Слушайте!

Девойките спечелиха първите медали на Европейското по художествена гимнастика

Дара Малинова и Магдалена Вълкова спечелиха първите отличия за България на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща. Малинова си извоюва среброто на лента при девойките с 29.600 точки. Златото е за румънката Амалия Лика с 30.950, а трета е Барбара Кая от Грузия с 29.000 точки. Вълкова спечели бронзов медал на финала на топка при девойките. Тя представи много добре красивата си композиция и получи 31.150 точки. Шампионка на топка е израелката Мейтал Сумкин с 33.550, втора е италианката Анна Пиерджентили с 31.250 точки. Двете българки, които са дебютантки са четвърти в отборната надпревара, само на 0.1 точки от бронзовите отличия.

Стилияна Николова и Боряна Калейн си осигуриха участие на три финала на отделните уреди след квалификациите на обръч и на топка при жените.