Слушайте!

Българският ансамбъл остана на крачка от олимпийските медали

Снимка: БГНЕС

Въпреки че поведе в квалификациите, българският ансамбъл по художествена гимнастика не успя да се пребори за олимпийските медали. Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева допуснаха груба грешка на съчетанието с обръчи, а на три ленти и две топки изиграха изключително убедително композицията си. Това обаче им стигна едва за четвъртото място в Париж.

Олимпийски шампион стана отборът на Китай, следван от ансамблите на Израел и Италия.

Боряна Калейн донесе на България историческо олимпийско сребро

Вчера в индивидуалната надпревара Боляна Калейн се окичи със сребърен медал след блестяща игра и завърши спортната си кариера като истински шампион.