Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80

Крум Дончев: Конкуренцията в рали "България" тази година ще бъде смазваща

28 екипажа ще участват в рали “България“ тази година. Състезанието е кръг от надпреварата за Европейския рали трофей (ERTrophy), вторият по сила шампионат на континента след Европейския рали шампионат и e кръг от българския рали шампионат.

Победителите от миналата година Олександър Салюк и Йевхен Червоненко (Ford Fiesta R5) ще защитават титлата си. С победата си у нас през 2013-а година те спечелиха Европейската рали купа, заместена сега от ERTrophy и завършиха на трето място в нашето първенство.

Двамата украинци обаче ще срещнат силна съпротива в лицето на победителя в рали "България 2008" Крум Дончев (Ford Fiesta R5).

Състезанието ще започне с етап, който е най-дългият у нас – повече от 34 километра. Ние сме свикнали да има отсечка за загряване, с която да влезем в ритъма на състезанието, но първият етап ще е голямо натоварване и за автомобилите, и за пилотите, заяви Дончев.

На старта в Самоков ще видим и лидерите в българския рали шампионат след първите два кръга Игнат Исаев/Милен Илиев (Mitsubishi Lancer).

По българските отсечки този уикенд се завръща и силният турски пилот Ягиз Авджъ (Mini Cooper JCW), а чуждестранното участие допълват чехът Войтех Щайф (Subaru Impreza STI), румънецът Себастиен Барбу (Mitsubishi), както и още един турски екипаж – Угур Сойлу (Mitsubishi )

Рали "България 2014" започва с официалния старт в петък в 19,30 часа в центъра на Самоков, в събота екипажите ще карат осем отсечки с обща дължина 121,98 км, като последният етап е по улиците на града и стартира в 18,01 ч. В неделя са следващите шест отсечки с дължина 71,64 км, а финалът е отново в центъра на Самоков в 15 часа.

Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.