"Верея" приема хита на първенството

Старозагорският футболен клуб "Верея" посреща на своя стадион "Трейс Арена" хита на настоящото футболно първенство - "Дунав"(Русе). Двубоят между двата отбора е от XIV-я кръг на Първа професионална лига и стартира в 13:00 на 19.11(събота). Преди тази среща "сините" от Стара Загора записаха минимална победа над "Локомотив"(Горна Оряховица), което бе глътка въздух за тима воден от старши- треньора Александър Томаш.

До този момент "Верея" има в актива си 15т., което отрежда на състава 9-та позиция във временното класиране. "Дунав" е 4-ти с 22-а пункта.

За главен съдия на срещата бе определен Валентин Станчев Железов, а негови помощници - Диян Христов Вълков и Александър Ангелов Атанасов. Допълнителни асистент-съдии ще са Волен Валентинов Чинков и Румен Красимиров Христов. 4-ти съдия Даниел Милков Ников. Съдийски наблюдател - Илонка Миланова Джалева.

За домакините от Стара Загора отсъстват наказаните Илия Мунин и Осман Балде, докато при гостите Атанас Атанасов и Искандар Джалилов лекуват контузии.

Това е 4-ти двубой в историята на съперничеството между "Верея" и "Дунав". Старозагорци са записали два равни и една загуба от русенци. Последната среща бе играна на 30 юли т.г. на "Лудогорец Арена" в Разград и завърши при резултат 0:0.

Още от категорията

Футболният „Берое“ остана без треньор

Футболният „Берое“ се раздели със старши треньора Хосе Луис Ачиари.  "ПФК Берое съобщава, че клубът се раздели по взаимно съгласие със старши треньора на тима Хосе Луис Ачиари.  Аржентинецът пристигна в Берое през септември 2023-та и бе начело..

публикувано на 30.09.24 в 19:10

36 медала извоюваха бойци от боен клуб „Атила“

В Горна Оряховица бе проведен зимния шампионат по ММА. Състезанието бе и квалификация за Световното първенство в Узбекистан в началото на ноември. „Изключително силно първенство, с над 250 участници от цяла България“, обобщи пред радио „Стара..

публикувано на 30.09.24 в 15:57

Тридневно състезание по стрелба ще има в Стара Загора

Във Варна предстои лагер на националния отбор по спортна стрелба. „Мария Атанасова от нашия клуб е поканена за там“, съобщи за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на старозагорския клуб „Августа 1992“. Лагерът стартира веднага след..

публикувано на 30.09.24 в 15:39

Мирослав Миндев: Чака ни трудно гостуване на "Гигант" в Съединение

"Победихме втория тим на "Локомотив" Пловдив с 2:0. Гостите пропуснаха дузпа през първото полувреме, ние реализирахме за 1:0, а през втората част и още един гол за крайното 2:0. Доволен съм и от двете полувремена и играта на тима ни. Момчетата се..

публикувано на 30.09.24 в 13:06

Георги Каменов: Редуваме доста добри и по-слаби мачове този сезон

"Загубихме гостуването си в град Куклен на тима на "Атлетик" с 0:1. Първото полувреме играхме добре и попадения не паднаха, но в края на срещата допуснахме гол и така отстъпихме в този мач. Видно, че редуваме силни и по-слаби игри и това дава резултат и..

публикувано на 30.09.24 в 11:19

Живко Желев: Доволен съм от силната ни игра през второто полувреме в Пловдив

"Изиграхме добър мач в Пловдив срещу "Марица". Интересен и резултатен двубой, приключил 3:3. Можем да съжаляваме за пропуснатата победа от наша страна. Водехме с 3:2, но ни изравниха малко преди края на срещата, а в добавеното време имахме чисто..

публикувано на 30.09.24 в 11:01

Ямбол ще стане домакин на тенис турнир от Балканската тенис лига

Тенис кортовете в Градския парк на Ямбол ще станат домакин на 514-ят турнир от Балканската тенис лига на 29 септември, неделя. В лигата се включват над 1000 състезатели от цялата страна и различни етапи от нея се провеждат в 14 града у нас...

публикувано на 27.09.24 в 18:09

Красимир Мечев: Ще ни бъде трудно в Смолян, те са сработен тим

"Отборът ни върви добре в първенството. Второто място и тези 7 победи в 8 мача ни задължават. Така "вдигнахме летвата към нас и очакванията". Играем мач за мач и това е, но за малкото време, откакто отбора се формира в този му вид имаме нужда от..

публикувано на 27.09.24 в 10:05

Георги Кирилов: Доволен съм от точката в Раднево

"Изиграхме добър мач при гостуването в Раднево на тима на "Миньор". Срещата завърши 2:2, като домакините на два пъти ни повеждаха в резултата, но стигнахме до точката. Тя е добре дошла за нас с оглед играта и развитие на мача. Сега се готвим за..

публикувано на 26.09.24 в 13:21