ОИ у Паризу: Данас бугарски такмичари учествују у 6 олимпијских турнира

Јоана Илијева
Фотографија: bulfencing.com

Најбоља бугарска мачевалка Јоана Илијева ће се такмичити у дисциплини сабља.

Џудиста Марк Христов ће се у мечу првог кола у категорији до 73 кг борити против Александра Хусеина.

У свом другом мечу на Олимпијским играма у Паризу боксер Радослав Росенов ће у категорији до 63,5 кг одмерити снаге са Вајатом Санфордом из Канаде.

Стрелци Антоанета Костадинова и Кирил Киров, наш мешовити тим у дисциплини ваздушни пиштољ на 10 м, такмичиће се са 17 тимова.

Габријела Георгијева ће пливати у трећој серији квалификација на 100 м леђно.

У другом колу тениског турнира свој други меч играће Викторија Томова. У првом мечу јуче она је победила Пољакињу Магдалену Фрех. Данас игра против Американке Еме Наваро.

*

Валентина Георгијева, прва финалисткиња Бугарске на Олимпијским играма у Паризу је на свој 18. рођендан 28. јула изборила пласман у финале прескока. Финале је 3. августа.

Више из ове категориjе

Почео десети Софија Екиден маратон

Више од 500 учесника на Софија Екиден маратону кренули су кључним улицама и раскрсницама у центру главног града на потезу између Националног стадиона „Васил Левски“ и Националног дворца културе (НДК). Маратконска трка се десету годину заредом..

објављено 6.9.24. 10.26
Григор Димитров

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале у Њујорку

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у четвртфинале последњег гренд слем турнира сезоне, Ју-Ес опена, пошто је синоћ, у осмини финала, победио Руса Андреја Рубљова са 3:2, по сетовима 6:3, 7:6 (3), 1:6, 3:6, 6:3. Димитров је у мечу..

објављено 2.9.24. 11.44
Ружди Ружди је шампион у бацању кугле на Параолимпијским играма у Паризу.

Ружди Ружди освојио прво злато за Бугарску на Параолимпијским играма у Паризу

Параолимпијац Ружди Ружди освојио је другу олимпијску титулу у својој каријери. Бугарски атлетичар освојио је златну медаљу у бацању кугле (категорија F55) на Олимпијским играма за особе са инвалидитетом у Паризу. Захваљујући фантастичном наступу..