Рекорд по масовост на "Рапид Кюлевча"

4
Снимка: Спортен клуб по шахмат „Шумен“

Третото издание на Открития турнир по ускорен шах "Рапид Кюлевча" се проведе на 18 юни в Кюлевча. В него участваха 99 състезатели – рекорд по масовост за този формат от дълго време насам. В турнира се включихаи двама незрящи шахматисти - Цветомир Йосифов и Фахредин Ахмедов, които се представиха повече от достойно, съобщават организаторите на надпреварата от Спортния клуб по шахмат „Шумен“.

След девет оспорвани кръга победител в турнира стана Христо Ивелинов (ШК "Одесос"), последван от Сашо Николов, Християн Илиев (СКШ "Шумен"), Станислав Стоянов (ШК "Каиса"), Лъчезар Йорданов (ШК "Варна"), Павел Янев (ШК "Каиса"), Валентин Панбукчиян (ШК "Траяна 2011"), Михаил Мързаков (ШК "Варна").

При сеньорите призовата тройка е: Росен Русев (ШК "Абритус"), Красен Николов (ШК "Варна"), Вълчан Вълчанов (СКШ "Шумен").

До 16 години се отличиха Каан Тефиков (СКШ "Шумен"), Сияна Костадинова и Лиляна Славова (ШК "Одесос").

До 14 години: Георги Димитров от ЦСКА, Денис Швенк от ШК "Бургас 64" и Еге Есмер от СКШ "Шумен".

До 10 години: Велин Симеонов от СКШ "Шумен", Стоян Илиев от ШК "Варна" и Борислав Желязков от ШК "Варна".

СКШ "Шумен" благодари на всички участници за добрата им игра и спортсменско поведение, и на екипите от Кюлевча и Каспичан, чието добро ниво на организация направи този шахматен празник възможен.

По публикацията работи: Росица Арабаджиева

Галерия

Шест медала за „ММА Шумен“

Два златни, един сребърен и три бронзови медала спечелиха състезателите на клуб „ММА Шумен“ по време на Държавния шампионат в Горна Оряховица. До първите места достигнаха Георги Желязков (при кадетите до 72 килограма) и Никола Чанев (при по-големите младежи до 74,8 килограма). Втори се класира Ростислав Руменов (при кадетите над 77 килограма). Трети..

публикувано на 30.09.24 в 11:06

Успех за Теодор

Тройният рекордьор на Гинес Теодор Цветков от Русе постигна голям успех в състезанията по плуване в Блед, Словения.    На дистанцията 5 км Теодор зае 6-то място с време от 1:15:55 часа. Малко след това Цветков се впусна в следващата дисциплина - 1 миля, където завърши на второ място.  Достоен хеттрик плувецът направи с 2 х 500 м щафета заедно..

публикувано на 30.09.24 в 09:29

Ретро-рали „Златни пясъци“ в Шумен

Автомобилите от XIX издание на класик рали „Златни пясъци“ ще пристигнат на 28 септември (събота) в 11:30 часа в района на пивоварния завод. Там ще стартират етап „Точна езда – Пивовара“. Тази година се очакват около 20 ретро автомобила и още 10 електрически. В 12:40 часа участниците в ралито ще бъдат на   бул. „Славянски“ в отсечката между..

публикувано на 27.09.24 в 16:34

Шахматно турне в Силистра

Третото Национално шахматно турне „Асеневци“ днес е в Силистра.  Официалното откриване е от 15:00 ч. на площад „Свобода“ в дунавския град. В 15:20 ч. започва откритият урок по шахмат. Присъстващите ще научат легендата за играта, как се движат фигурите, какво е шах и мат и още интересна информация. За всички участници ще има много игри с награди...

публикувано на 19.09.24 в 07:05

Световно първенство в Шумен

За първи път Шумен е домакин на Световно първенство по коло ориентиране. В спортния форум, който ще се проведе до 15 септември, ще се включат 183 състезатели от 23 държави. Състезанието ще се проведе на Шуменското плато и в района на Плиска.  От 11:00 часа днес от Плиска ще бъде даден стартът на първия състезателен ден в дисциплината спринт. От 17:00..

публикувано на 10.09.24 в 08:18

Шуменски каратисти с евромедали

Много силно представяне на Open Kyokushin-Kan European Championship записаха състезателите на Спортния клуб по карате „Киокушин“ в Шумен, които завоюваха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала. Това съобщи сенсей Даниел Димитров от клуба. Европейска шампионка стана Иванина Иванова при кадетки в кат. до 60 кг. Вицеевропейски шампион е Ивайло..

публикувано на 09.09.24 в 13:00

„Дунав Ултра“ завърши

Приключи XI издание на велонадпреварата „Дунав Ултра“, в която се включиха колоездачи от пет държави. Първи до крайната точка на маршрута в село Дуранкулак достигна българинът Явор Яковриев, който измина дистанцията за 35 часа и 41 минути без техническа и логистична подкрепа. Трасето на „Дунав Ултра“ следва поречието на река Дунав,..

публикувано на 07.09.24 в 13:45