Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Ружди Ружди освојио прво злато за Бугарску на Параолимпијским играма у Паризу

Ружди Ружди је шампион у бацању кугле на Параолимпијским играма у Паризу.
Фотографија: ММС/БТА

Параолимпијац Ружди Ружди освојио је другу олимпијску титулу у својој каријери. Бугарски атлетичар освојио је златну медаљу у бацању кугле (категорија F55) на Олимпијским играма за особе са инвалидитетом у Паризу.

Захваљујући фантастичном наступу и постигнутом резултату од 12,40 метара у његовом најбољем покушају, Ружди је далеко иза себе оставио своје противнике, од којих нико није успео да пређе границу од 12 метара. Тако је бугарски спортиста успео да дуплира своју титулу из Рио де Жанеира 2016. године. Ружди Ружди такође има сребрну медаљу, освојену у Токију 2020. године, подсећа БТА.

Бугарско учешће на Параолимпијским играма у Паризу наставља се 31. августа, када ће се Стела Енева (F57) борити за титулу у бацању диска, а Христијан Стојанов ће се такмичити у трци на 1500 метара.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Димитров мења Надала на Лејвер купу

Шпански тенисер Рафаел Надал повукао се с Лејвер Купа, а у тиму Европе ће га заменити бугарски тенисер Григор Димитров, коме ће ово бити друго учешће на овом турниру. Лејвер куп је тимско такмичење између тенисера из Европе и остатка света, које се..

објављено 13.9.24. 09.09

Бугарке почеле учешће на Шаховској олимпијади у Будимпешти победама

На 45. шаховским олимпијским играма у Будимпешти бугарске шахисткиње су у првом колу савладале Зимбабве са 4:0. Нургул Салимова је победила Кудзанај Чаринду, Викторија Радева –Кристин Маквену, Белослава Крстева – Линду Далицо Шабу, а Гергана..

објављено 12.9.24. 09.39

Григор Димитров остао десети на светској ранг-листи

Григор Димитров, најуспешнији бугарски тенисер, задржао је своје место у првих десет на данас објављеној светској ранг-листи. Са 3.965 бодова, Димитров је десети, захваљујући четвртфиналу на US Open-у. Ове недеље ће се у Бугарској припремати за..