Слушайте!

България и Словения не успяха да се победят в приятелски мач

Снимка: FB / BulgarianNationalTeam

Българският национален отбор по футбол завърши 1:1 със Словения в приятелска среща, играна в Любляна. Това е шести мач на националите под ръководството на Илиан Илиев, в който записаха пет равенства - с Унгария, Сърбия, Азербайджан, Румъния и Словения и една победа над Танзания. Кирил Десподов даде преднина на българите още в 4-ата минута с попадение от дузпа, а Андраж Шпорар изравни 10 минути по-късно.

Преди да заминат за Евро 2024 г. в Германия, капитанът на домакините Ян Облак коментира пред телевизия Sportklub: „Срещнахме труден противник. България вече игра много добре в квалификациите срещу Сърбия, а накрая завърши наравно срещу Румъния“. Словения е в група С на Европейското първенство, като първо играе с Дания, след това със Сърбия, а третата среща е с Англия.