Съдийска "тесла" и загуба на точки за "Берое"(ГАЛЕРИЯ/СНИМКИ)

"Берое" и "Локомотив"(Горна Оряховица) завършиха наравно 1:1 в последна среща за календарната 2016-та година, играна на градския стадион под "Аязмото". С равенството беройци пропуснаха възможността да се доближат до 6-я "Дунав" и останаха на 8-то място с актив от 23 точки. В главно действащо лице на сблъсъка се превърна съдията Ангел Баялцалиев, който на няколко пъти ощети домакините от Стара Загора

Старши-треньорът на "Берое" Ферарио Спасов бе направил две промени в сравнение с двубоя с "Пирин" в понеделник. На местата на разочаровалите Ерик Почански и Борислав Цонев започна Радослав Кирилов като ляво крило, а Георги Божилов бе натоварен със задачата да бъде плеймейкър на тима, което пък автоматично постави Атанас Зехиров в дясната зона на беройската атака. Останалите изпълнители бяха традиционните: Благой Макенджиев на вратата, Венцислав Василев, капитанът Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев в отбрана, Кохей Като и Карлос Охене като опорни полузащитници и на върха на атаката централният нападател и голмайстор на отбора Жуниор Мапуку.

Двубоят започна с опасност пред беройската врата още в първата минута. Нападателят на гостите Кифуети напредна отляво, надбяга Георги Динков, навлезе в наказателното поле, пусна пас към точката на дузпата, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Десет минути по-късно втората добра атака на тима от Горна Оряховица този път завърши с удар от десетина метра на Бен Отман, но вратарят Благой Макенджиев бе на мястото си и улови.

Снимка

Първата си по-интересна атака в мача беройци организираха в 19-та минута. Георги Божилов хвърли дълъг пас зад защитата на гостите към Радослав Кирилов, той се затвори по лявото крило, вместо да напредне фронтално срещу вратата, върна топката на границата на пеналта към Карлос Охене, чийто удар бе спасен от стража на "Локомотив" Николай Банков.

Пет минути по-късно постепенна атака на "Берое" завърши с пробив по лявото крило на Кирилов, който навлезе към центъра и би, но не затрудни вратаря на гостите.

Снимка

В 34-та минута Мапуку опропасти възможност за опасно нападение на домакините, след като не подаде на свободни съотборници в наказателното поле, а реши да бие от малък ъгъл. Логично ударът излезе в аут.

До края на полувремето не се случи нищо интересно.

Втората част също започна вяло и скучно. Все пак гостите отправиха няколко удара по посока вратата на Макенджиев, но те бяха неточни.

Скуката на стадиона под "Аязмото" бе нарушена в 64-та минута. Давид Манга вкара втория си гол за тима от Стара Загора и то отново на "Локомотив" Горна Оряховица. Нападателят получи пас от Георги Божилов отдясно, навлезе към центъра, стреля с левия крак и вдигна на крака позамръзналите фенове на стадиона.

В 70-та минута съдията Баялцалиев не отсъди дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев в наказателното поле.

В 74-та минута вратарят на "Берое" Благой Макенджиев допусна поредния си лек гол. Владислав Узунов напредна в половината на беройци, стреля от 20 метра, Макенджиев не се намеси добре и топката влетя в мрежата.

До края на мача беройци вдигнаха оборотите и на няколко пъти Манга и Мапуку не успяха да нанесат решителен удар. Гостите чакаха на контраатака, но не стигнаха до ситуация за гол.

По този начин "Берое" изпрати тежката за клуба 2016 година с пореден разочароващ резултат. След 19 изиграни кръга от сезона в Първа лига тимът има едва 23 точки, с които заема незавидното осмо място в класирането. Предстои зимната пауза в шампионата, която ще трае 2 месеца. В близките дни ще стане ясна програмата за подготовката на отбора. Тя ще премине изцяло в Стара Загора.

"Берое" - "Локомотив" Горна Оряховица 1:0  Давид Манга 64 мин.; Владислав Узунов 74 мин.

"Берое": Благой Макенджиев, Венцислав Василев( 10 мин. жълт картон - 82 мин. - Илия Миланов), Иво Иванов - капитан, Георги Динков, Веселин Пенев, Кохей Като, Карлос Охене, Атанас Зехиров( 56 мин. - Давид Манга), Георги Божилов, Радослав Кирилов( 62 мин. - Ерик Почански - 79 мин. жълт картон), Жуниор Мапуку;

старши- треньор: Ферарио Спасов

"Локомотив"(ГО): Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански( 70 мин. жълт картон), Венцислав Керчев( 27 мин.жълт картон), Атанас Фиданин - капитан ( 70 мин. жълт картон), Юлис Обаме-Ндонг, Симеон Мечев, Мохамед Бен Отман( 70 мин. - Владислав Узунов), Матиас Курьор( 89 мин. - Стефан Цонков), Любомир Генчев( 70 мин. - Тихомир Кънев), Рахави Кифуети

старши- треньор: Иван Колев

Главен съдия: Ангел Баялцалиев