Пет медала за малките борци от Стара Загора

Медали за малките борци от Стара Загора

Пет златни медала спечелиха домакините от старозагорския клуб „Берое” на турнира „Кольо Узунов” по класическа борба за деца. Спечелиха ги в подготвителните групи Радомир Стоянов до 28 кг. и Иван Стоянов до 30 и при децата Сергей Бонев до 30 кг., Петър Лазаров до 38 и Петър Михов в категория до 47 кг. „За първи път досегашния турнир „Старозагорска пролет” бе проведен в памет на Кольо Узунов, треньор и специалист, подготвил много състезатели и треньори, неговото име ще носи това състезание и занапред”, каза Петър Манев, треньор в класическия стил в клуб „Берое”. Той е доволен от спечелените от възпитаниците му много медали в това състезание, сред конкуренцията на общо 115 млади борци. „Поканихме състезатели от над 20 български клуба, представители от 17 дойдоха и излязоха на тепиха”, разказа още Петър Манев. Той припомни, че от днес започва турнира „Петко Сираков” във Варна. В който ще участват още двама представители на клуб „Берое”, Даяна Стойчева при девойките и Леон Сухов в свободния стил. В началото на идния месец в Русе е турнира „Русенски легенди”, в който пом. треньорът на националния отбор Диян Динчев ще води шестима старозагорски състезатели. На 12 април в Стара Загора ще започне турнира „Господин Петров” за кадети.

По публикацията работи: 681

Още от категорията

Красимир Мечев: Очаквам трудно гостуване на "Спартак" в Пловдив

"Победихме в последния кръг тима на "Секирово" с 2:0 у дома. Още първото полувреме реализирахме попаденията, а през втората част имахме още възможности, но пропуснахме да победим по-убедително. Имаме едно ядро от 10-11 опитни играчи и покрай тях и..

публикувано на 16.10.24 в 11:44

Грации от „Берое“ с успешни изяви

Силно се представиха възпитанички на СКХГ „Берое“ на подиума в София и Варна. В международния турнир във Варна се изявиха 14 малки грации от клуба. „Те са родени в периода от 2017 до 2012 година, нашите малки надежди, които тепърва навлизат“, каза..

публикувано на 15.10.24 в 18:09

15 лв. билет за "Берое" - "Спартак"

ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за двубоя със "Спартак" Варна. Срещата от VIII кръг на шампионата е насрочена за 18 октомври, петък от 17:00ч .  Цената на билета за мача е 15 лв. в предварителна продажба , както и в деня на мача. Пропуските за VIP..

публикувано на 15.10.24 в 15:49

Даниел Клечков: Изиграхме силен мач, доволен съм от момчетата

"Изиграхме хубав и стойностен мач над силен съперник. Победихме "Академик Бултекс" Пловдив с 85:73. Срещата започна добре за нас, така бяхме планирали и в първата четвърт дръпнахме напред в резултата. След това постепенно сякаш се появи умора в..

публикувано на 15.10.24 в 11:07

Шест отличия извоюваха бойци от „Хара“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб „Хара“, които участваха в Държавна купа по кик бокс, версия „лоукик“, проведена в Козлодуй. „Участвахме с осем човека, за първи път водим дете на шест години, има такава възрастова група“,..

публикувано на 15.10.24 в 10:51

Живко Желев: Получи се зрелищен и интересен мач с "Локомотив" Горна Оряховица

"Много интересен и зрелищен мач се получи за Купата на България. Срещу "Локомотив" Горна Оряховица направихме силен и оспорван двубой, въпреки, че гостите поведоха още в самото начало на срещата с 0:2. Върнахме едно попадение до почивката, а през..

публикувано на 15.10.24 в 08:41

Атанас Апостолов: Победихме отбор от второто ниво на футбола ни, чакаме сега у дома и "Арда"

"В неделя изиграхме хубав мач и зарадвахме нашите фенове с победа над тим от Б група в лицето на "Стр умска слава" Радомир. Успехът ни с 2:1 означава, че в следващия кръг за Купата на страната посрещаме елитния "Арда" от Кърджали. Те са наистина добър..

публикувано на 14.10.24 в 08:33

Над 100 кръстосаха мишци в народни борби

На стадион "Трейс Арена" в Стара Загора бе проведен турнирът по народни борби в чест на празника на Стара Загора 5 октомври. "Участваха около 105 борци", обобщи пред радио "Стара Загора" Даяна Стойчева, треньор в клуба организатор "Берое". Под..

публикувано на 13.10.24 в 14:05

Георги Каменов: Гостите от "Спартак" Пловдив ни надиграха и заслужено победиха

"Претърпяхме загуба у дома от тима на "Спартак" Пловдив с 1:4. Определено заслужена победа на тима от Пловдив, бяха по-добри от нас и ни надиграха. Имаше моменти в края на първото полувреме, когато реализирахме за 1:2, но силите ни явно бяха твърде..

публикувано на 13.10.24 в 13:15

Мирослав Миндев: Поставям висока оценка на моите футболисти за победата в Куклен

"Вчера постигнахме хубава победа над "Атлетик" в Куклен с 4:0. Моите футболисти показаха силна игра и наистина съм много доволен от показаното от тях на терена. Имахме още през първото полувреме възможности, но вратарят на домакините спаси два опасни..

публикувано на 13.10.24 в 10:55