо Атанас Зехиров проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле, Сърджан Лукин влезе в краката му, но Йорданов отсъди корнер вместо дузпа. Няколко минути по-късно Георги Божилов центрира в пеналта, топката среща ръката на Георги Костадинов, но съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар отново не последва.

Логично в последната третина на двубоя "Левски" наложи натиск в половината на "Берое", но единствените по-опасни удари бяха далечен шут на Бурабия и силен удар на Антон Огнянов от близко разстояние, който бе отразен от Перниш. От своя страна беройци имаха множество шансове да организират опасни контраатаки, но последният пас не се получаваше.

В 86-та минута Аниете намери хитро Роман Прохазка, който пусна топката успоредно на голлинията, тя се отклони от крака на Венцислав Василев и срещна далечната греда, по чудо не влизайки във вратата.

До края на мача "Берое" успя да задържи преднината си и да се поздрави с първа победа в Първа лига след три поредни загуби. Старозагорци имат вече 29 точки, с които обаче остават далеч извън шестицата на девето място. В следващия кръг на 17 март, петък, от 17:30 часа беройци гостува на "Монтана" в Ловеч.

"Берое" - "Левски" 1:0 Мартин Райнов 12 мин.

"Берое": Душан Перниш, Пламен Тенев 58 мин. жълт картон, Асен Георгиев, Венцислав Василев ( капитан), Атанас Зехиров 28 мин. жълт картон, Кохей Като 39 мин. жълт картон, Мартин Райнов, Антон Карачанаков 60 мин. жълт картон( 76 мин. - Виле Салмикиви), Георги Божилов, Матеас Делич( 65 мин. - Ерик Почански), Жуниор Мапуку( 87 мин. - Борислав Цонев); резерви: Михаил Михайлов, Георги Динков, Том, Борислав Цонев, Ерик Почански, Денислав Станчев, Виле Салмикиви; старши треньор: Ферарио Спасов

"Левски": Николай Кръстев, Веселин Минев( капитан), Давид Яблонски, Сърджан Лукин, Сашо Александров 18 мин. жълт картон( 46 мин. - Антон Огнянов), Роман Прохазка, Георги Костадинов( 61 мин. - Антонио Аниете), Франсис Нар, Божидар Краев( 73 мин. - Амаду Сукуна), Мехди Бурабия, Бабатунде Адениджи; резерви: Божидар Митрев, Димитър Пиргов, Александър Александров, Джереми де Нойер, Антон Огнянов, Амаду Сукуна, Антонио Аниете; старши треньор: Николай Митов

Главен съдия: Николай Йорданов; асистент съдии: Петър Джугански, Дениз Соколов; допълнителни асистенти зад вратите: Владимир Вълков, Вихрен Манев; четвърти съдия: Димитър Соколов; делегат на БФС: Николай Лилов; съдийски наблюдател: Илонка Джалева