Слушайте!

"Ботев Пловдив" надделя като домакин срещу силния състав на "Марибор"

"Ботев" - "Марибор"
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Футболният отбор на "Ботев Пловдив" спечели с 2:1 домакинството си на "Марибор" от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Антъни Уджа откри за домакините, а Пиус Ширвис изравни след вратарска грешка. Минути след появата си в игра юношата Никола Илиев заби дебютното си попадение за пловдивчани. Така "жълто-черните" записаха първа европейска победа на обновения стадион “Колежа” от 29 години.

15 000 зрители избухнаха в деветата минута, когато Ботев поведе. 10 минути по-късно гостите изравниха. В 22-ата минута съдиите отмениха заради засада гол на словенците. Решението бе потвърдено и при прегледа със системата ВАР. В 75-ата минута българите поведоха и запазиха резултата до края на мача. Реваншът между двата тима е идния четвъртък от 21:15 часа на "Людски врът" в Марибор.