Слушайте!

В благотворителен мач Григор Димитров победи Новак Джокович в София

Снимка: БТА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи олимпийския шампион от Игрите в Париж 2024 Новак Джокович в демонстративен мач в София, организиран от Фондация "Григор Димитров". Срещата завърши при резултат 6:4, 2:6, 10:6 за Димитров. Над 13 000 зрители бяха изпълнили до краен предел "Арена 8888 София".

Привържениците дълго скандираха имената на двамата тенисисти при излизането им на корта, което беше съпроводено със светлинно шоу. Състезателите предложиха много атрактивни отигравания, на корта вместо тях ракетите хванаха деца, а зрителите се наслаждаваха на забавни моменти и великолепен спектакъл.

"Изпълнен съм и щастлив. Искам да Ви благодаря. Винаги се вълнувам много, когато играя пред Вас", се обърна Димитров към феновете след двубоя.

"Брате, благодаря за този мач. Григор е добър приятел и за мен е чест и привилегия да подкрепя неговата фондация. За мен е удоволствие, че съм тук", каза Джокович.

За Григор следващото по план събитие е Лейвър Къп, където ще играе на мястото на отказалия се Рафаел Надал. За Джокович пък не е много ясно какви приоритети ще си начертае до края на 2024.