Слушайте!

Хиляда бегачи потеглиха в класическия маратон в столицата

Снимка: БГНЕС

Над 6500 бегачи от различни страни участват в “Маратон София 2024”, който се провежда през почивните дни. От площад “Александър Батенберг” тази сутрин потеглиха около хиляда атлети, състезаващи се в класическата дистанция 42,195 км.

С най-големи шансове при мъжете е определян 33-годишният мароканец Билал Марум, а при жените – “звездата на българските маратони” Рут Матебо от Кения, спечелила титли в София, Стара Загора и Варна.

Днес ще се проведе едновременно надпреварата в три дистанции по трасето със старт-финал на площад “Княз Александър I” пред Националната галерия.

Общият награден фонд на състезанието е над 65 хил. лв. Победителите при жените и мъжете в големия маратон ще получат по 3000 евро. С премии ще бъдат отличени също най-бързите в трите състезателни дистанции и ветераните в класическия маратон.