Слушайте!

Каратистката Ивет Горанова със злато от силен турнир в Залцбург

Снимка: Facebook /Ivet Goranova

Олимпийската ни шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал на силния турнир по карате "Karate1 Series A" в Залцбург (Австрия). Българката триумфира в категория до 55 кг "кумите", след като на финала надделя над японката Рина Кодо с 5:4. По пътя си до успеха Горанова записа шест поредни победи. Надпреварата беше изключително силна, а само в нейната категория участваха 92 състезателки от 43 държави. Това е второ злато за Горанова от началото на месеца, след като на 7 септември спечели титлата от 23-то издание на Международния турнир по карате в Риека, Хърватия.